Yeni içerik

Kirli vokal hakkında

Merhabalar bir süredir kirli vokal deniyorum istediğim sesleri girtlagim acımadan aliyorum fakat sesim kısılıyor
teknikle ilgili bir yanlışım mi var(var desem gırtlağım acımıyor ) ne önerirsiniz ?
 
Sese hasar vermek icin illa ki acimasi kasinmasi gidiklanmasi gerekmez.
Ses tellerini, ses kaslarini, bag dokularini gereksiz sekilde kastirip ses tellerinin ve bahsi gecen organlarin uzerinde tahribat uzerine yorgunluk yaratiyorsun.
 
Onerim ise tabi ki yapmaman olacaktir.
Kirli vokal kullanan her insanin illa ki hayatinin bir doneminde ses ile ilgili irili ufakli problemleri olmustur.
Ben teknigini buldum diyene de cok fazla ilgi gosterme.
Ha yok illa yapicam diyorsan, tabi ki yapabilirsin ama o zaman o tellerini ve kaslarini iyilestirmek icin verecegim butun oneri ve tavsiyeler sen tekrar agzini actigin anda hic bir ise yaramayacak hatta durumu senin icin daha kotu hale getirecek.
Ha su olabilir, dogru nefes kullanma ve diyafram destegiyle daha az guc uygulayarak vokallerini kirletebilirsin ama buda duzenli calisma ve sabir ister. Ve iyi bir kaynaktan ogrenmelisin.
 
şaka bir yana profesyonel şan hocalarından destek almadan uzun süre yapmamanı öneririm. kalıcı hasarlar nodüller vs kalabilir. bu konuda emre yücelen in youtube da corey taylor ve ufuk beydemir inceleme videolarına bir bakıver
 
şaka bir yana profesyonel şan hocalarından destek almadan uzun süre yapmamanı öneririm. kalıcı hasarlar nodüller vs kalabilir. bu konuda emre yücelen in youtube da corey taylor ve ufuk beydemir inceleme videolarına bir bakıver

Emre yücelen tenor ve bariton ayrımını bile yapamayan biri. Bu ayrımları yapamayan birinin rock & metal icracısı vokaller üzerinde eleştiri yapması ironik. Yani bu konuda referans alınacak biri değil. Söylediğine göre Corey Taylor, Kurt Cobain, Layne Staley gibi vokaller hayatları boyunca yanlış teknikler icra etmişler(!) Corey Taylor’ın sesi gitmişmiş, vah haline bilmem ne diye söylenip duruyor videolarında. Eleştirdiği adam da müzik tarihinin en üretken sanatçısı. Distortion vokalin bir tercih olduğu konusunu aşamamış adam.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler