Ekipmanlarım - Tarzıma Göre Lamba Tavsiyesi

Arkadaşlar merhabalar, Fender player telecater + Schecter Pt Telecaster iki adet gitarım var. Tarzım %90 Blues, %10Rock diyebiliriz. Blues tonlarımı ise drive'lı olarak seviyorum. Bolca SRV, yavuz çetin, Hendrix falan çalarım, dinlerim. Ara sıra Duman falan da çalarım :D Amfim Laney CUB12, İkinci el aldım. Aldığım kişi lamba falan değiştirmemiş hiç. Amfinin genel durumuna bakamadım henüz fakat Muhtemelen kısa sürede amfi bakımdan geçmek durumunda kalır diye tahmin ediyorum. Dolayısıyla yeni lamba almam gerekebilir. Bu amfiye hangi lambalar iyi olur, ne marka alınır, eşlenik lambamı alacaz, kime taktıracaz, bu işler nasıl oluyor hiç bir bilgim yok yorum yaparsanız sevinirim. Lambaların da tona doğrudan etkisi olduğunu biliyorum. Bu nedenle setup'umu da yazayım fikir sahibi olursunuz ona göre bir öneri yaparsınız. Amfinin 5 lambası var.

Polytune3 + Ehx Hum Debugger +Dunlop JH1D Jimi Hendrix Sig. Wah + Ehx Soul Food(boost&drive), Ehx East River Drive(Drive), Ehx Germaium Overdrive(Drive) + Mooer Yellow Comp + Mxr M101 Phase 90 + Nux Mod Core Deluxe + Joyo Aquarius

Son düzenleme:
Amfinin güncel tonunu begeniyor musunuz? Cevap evet ise ve herhangi bir sıkıntı yoksa, tüpleri degistirmeyin.

Tonu begenmiyorsaniz eğer, neyi begenmediginizi belirleyin. Gain mi, cok mu bas/tiz/mid, nota ayrismasi mi vb. Sonrasinda aradiginiz tona daha uygun tüpleri bakın ama unutmayın, tüpler aşırı yıpranmış ölmüş durumda değilse değiştirmenin tonlara etkisi çok yüksek olmayacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfinin güncel tonunu begeniyor musunuz? Cevap evet ise ve herhangi bir sıkıntı yoksa, tüpleri degistirmeyin.

Tonu begenmiyorsaniz eğer, neyi begenmediginizi belirleyin. Gain mi, cok mu bas/tiz/mid, nota ayrismasi mi vb. Sonrasinda aradiginiz tona daha uygun tüpleri bakın ama unutmayın, tüpler aşırı yıpranmış ölmüş durumda değilse değiştirmenin tonlara etkisi çok yüksek olmayacaktır.
Amfiyi detaylıca inceleyeyim daha net bir yorum yapacağım. çok teşekkür ederim ilginize

Geri