Lead gitarist için pedal öneri

Selamlar gitar olarak jackson js11 amfi olarak da marshall mg15 yanında bir de ds1 kullanıyorum 8 ay kadar oldu başlayalı evde çalıyorum lead gitarist olmak istiyorum. Sadece distortion istediğim lead tonunu vermiyor metal ağırlıklı çalıyorum bazıları boost pedalı kullanıyordu sololar için bu yüzden herhangi bir öneri var mı yardımcı olursanız sevinirim.
merhaba .. jackson js11 gitar nasıl güzelmi . bend almayı düşünüyorum

Benim sana şahsi önerim hiç şuan pedal işlerine falan girme. Amfini pedalını sat orta halli bir prosesör ve 2+1 ses sistemi al o şekilde çal. Şuanki sisteminin iki katı fazla keyif alacağına eminim. Efektleri öğrenirsin. Amfi+kabin kullanımı, pedalı amfinin önüne koyunca noluyor send returnden girince noluyor, hangi tarz pedal ne tepki veriyor genel fikir edinir daha tecrübe kazanınca pedal, amfi, kabin ne istiyorsan alırsın işe hakim olunca. Çoğu prosesörün ses kartı özelliği de var bilgisayarda envai çeşit plugin de denersin.
Yani çoğu kişi prosesörü önerdi abi de bazıları da prosesörün verdiği ses pedaldan aldığın sese benzemez, sesler çok dijital gelir ,pedalın tadı farklıdır gibisinden konuşmuştu o yüzden biraz arada kaldım. Tavsiye için teşekkürler. Ayrıca 2+1 bir ses sistemim var üzerine uygun bir prosesör alsam ne olur?

Son düzenleme:
o signal çeyyyn pedalla düzelmez. en büyük yanılgıdır. pop çalan adamlardan duyulan hurafeler. kaç senedir mital çalıyorum. wah pedalı dışında pedala basmışlığım yok. sahne alıyorsanız belki mid boostlayacak bir pedal...

sahne alma ihtimaliniz varsa... yine mg15le olmaz o iş de, bu ön şartla. prosesör veya eski sürüm line 6 podlar bile upgrade olur. yoksa, evde çalacaksanız ücretsiz pluginler bile harcayacağınız "küçük" paralardan iyi performans verir. çok büyük paranız olsa bile evde o iş olmaz. ihtiyacınız olmayan şeylere para vermeyin. insanların gazına da gelmeyin bu pedal HOOOOOVVV, lambalı amfi YOOOVVVV vs. gereksiz. audio interface+monitor=kral.

prosesörün verdiği ses pedaldan aldığın sese benzemez, sesler çok dijital gelir
Bunu diyenler kahvede oturup yiğenim oyyun böyük, üst akıl var diyen dayılar .... Boss GT-1000, Mooer GE300, Helix filan dinlesinler de akıllarını alalım ...
Hepsinin yeri ayrı ve hangi amfiyle (hoparlörle) kullandığına göre de değişir. İhtiyaca göre yön belirlenir, biri öbüründen iyidir ahelooov diye yola çıkılmaz. Evet prosesöre getir götür yaptırtacak amfi/pedal kombinasyonları da var tabi ki ... bulup alacak gücün varsa.

Bunu diyenler kahvede oturup yiğenim oyyun böyük, üst akıl var diyen dayılar .... Boss GT-1000, Mooer GE300, Helix filan dinlesinler de akıllarını alalım ...
Hepsinin yeri ayrı ve hangi amfiyle (hoparlörle) kullandığına göre de değişir. İhtiyaca göre yön belirlenir, biri öbüründen iyidir ahelooov diye yola çıkılmaz. Evet prosesöre getir götür yaptırtacak amfi/pedal kombinasyonları da var tabi ki ... bulup alacak gücün varsa.
Anladım sanırsam bir prosesör alıcağım fiyat performans açısından zoom g1x four bakınacağım gibi duruyor. Tavsiyeler için sağolun

o signal çeyyyn pedalla düzelmez. en büyük yanılgıdır. pop çalan adamlardan duyulan hurafeler. kaç senedir mital çalıyorum. wah pedalı dışında pedala basmışlığım yok. sahne alıyorsanız belki mid boostlayacak bir pedal...

sahne alma ihtimaliniz varsa... yine mg15le olmaz o iş de, bu ön şartla. prosesör veya eski sürüm line 6 podlar bile upgrade olur. yoksa, evde çalacaksanız ücretsiz pluginler bile harcayacağınız "küçük" paralardan iyi performans verir. çok büyük paranız olsa bile evde o iş olmaz. ihtiyacınız olmayan şeylere para vermeyin. insanların gazına da gelmeyin bu pedal HOOOOOVVV, lambalı amfi YOOOVVVV vs. gereksiz. audio interface+monitor=kral.
Anladım ses kartı da var tabiiki ama ben prosesör almayı düşünüyorum sanırım. Tavsiyeler için teşekkürler.

Yani ben de isterim güzel lambalı kafa+kabin amfi alayım önlerine arkalarına pedallarımı dizeyim ama ekonomik durumum ve yaşadığım ev buna müsait değil çoğu gitarist gibi. Ortalama bir prosesörle evde tatmin edici tonlar alınabilir. Bir de şu prosesör kötü öbürü çok iyi olayı pek doğru değil her alet kurcalandığında gayet güzel sonuçlar çıkabiliyor. Tabiki aynı segmentteki ürünler için konuşuyorum.

Bir de şu prosesör kötü öbürü çok iyi olayı pek doğru değil her alet kurcalandığında gayet güzel sonuçlar çıkabiliyor. Tabiki aynı segmentteki ürünler için konuşuyorum.
Aynı segment bile olsa hem hardware hem yazılım çok gelişiyor. Sırf aynı segment diye modern Mooer'leri en az 15 yıllık Digitech ya da Zoom'larla aynı kefeye koyamayız.

Aynı segment bile olsa hem hardware hem yazılım çok gelişiyor. Sırf aynı segment diye modern Mooer'leri en az 15 yıllık Digitech ya da Zoom'larla aynı kefeye koyamayız.
Demek istediğim o değil zaten üstad. Tabiki eski rp serisiyle mooer ge 100-200 arasında dağlar kadar fark var. Aynı dönem çıkan zoom, boss,line 6, mooer vs. markaların aletleri için söyledim bunu. Hepsinden tatmin edici bir ton almak mümkün saydıklarımın.

G1x four güncel bir ürün, bence fena değil. İhtiyaca göre iş görebilecek bir pedal, çok kullanışlı özellikleri var.
Ama tek bir adet cihaz kullanacak olsam Mooer ge150'ye bakardım muadili olarak. Tek başına her anlamda iş görür, biraz kurcalanırsa çok çok iş görür. Şuan senkopta 1780 lira falan. Çok bence paranızı dolarda tutun indirime girince alın :) ya da varsa ikinci el.

Geri