Gibson Demo Shop alışverişi

Biraz baktımda,Forumda bu konu konuşulmamış,ya da ben göremedim.Ara sıra uygun sayılabilecek,güzel modifiyeli ya da prototip modeller düşebiliyor.Reverb üzerinden shipping region ı Türkiye seçince ilanlar gözükmüyor.Bir şekilde bu durum aşılsa bile,Sonuç olarak sanırsam 2.el ürün olarak gözüküyor gümrükten gelirken.Yine bir vergi durumu söz konusu mu ? Ya da Dore müziğin getirme gibi bir durumu söz konusu olur mu bu ürünleri sipariş üzerine?

Biraz baktımda,Forumda bu konu konuşulmamış,ya da ben göremedim.Ara sıra uygun sayılabilecek,güzel modifiyeli ya da prototip modeller düşebiliyor.Reverb üzerinden shipping region ı Türkiye seçince ilanlar gözükmüyor.Bir şekilde bu durum aşılsa bile,Sonuç olarak sanırsam 2.el ürün olarak gözüküyor gümrükten gelirken.Yine bir vergi durumu söz konusu mu ? Ya da Dore müziğin getirme gibi bir durumu söz konusu olur mu bu ürünleri sipariş üzerine?

Merhaba, yakın zamanda jackson kv2 satın almak için detaylı bir araştırma yaptım ve abdden buraya sadece nakliye ücreti 1.000 usd ne yazık ki. Buraya geldikten sonra da en az %20 gümrük vergisi alınıyor (bazı gümrüklerde gitar bedelinin bazılarında ise gitar+kargo ücretinin toplamı üzerinden), reverbden bir deri askı almıştım mesela ona tam olarak uygulanan oran yüzde 20 idi.

Tabi kıymetli bir gitar bulunca satıcıyı ülkemize gönderim yapmaya ve yapmak istediğiniz ödeme şekline (paypal yok malum, gpay veya kredi kartı artık hangisi ile ödeme yapmak istiyorsanız ona) ikna etmeniz de gerekiyor. Gönderilen ekipmanları kargo şirketleri belli bir tutara kadar (1200 usd diye aklımda kalmış) sigortalayabildikleri için bazı satıcılar ülkemize gitar göndermek istemiyor.

Son olarak dore gibi firmaların uğraşacağını zannetmiyorum bu tarz alışverişlerle.

Geri