SX Strat mı Squiet Bullet mı?

İlk defa elektro gitar alacağım. Öncesinde forumda yazılanları okudum, internetten de karşılaştırmalarına baktım ama genelde videolardaki amfiler çok iyi olduğundan ve benim alacağım amfi o kadar iyi olmayacağından tam olarak karar veremedim. Fiyat unsuru da kafamı karıştırdı. Ben çoğunlukla blues dinliyorum. Eric Clapton, BB King, JJ Cale, SRV... Dolayısıyla SSS bir gitar almaya karar verdim. Normalde SX gitarlar daha ucuz olmasında rağmen bulunduğum şehirdeki en ucuz SX 1200’den başlıyor. Fakat bir adam kendisine hediye gelen Bullet’ı 975 liraya satıyor. Bullet’ın eskiden daha ucuz olduğunu biliyorum ama fiyatlar çok arttığından gözüme çok ucuz geldi. Ayrıca gitarı da hediye geldiğinden hiç kullanmamış. Başka şehirden birisiyle anlaşıp da gönderme fikri kafama çok yatmıyor. Dolayısıyla sorum şu:
975 liraya Bullet mı yoksa 1000-1200 liraya SX mi?

Muhtemelen Strat alacak olsam da gene 1000-1200 fiyat bandında SX Telecasterlar var. Onlarda çok güzel görünüyor. O konuda da fikir verirseniz sevinirim.
Teşekkürler

Son düzenleme:
başlangıç için fazla incik cıncık aramadan görünüşü hoşuna gideni al dostum. sıfır alıyorsan aldıktan sonra ayarını falan yaptırmayını unutma. ikinci el alıyorsan da bilen birine göstermekte fayda var parayı ödemeden önce. ikisi de yeterli markalar. düzenli temizliğini bakımını yaptırdıktan sonra uzun müddet kullanırsın. özellikle Stevie Ray dinliyorsan bir noktadan sonra yetmemeye başlayacaktır sana, o zaman da satıp üzerine para koyup daha güzel şeyler alırsın. öte yandan amfi için ne düşünüyorsun?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
başlangıç için fazla incik cıncık aramadan görünüşü hoşuna gideni al dostum. sıfır alıyorsan aldıktan sonra ayarını falan yaptırmayını unutma. ikinci el alıyorsan da bilen birine göstermekte fayda var parayı ödemeden önce. ikisi de yeterli markalar. düzenli temizliğini bakımını yaptırdıktan sonra uzun müddet kullanırsın. özellikle Stevie Ray dinliyorsan bir noktadan sonra yetmemeye başlayacaktır sana, o zaman da satıp üzerine para koyup daha güzel şeyler alırsın. öte yandan amfi için ne düşünüyorsun?
Vallaha amfiye daha bakma fırsatı çok bulamadım. Onun için bütçem 700 lira civarında. Bulunduğum yerde birisi Marshall MG15CDR satıyor 750’ye ona bakmıştım ama dediğim gibi hiç araştırma yapmadım o konuda. Marshall bildiğim bir marka olduğundan bir tek şimdilik ona baktım. Ek öneriye açığım. Gitar konusuda da haftaya bir gitar dükkanına gidip mümkünse ikisini de deneyecem. Bütçeyi de düşünüp hangisi hoşuma giderse onu alacağım. Zaten dediğiniz gibi başlangıç gitarı, daha önce gitar deneyimim de olmadığından her türlü memnun kalırım herhalde. Teşekkürler yorumunuz için de.

Vallaha amfiye daha bakma fırsatı çok bulamadım. Onun için bütçem 700 lira civarında. Bulunduğum yerde birisi Marshall MG15CDR satıyor 750’ye ona bakmıştım ama dediğim gibi hiç araştırma yapmadım o konuda. Marshall bildiğim bir marka olduğundan bir tek şimdilik ona baktım. Ek öneriye açığım. Gitar konusuda da haftaya bir gitar dükkanına gidip mümkünse ikisini de deneyecem. Bütçeyi de düşünüp hangisi hoşuma giderse onu alacağım. Zaten dediğiniz gibi başlangıç gitarı, daha önce gitar deneyimim de olmadığından her türlü memnun kalırım herhalde. Teşekkürler yorumunuz için de.
o modeli bilmiyorum fakat blackstarın id core10 modeli uzun süredir başlangıç için en iyi amfi. ikinci el 750 liradan biraz daha pahalıya bulabilirsin bence para biriktirmeye değer.

o modeli bilmiyorum fakat blackstarın id core10 modeli uzun süredir başlangıç için en iyi amfi. ikinci el 750 liradan biraz daha pahalıya bulabilirsin bence para biriktirmeye değer.
Ona ben de baktım. Aslında bir 200-300 lira eklesem alabilirim ama şu an bütçe biraz sıkıntılı. Eğer bu bahsettiğim Bullet’ı alacak olursam belki onu alabilirim çünkü SX alırsam sıfır almam gerekecek. En kötü ihtimalle Marshall’ı bir süre kullanıp satarım. Zaten inanılmaz hızlı satılıyorlar gördüğüm kadarıyla. O zamana kadar biraz daha biriktirmiş olurum hem.

Ona ben de baktım. Aslında bir 200-300 lira eklesem alabilirim ama şu an bütçe biraz sıkıntılı. Eğer bu bahsettiğim Bullet’ı alacak olursam belki onu alabilirim çünkü SX alırsam sıfır almam gerekecek. En kötü ihtimalle Marshall’ı bir süre kullanıp satarım. Zaten inanılmaz hızlı satılıyorlar gördüğüm kadarıyla. O zamana kadar biraz daha biriktirmiş olurum hem.
evet marshalların öyle bir özelliği var. ama yine de id core 10 için zorla derim ben. gerekirse birkaç ay amfisiz çal şaka yapmıyorum. gerçi bu dediğin marshallı bilmiyorum belki o da fena değildir onu özel olarak bir araştırman lazım.

Belki çok çekici bir seçenek olmayabilir ilk gitar olduğundan ama söylemeden edemedim.
Şöyle bir opsiyon da var :
1200 lira değil de az üstü olur bu da.

Belki çok çekici bir seçenek olmayabilir ilk gitar olduğundan ama söylemeden edemedim.
Şöyle bir opsiyon da var :
1200 lira değil de az üstü olur bu da.
Bu görünüş olarak çok güzel görünüyor ama Telecasterlar hakkında çok bir şey bilmiyorum. Strattan alcağım performansı alabilir miyim? Birde bu site sanırım yurt dışı sitesi, vergi-gümrük işi nasıl oluyor?

Bu görünüş olarak çok güzel görünüyor ama Telecasterlar hakkında çok bir şey bilmiyorum. Strattan alcağım performansı alabilir miyim? Birde bu site sanırım yurt dışı sitesi, vergi-gümrük işi nasıl oluyor?
Thomanndan alışveriş diye bir başlık var oraya goz atabilirsin ama soyle ozetleyeyim. Aldığın urun gitar oldugunda bu gitarin yuzde 18i kadar gumruk vergisi ve yaklasik 30 euro kadar da bir kargo ucreti cikiyor, Thomannin sitesinde gönderilecek ulke olarak Turkiyeyi sectiginizde kendi ülkelerinde uyguladiklari kdvyi düşüyorlar. Biz o kdvsiz fiyatin yuzde 18i kadar gumruk vergisi ve 30 euro kadar da kargo ödüyoruz.

Farkli modeller de var sitede inceleyebilirsin. Bu marka hakkinda kullananlarin genel yorumu ufak bir fret tesviyesi ile orta düzey gitar kıvamında performans vermesi yonunde. Bazi ufak kozmetik skntilari olabiliyormuş.

Deneyerek almak icin Sx ya da Squier daha mantıklı olabilir ama tek secenej bu ikisi degil o baglamda yazdim bunu.

Thomanndan alışveriş diye bir başlık var oraya goz atabilirsin ama soyle ozetleyeyim. Aldığın urun gitar oldugunda bu gitarin yuzde 18i kadar gumruk vergisi ve yaklasik 30 euro kadar da bir kargo ucreti cikiyor, Thomannin sitesinde gönderilecek ulke olarak Turkiyeyi sectiginizde kendi ülkelerinde uyguladiklari kdvyi düşüyorlar. Biz o kdvsiz fiyatin yuzde 18i kadar gumruk vergisi ve 30 euro kadar da kargo ödüyoruz.

Farkli modeller de var sitede inceleyebilirsin. Bu marka hakkinda kullananlarin genel yorumu ufak bir fret tesviyesi ile orta düzey gitar kıvamında performans vermesi yonunde. Bazi ufak kozmetik skntilari olabiliyormuş.

Deneyerek almak icin Sx ya da Squier daha mantıklı olabilir ama tek secenej bu ikisi degil o baglamda yazdim bunu.
Yazdığınız çok iyi oldu bu markayı bilmiyordum. Birkaç modeline daha baktım. Yurt dışından almak belki benim için biraz zor olabilir ama Sahibindende aynı markanın çok uygun fiyata stratını satıyorlar. Bunlara da mutlaka detaylı bakacağım. Teşekkürler

Gitar olarak çok büyük ihtimalle SX’i alacağım. Çünkü ikinci el olan Bullet’ın rengi çok hoşuma gitmedi. Amfi olarak da bu dediğiniz Blackstar’a bakıyorum ama fiyatı gerçekten beni çok aşıyor. Öte yandan bu Marshall MG15 CDR’yi 650-700 lira civarına alabiliyorum. Herhalde seçimin ondan yana olacak. Ses kalitesi o fiyattaki diğer baktığım anfilere göre daha iyi görünüyor. Zaten çok hızlı satılıyor Marshall’lar. Memnun kalmazsam satar üstüne biraz daha zamanla ekleyip dediğiniz o amfiyi alırım. Teşekkürler yardımlarınız için. Gitarı aldıktan sonra aynı soruyu merak eden varsa diye izlenimlerimi de yazacağım.

Squier bulletlar berbat gitarlar. Sx almanı öneriyorum. Fender'in alt markası diye iyi olacak anlamına gelmiyor. Bahsettiğin amfi de gayet iyi bana kalırsa. Blackstar'da aynı şekilde iyi.
Yalnız şimdi fark ettim bu bahsettiğim amfi sanırsam bayağı bir eski model. Hakkında da çok fazla video veya güncel içerik bulamadım. Size zahmet detaylı biliyorsanız biraz bahseder misiniz?
Çünkü şu an satışı falan da yapılmıyor. Hep farklı modelleri var.

Ampli ile çalışmak için ses izolasyonlu bir yer lazım, apartman dairesinde çalışmanın iyi sonuçları olmayabilir, ampli yerine g1on gibi bir alet alıp kulaklıkla backtrack vs üzerinden daha keyifli ve verimli çalışabilirsin. Gitarlardan uygun olanı alın çok farklı değiller, ayarlarının düzgün olması önemli.

Son olarak SX SST57 modelini almaya karar verdim. İkinci el fiyatlarıyla sıfır arasındaki fark çok az olduğundan sıfır alacağım. Bildiğim müzik dükkanlarında stoklarda kalmamış. İnternette gezinirken böyle bir sitede uygun bir fiyata satıyorlar. Satıcının adı Rota Müzik. Kendilerinin Hepsiburada ve N11 mağazaları da var ama kendi sitelerinde daha ucuz. Daha önce buradan hiç alışveriş yapan oldu mu, güvenilir midir?

Mg serisinde bir çürük elma var. Eğer preamp beyaz ise uzak dur. Sarı olanları güzel

Bence squier alma, Jay Turser al. Clean sesi en dandik amfide bile çok iyi çıkıyor. Squier bence Jay Turser'ın yanında sadece markaya para vermek gibi olur. İkinci el bulabilirsin Jay Turser. JT300M'e bir bak derim.

Geri