Takas yok diye ilanın her yerine yazmana rağmen takas teklif eden insan.

Birkaç sene önce Letgo üzerinden 1000 Tl yazdığım gitar vardı. Eleman yine Letgo üzerinden ilanda satılığa çıkardığı herşeyi önerdi, toplamı 2000 yapıyormuş üste para istemiyormuş. Herbiri kullanılmış, Spor ayakkabı, kulaklık, office programlarını geçtim, kendini bile açmaya mecalı kalmadığını düşündüğüm özelliklerde PC, 20-30 tane boş cd’lere çekilmiş oyun ve divx film, bisiklet pompası, klavye, mause listedekilerden aklımda kalanlar:).

Benim eğlencem de; takas yok sadece nakit yazılı ilanlara reddedemeyecekleri tekliflerde bulunmak. 500 liralık pedala 1000 liralık pedal teklif edince kimse "sadece nakit satılık" cevabı vermiyor 😂😂

Takas yok yazıyorsun ama utanmasa evde bulduğu az kullanılmış Duracell'lere kadar zorlayacak.

Ekran Resmi 2021-04-15 11.53.52.jpg

"Hocam takas olmaz demişsiniz ama ben yine de bir soriyim..." 👋 👋
Sonuçta herkes kendince bir şeyleri takaslamaya çalışır, ucu açık konu ama TAKAS YOK diyen adama şu cümle ile gelmek gerçekten aymazlık bence. Genelde cevap vermem, çok kibar sorduysa ya da tesadüf daha önce yazıştığım birisiyse kırmadan takas yok demiştim der geçerim ama bir de buna rağmen emin misiniz düşünmez misiniz diye zorlayanlar canımdan can alır.

Hatta bir keresinde Hayır dediğim birisi hocam iyi düşün, sonra bu fiyattan saymam ama takasa demişti ... eyvallah, affet baba bilemedim cahillik ettim dedim hemen aldım elindekileri :)

Ben yapıyorum ya arada ne yalan söyleyeyim belki ilgisini çeker, aradaki farktan dolayı cazip gelebilir, çok beklediyse satılmasını bu zamana kadar, elindekinden daha hızlı satılacağını düşünüp takaslayabilir...sormanın bence bir mahsuru yok aşırı alınıyorsan cevap yazmazsın olur biter ki genelde saygıyla düşünmüyorum yazıyor insanlar...toplama çer çöp değil tabi gitar ekipmanları söz konusu...

sahibinden de bir arkadaş var ne satarsam satayım "dövmeyle takas olur mu?" diyor.

plancescape torment'teki gibi tak çıkar dövme olsa +3 verse bir şeylere güzel olurdu aslında. o şekilde takasa açığım. +2 wisdom verecek ama dövme.

neyse çok da olay yapmamak lazım, belki ilginizi çeker bir gün bir takas teklifi. kimsede para yok. nakit alanlar bile ayrı dünya, 1 ay süründürür hocam şöyle mi hojam böyle mi diye. takas teklifinden ziyade hojam lafına kılım ben. hojam son kaça olur vs

böyle mi sorulur bu? bunun normali nedir biliyor musun eşşek bey iyi akşamlar...

Son düzenleme:
hem letgoya hem de sahibindene 750 TLden korg x5d synth klavyemi koymuştum.
let go;
kişi ; takas düşünür müsün?
ben ;olabilir, ne ile ?
kişi ; ilanlarıma bak
ben; (ilanlarda çocuk bisikleti, vhs handcam, keman var) La Havle
Sahibinden;
kişi ;500
ben: ?
kişi: 500 tl
ben: selamlama, özne tümleç yüklem.
kişi : ne ?

sahibinden de bir arkadaş var ne satarsam satayım "dövmeyle takas olur mu?" diyor.

plancescape torment'teki gibi tak çıkar dövme olsa +3 verse bir şeylere güzel olurdu aslında. o şekilde takasa açığım. +2 wisdom verecek ama dövme.

neyse çok da olay yapmamak lazım, belki ilginizi çeker bir gün bir takas teklifi. kimsede para yok. nakit alanlar bile ayrı dünya, 1 ay süründürür hocam şöyle mi hojam böyle mi diye. takas teklifinden ziyade hojam lafına kılım ben. hojam son kaça olur vs

böyle mi sorulur bu? bunun normali nedir biliyor musun eşşek bey iyi akşamlar...
Screenshot_20210415-142250_sahibindencom.jpg

Ben alıştım artık kendisine. Bir nevi gitarin guzel ve potansiyel alıcısı olduğunu gösteren turnusol kağıdı gibi 😄. Dövme takası geliyorsa o gitar satilir abi.

hem letgoya hem de sahibindene 750 TLden korg x5d synth klavyemi koymuştum.
let go;
kişi ; takas düşünür müsün?
ben ;olabilir, ne ile ?
kişi ; ilanlarıma bak
ben; (ilanlarda çocuk bisikleti, vhs handcam, keman var) La Havle
Sahibinden;
kişi ;500
ben: ?
kişi: 500 tl
ben: selamlama, özne tümleç yüklem.
kişi : ne ?
Hocam şunu yapın çok etkili: