Elixir teller hakkında

Dostlar merhaba tellerimi değiştiricem ve elixire geçmek istiyorum. Çok eskiden strat tarzı gitarla elixir almıştım ama acemiliğime geldiğinden sanırsam 10 teller almıştım ve köprüsü kalkmıştı. Aynı durumu yaşamamak istiyorum bu seferki köprüm les paul tarzı sabit köprüler ve 10-56 daddario kullanıyorum. Sorum şu olucak elixir telleri normal tellerden biraz kalın olduğundan 10 mu almalıyım yoksa 9 mu? Bir de polyweb nanoweb ve optiweb olmak üzere üç farklı türü de varmış.Hangisi neye göre bilen birisi aydınlatırsa çok memnun kalırım. İlk kez kullanıcak birine önerileriniz hangisi yönünden olur? Teşekkürler şimdiden :)

10-46 takıp bi ufak setup yapabilirsiniz. köprü kalkması 9 a göre ayarlı bir gitarsa olabilir ancak. telde veya köprüde suç yok :D.
Kesinlikle optiweb kullanın. Eğer gitarın scale'ı 25.5'' ise 10-46 ideal oluyor. Les Paulde 24.75 olunca bide üstüne 9-42 takarsanız don lastiği gibi hisseddersiniz telleri.

Bence en iyisi 9-46. Farklı markaların belli bir numara teli arasında sertlik, yumuşaklık hissiyatı farklı olabilir. Yoksa dendiği gibi 9, 9dur. 10 da 10.

Yeni konu açmak istemedim, uzun bir süredir optiweb 9-46 ve 10-46 bulamıyorum hiçbir yerde. Gözümden kaçan bir yer mi var? Bilgisi olan varsa buyursun.

Acelesi olan varsa amazon.tr'den getirtebilir ... az bir ek ücret ile fiyatlar çok da farklı değil gibi burası ile.

Acelesi olan varsa amazon.tr'den getirtebilir ... az bir ek ücret ile fiyatlar çok da farklı değil gibi burası ile.

optiweb olsa alacağım bunlar da nanoweb. 9-46 burda da yok. genel olarak bi stok sıkıntısı var sanırım.

Bu arada DORE fiyatı 150 TL. Ben Amazon'dan 6 paket getirttim, kargo, gümrük vs hepsini yedirince tanesi 146 TL'ya geldi. Normalde yerli piyasayı desteklerim, ama stok olmadığı için ve 1.5 ay bekleyemeyeceğim için verdim siparişi... Almanya'dan geldi 72 saat içinde elimdeydi teller. Acelesi olan baksın.

Bu arada DORE fiyatı 150 TL. Ben Amazon'dan 6 paket getirttim, kargo, gümrük vs hepsini yedirince tanesi 146 TL'ya geldi. Normalde yerli piyasayı desteklerim, ama stok olmadığı için ve 1.5 ay bekleyemeyeceğim için verdim siparişi... Almanya'dan geldi 72 saat içinde elimdeydi teller. Acelesi olan baksın.
Amazon.com.tr'den yani. O nasıl oluyor, olmayanı email ile özel siparişle mi getirtiyorsunuz? Vallahi yetti yaa hiçbir şey gelmiyor doğru düzgün. Ibanez'in ne serileri çıktı, premium serisinden. Türkiye'ye gelmeden üretimi sonlandırıldı. D'addario'nun beyaz ambalajlı XS serisi bile çıkalı kaç oldu, Türkiye'de yok. Elixir'in 3lü pakati yok

Geri