Epiphone Korina 1958 Explorer alınır mı ?

Daha önce hiç gitar deneyimim olmadı elektro gitar alıp çalmak istiyorum. çok araştırdım sahibinden de temiz korina 1958 explorer buldum. gitarlar hakkında fazla bilgim olmadığı için sizden bilgi almak istedim. :)

tecrübesiz biri için çok sıkıntılı olabiliyor bu epiphone explorer ve flying vler. Önermem. Al eli yüzü düzgün dengeli bi strat kral gibi çal.

Durun şimdi mutlaka gelip Flying V aslında çok rahat gitar hatta bence superstrat kasadan daha rahat diyenler olacaktır :) :)

Şaka bir yana ben gençken hayalimdeki gitar olduğunu düşündüğüm bir explorer kasa gitar almıştım, ancak o kadar hevesle almama rağmen gelişimimi fazlasıyla engelledi rahatsız duruşu. Ben de tavsiye etmiyorum.

Bence de superstrat kasadan şaşma derim, ergonomi anlamında. Normal stratlarda ses düğmesi elinin çok altında o yüzden ben olsam ondan da kaçınırdım. 4-5 yıl onca strat çalmaktan ses düğmesini kontrol etmek tik oldu bende, halen daha medyalarıma bakarsan sürekli elimi ses düğmesine atıyorum düzeltmek için..

Explorer alınca Hetfield gibi veya üzerinde KH imzası bulunan bir gitarı alınca da Hammett gibi çalamayacaksın veya ton alamayacaksın. O yüzden onların gitarlarından yola çıkma. Niye bunu diyorum, çünkü iki gitarın uzaktan yakından alakası yok.

KH202 için konuşuyorum, o fiyatlara daha iyi gitarlar bulunabilir. Gitar parçaları nedir, hangileri kalitelidir bunları araştır bence. Direkt kasa şekline veya signature gitarlara bakma. Gerçi o gitara signature da denmez, Kirk'e versen şöminesinde bile yakmayacaktır.

Çalmak istediğin tarzı belirlemen gerek, daha sonra ise bütçeni.

Bir elektrogitarın bileşenleri nelerdir, bir elektrogitarın ötekinden daha iyi olması sağlayan özellikler nelerdir şeklinde bir araştırma yaptığında kafandaki seçenekler netleşir.
Bu tip ekstrem diye tabir edilen kasa tiplerinin (kelly, explorer, flying v, randy rhoads, king v vs) başlangıçta tavsiye edilmemelerinin nedenlerinden bir tanesi, özellikle ucuz olanlarının ağırlık dengesi problemi olması. Şimdi sen başlangıç gitarı olarak böyle bir şey alırsan, sapı sürekli aşağı doğru düşen bir gitar senin çalmayı öğrenmeni daha da zor hale getirecektir. Neck dive diye araştırırsan görürsün. Bunların çözümü yok mu ? Var tabi. Ama yeni başlayan biri olarak gitar problemlerinin çözümüyle uğraşmak yerine çalmayı öğrenmekle uğraşman gerek. Diğer bir neden ise herkesin oturarak çalarken bu kasalarla rahat edememeleri. Ben V'ler ile şahsen çok rahat ediyorum ancak genel izlenim bunun tersine. Bu yüzden bazı gitarları önermiyoruz.

Benzer şekilde belli sanatçıların ismi geçiyor diye ederinin üstünde fiyatlara satılan ve pek verim alamayacağın gitarlar da var elbet. Bkz. yukarıdaki LTD KH202. Benim signature olarak tabi edilen modellere genel bir alerjim var zaten, fanboy gibi hissettiriyor orası ayrı.

Ne alacağım peki dersen, dediğim gibi bu da bütçene ve tarza bağlı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bütçem en fazla 3500 tl . gitar almışken bilindik ve kaliteli bişey olsun istedim satarken daha kolay satabileyim diye esp. jackson. ıbanez .epiphone .schecter marklarının modellerine bakıyorum son attığım link izmride olduğu içindi fan boyluk flan yok yani en falza 3500 tl lik fiyat performans bir gitar bakıyorum. öğrendik den sonra keyfime göre bişey alırım önemli olan düzgün bir şekilde öğrene bilmem . yorumlarınız için teşekkürler :)) genelde rock ve metal müzik dinliyorum bu yüzden humbucker lı gitar bakıyorum.

Son düzenleme:
LTD ESP EC-256 Elektro Gitar - En Uygun LTD Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 916565347
Ibanez Gio GRX70QA Transparent Black - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 918073711
ilk linkdeki gitara baktım yorumlarda çoğu kişi iyi gitar demiş orta seviyede .

bütçem en fazla 3500 tl . gitar almışken bilindik ve kaliteli bişey olsun istedim satarken daha kolay satabileyim diye esp. jackson. ıbanez .epiphone .schecter marklarının modellerine bakıyorum son attığım link izmride olduğu içindi fan boyluk flan yok yani en falza 3500 tl lik fiyat performans bir gitar bakıyorum. öğrendik den sonra keyfime göre bişey alırım önemli olan düzgün bir şekilde öğrene bilmem . yorumlarınız için teşekkürler :)) genelde rock ve metal müzik dinliyorum bu yüzden humbucker lı gitar bakıyorum.
Bence de sabit köprü bir superstrat ya da Les Paul size uygun olacaktır.Biraz da hangisinin görüntüsünü beğeniyorsanız ona yönelin.Ben yeni başlayanlara bunu diyorum hep.Gitara baktıkça çalma hevesiniz artsın.

Bence de sabit köprü bir superstrat ya da Les Paul size uygun olacaktır.Biraz da hangisinin görüntüsünü beğeniyorsanız ona yönelin.Ben yeni başlayanlara bunu diyorum hep.Gitara baktıkça çalma hevesiniz artsın.
size katılıyorum. lp kasayı daha çok beğeniyorum ama yanlış bişey yapmakdansa bilen birilerini sormak daha mantıklı geldi. teşekkür ederim

Bu arada o KH202'ye alıcı gözle baktım da şimdi, gitarın şaftı kaymış. Teller klavyeden dışarı çıkacak neredeyse. Zaten köprü de yamuk duruyor, yani ince tellerin olduğu pivot daha önde gibi. Pivot vidaların olduğu yer bollaşmış olabilir. Muhtemelen köprüye dokunduğun an langır lungur ediyordur. Şu gitara o parayı veren çıkacaktır, zaten önümüzde örnek var. Bence şu haliyle 1000 lira bile etmez.

Eğer gitarın fabrika çıkış hali buysa vay babam vay.

Tellerin tel süpürge gibi bırakılmasını demedim ben. Tellerin burguya sarılış yönünü dedim. Ek olarak o tel süpürge gibi bırakılan tellere de ayrı gıcık olurum. Manasını yıllardır çözebilmiş değilim. Tel burguya sağlam sarılırsa keskiye de gerek yok zaten. En güzeli teli ileri geri oynatarak tam yuva deliğinin oradan koparmak, sıfır çıkıntı.

Geri