Bitpazarından 400 tl ye Elektro Gitar aldım

Bence kafaya koyduysanız yapın msconfig bey, ama pahalı olmasın manyetikler. Zaten luthiere götürünce anlaşılır hb olur mu olmaz mı. Öte yandan, işi bilmeyen luthier oyarken tepsi böreği gibi ortadan ikiye açabilir de gitarızını. O zaman gider direk 1 tane HH dizilim bir gitar bakarsınız. Gitar sevdalıları bizlerin işi ne ki zaten, 7/24 macera peşindeyiz.

Son düzenleme:
Bence kafaya koyduysanız yapın msconfig bey, ama pahalı olmasın manyetikler. Zaten luthiere götürünce anlaşılır hb olur mu olmaz mı. Öte yandan, işi bilmeyen luthier oyarken tepsi böreği gibi ortadan ikiye açabilir de gitarızını. O zaman gider direk 1 tane HH dizilim bir gitar bakarsınız. Gitar sevdalıları bizlerin işi ne ki zaten, 7/24 macera peşindeyiz.
benim önceden IBANEZ S521 H H manyetik gitarım vardı. onu birisine hediye verdim. ben bu külüstüre kaldım :D

Eğer pickguardı çıkardığınızda ağaç humbucker alabilecek şekilde oyulmamışsa bu tip manyetiklere bakmayın boşuna. Single sized humbucker diye geçen modeller var. Onlar bir nebze mantıklı olabilir. Örnek olarak şunu atıyorum, siz ucuzunu bulursunuz. Ama madem böyle bir niyetiniz vardı, hh tipi bir gitar alsaymışsınız keşke.
içini açtım baktım. sadece köprü manyetik için geniş oyulmuş. sap kısmı single manyetik için. herhalde orayıda oyabilirler

Geri