Referans monitör ve Midi klavye

fluid audio monitörleri profesyonel ölçümlerde düşük not almıştır. jbl 306p mk2 ya da kali audio lp6 fiyat aralığında rakipsiz.
Hangi fiyata göre yaptın tam olarak? Profesyonel ölçüm diyorsun. Fiyattan bahssetmiyorsun belli ki. Kali lp6 türkiyede çifti 4 e geliyor. Jbl ise 5 yakın. Bahsettiğimiz fluid türkiyede sıfır şuan yok elbette fakat stoklara girerse sıfır olarak maksimum 3 ten girer. 3-4-5 lik fiyatlardaki monitörlerin aynı performansı vermesini bekleyemeyiz bence

Sevgili arkadaşım ben de bu amirm denen vatandaşı takip ediyorum ve son zamanlarda adamı ciddi almamaya başladım. Zira yaptığı ölçümlerle öyle ekipmanlar -ki o ekipmanlar içerisinde kullandığım dolayısıyla çok iyi bildiğim ekipmanlar da var- hakkında öyle değer yargıları oluşturmaya çalışıyor ki , inanılmaz. Yaptığı iş sadece ölçümlemek. Kaldı ki yaptığı ölçümlemeler de ne kadar doğru o da tartışılabilir. Gerçi duyduğum kadarıyla adamın bu işler için ciddi bir ölçümleme ekipmanı parkuru varmış.

Adamın en büyük handikapı salt ölçümlenen değerler üzerinden hareket etmesi. Sound üzerinde rakamların dışında başka faktörlerin de olduğunu ihmal etmesi veya ikinci plana atması. Muhtemelen pro-audio ekipman tasarımcısı olmadığı için bu şekilde bir yaklaşıma sahip.

Mesela sizin başarılı ve bu fiyat aralığında rakipsiz bulduğunuz Kali LP serisi ile ilgili olarak ; bundan 3-4 ay önce , akustik açıdan çok üst düzeydeki bir ortamda Kali LP8 ile Fluid FX80 'i duyum testine tabi tutmuştuk. Vardığımız sonuç LP8'in çok başarısız olduğu ve LP8 ile yapılacak miksten hayır gelmeyeceği idi. Yani doğru ölçülmüş teknik değerler tabii ki önemli bir değerlendirme kriteri ama her şey değil. İşin içerisinde final performans açısından bir çok parametre daha mevcut.

Ben bu görüşlerimi sizinle bir polemik konusu yaratmak amacıyla yazmıyorum. Sadece kendime göre bir durum tespiti yapmaya çalışıyorum. Zira bu tarz tartışmaları yapmaktan artık iyice sıkıldım.

Son düzenleme:
f5 fx50 den daha düşük bir model. konu bass değil oradaki tabloları okuyamıyorsun belli ama konuşuyorsun yapma böyle şeyler. bak ekte fiyatlarına kadar yazıyor. score yazan yerler puan demek. 305p mk2 de orada kaç puan almış? arkadaş monitörün kalitesine göre paramı denkleyeceğim demiş. buradan bakıp anlasın durumu işte ne alınır alınmaz ;)
F5 ile FX50 aynı monitörler değil. Bir kere F5 class AB ampliye , FX50 ise class D ampliye sahip. Ayrıca F5 iki yollu bir hoparlör , FX50 ise coaxial tasarıma sahip bir hoparlör. Yani biri elma diğeri armut.

Sevgili arkadaşım ben de bu amirm denen vatandaşı takip ediyorum ve son zamanlarda adamı ciddi almamaya başladım. Zira yaptığı ölçümlerle öyle ekipmanlar -ki o ekipmanlar içerisinde kullandığım dolayısıyla çok iyi bildiğim ekipmanlar da var- hakkında öyle değer yargıları oluşturmaya çalışıyor ki , inanılmaz. Yaptığı iş sadece ölçümlemek. Kaldı ki yaptığı ölçümlemeler de ne kadar doğru o da tartışılabilir. Gerçi duyduğum kadarıyla adamın bu işler için ciddi bir ölçümleme ekipmanı parkuru varmış.

Adamın en büyük handikapı salt ölçümlenen değerler üzerinden hareket etmesi. Sound üzerinde rakamların dışında başka faktörlerin de olduğunu ihmal etmesi veya ikinci plana atması. Muhtemelen pro-audio ekipman tasarımcısı olmadığı için bu şekilde bir yaklaşıma sahip.

Mesela sizin bu ölçümlemelere göre başarılı ve bu fiyat aralığında rakipsiz bulduğunuz Kali LP8 ile Fluid FX80 'i ; bundan 3-4 ay önce , akustik açıdan çok üst düzeydeki bir ortamda duyum testine tabi tutmuştuk. Vardığımız sonuç LP8'in çok başarısız olduğu ve LP8 ile yapılacak miksten hayır gelmeyeceği idi. Yani doğru ölçülmüş teknik değerler tabii ki önemli bir değerlendirme kriteri ama her şey değil. İşin içerisinde final performans açısından bir çok parametre daha mevcut.

Ben bu görüşlerimi sizinle bir polemik konusu yaratmak amacıyla yazmıyorum. Sadece kendime göre bir durum tespiti yapmaya çalışıyorum. Zira bu tarz tartışmaları yapmaktan artık iyice sıkıldım.
ölçüm aletleri ortada. ölçümü yapan kişinin bu güne kadar ki başarıları ortada. klipper ölçüm sisteminin kabul görmüşlüğü ortada. kısaca lütfen :)

Dosyalar

• 145017818_10164979527650247_5351823930612789147_n.jpg
    145017818_10164979527650247_5351823930612789147_n.jpg
    250.5 KB · Gösterim: 86
Geri