Squier Affinity Strat Modifikasyonu hakkında

Sevgili dostlar selamlar,

Öncelikle yazmadan önce forumu biraz karıştırdığımı ama tam bir cevap bulamadığımı söylemek isterim. Fazla detaya girip uzatmak istemem ama kısaca belli sebeplerden dolayı ilk kaydımda kullandığım sevgili gitarım Squier Affinity Stratıma birkaç modifikasyon yapmaya karar verdim. Bunu söyleme nedenim kar-zarar hesabı yapmadığımı belirtmek, USA Strat tonu alır mıyım gibi bir beklentim yok yani. 😄 Üst eşik, burgu ve köprü için siparişimi verdim; köprü tellerini üçten beşe çıkartıyorum. Bunların haricinde bir de H-S-S dizilimindeki gitarın bridge manyetiğine Dimarzio Super Distortion veya Duncan SH-4 JB takmayı planlıyorum. Fakat anlayabildiğim kadarıyla tam verim alabilmek için potansların belli değerlerini de göz önünde bulundurmam veya değiştirmem gerekiyor. 250k ve 500k gibi değerler geçmekte. Kısacası yeni potanslar ile eskileri değiştirmeli miyim, değiştirirsem yalnızca volume potunu değiştirmem mi gerekir, hangi değere dikkat etmeliyim ve bunların yanında başka bir şeye ihtiyacım olur mu? Forumda bu meseleyi açıklayan rehber niteliğinde bir konu aradım fakat bulamadım. Potans meselesini kavrayabilmiş değilim o yüzden. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Geri