Macbook ile crackli yazılım kullanmak

Monster donanım olarak iyi fakat kasada kullanılan plastik kalitesi yeterli değil, genelde menteşeler ile ilgili sıkıntılar çıkıyor. Teknik servisleri güzel çalışıyor fakat kasada oluşabilecek sorunlar can sıkabilir.

Benzer özellikteki asus, msi veya hp modellerine bakabilirsiniz. Windows işletim sisteminde Cakewalk ücretsiz olarak kullanılabiliyor ve daw olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. İşinize yarayacak pek çok ücretsiz vst de mevcut, illa ki crackli kullanmanız gerekmiyor.

Air m1 i neden gömdünüz anlamadım? internette birsürü karşılaştırma videosu var, gidip i9 alacaksan tamam ama diğer türlü m1 air gayet makul
Gömen yok. Sadece 9-10 k M1 işlemciye vereceğime aynı fiyata bir moster veya asus rog veya asus tuf alırım. Gerek sistemetik veri akışı gerek matematiksel veri akışı intel ve amd işlemcilerde apple işlemcilere göre biraz daha iyi. Bir i7 de 4k videoları tabi ekran kartınada bağlı olarak çok rahat oyanataiblirken apple M1 de bunu iyileştirilmiş olarak karşınıza çıkıyor. Ama tabi tercih meselesi bütün bunlar.

Gömen yok. Sadece 9-10 k M1 işlemciye vereceğime aynı fiyata bir moster veya asus rog veya asus tuf alırım. Gerek sistemetik veri akışı gerek matematiksel veri akışı intel ve amd işlemcilerde apple işlemcilere göre biraz daha iyi. Bir i7 de 4k videoları tabi ekran kartınada bağlı olarak çok rahat oyanataiblirken apple M1 de bunu iyileştirilmiş olarak karşınıza çıkıyor. Ama tabi tercih meselesi bütün bunlar.
abi ben alacağım bilgisayarı sadece video edit ve ses edit için kullanacağım bu arada. bilgisayardan oyun oynayan biri değilim hiç.

Ben teknik işinin ehli değilim yorum yapamam ama ben m1 air alamadan önce çok araştırdım bakındım, gayet uygun,
yani birde 9k ya ne gibi pc ler var macbooku aratmayacak bilemedim
iyi pclerde sanki en az 10-12k değil mi? yanlışım varsa düzeltin tabiiki

Bu arada M1 kötü bir işlemci değil, MAC OS mantığı Windows’a göre biraz daha farklı, çok üst seviye donanıma sahip bir Windows bilgisayar daha düşük donanıma sahip MAC OS bilgisayara göre render vs. gibi konularda daha kötü olabilir. Örnek olarak iphone ve android telefonları göz önünde bulundurabilirsiniz. Video edit yapacaksanız alacağınız bilgisayarda mutlaka harici bir ekran kartı olmasına dikkat edin.

abi ben alacağım bilgisayarı sadece video edit ve ses edit için kullanacağım bu arada. bilgisayardan oyun oynayan biri değilim hiç.
abicim sana oyun oyna diye demedim ben onları zaten :) o parayı harcayacaksan monster olsun asus rog veya asus tuflar tam bir multimedya canavarı 10 numara ses karı 10 numara ekran kartı 10 numara ram. işlemciyi konuşmuyoruz bile.

Ben teknik işinin ehli değilim yorum yapamam ama ben m1 air alamadan önce çok araştırdım bakındım, gayet uygun,
yani birde 9k ya ne gibi pc ler var macbooku aratmayacak bilemedim
iyi pclerde sanki en az 10-12k değil mi? yanlışım varsa düzeltin tabiiki
Asus rog veya asus tuf 9-12 k arası
monster tulpa i7 12k monster i7 7-9k
evet internette çok sayıda karşılatırma videosu var ama adamlar macbook air m1 almış macbook i9 ile çarpıştırmış. bu ne kadar akıl işi bende çözemedim.

Aynı soruları sorup da mac alan ve halen kullanan birisi olarak yanıtlayım.

Bundan 2 yıl önce macbook pro 2012 mid aldım. Düşük bir sistem zaten aldığımda 7 yıllıktı şimdi oldu 9 yıl ve hala kullanıyorum. Alır almaz ne yaptım? Ssd ve ram takviyesi... Bunlarla beraber neredeyse 5 dk açılışı süren alet 10 sn de açılıp hiç kasmadan saatlerce çalışmaya devam ediyor.

Logic crack vs sorularına gelirsek. Logicte crack bulman zor ama imkansız değil. Son versiyonlar veya bir önceki versigonların cracklerini bulabilirsin. Ancak bir handikap crack kurarsan güncelleme alamazsın. Bunu bilerek kurarsan sorunsuz çalışır. Ez drummer falan da kurmana gerek yok. Logic içindeki drummer çok kullanışlı ve yapay zekamsı diyebilirim (kullanınca anlarsın). Daha uyguna bias fx alabilirsin gitar için de.

Mac mi windows bir pc mi dersen ve oyun da oynamam dersen ben kesinlikle mac tavsiye ederim ve sıfır m1 işlemcili bir mac alıcaksan da 1300 tl daha ayırıp orjinal logic kurmanı tavsiye ederim. Çünkü sen bu maci min 5 sene sorunsuz kullanıcaksın belki daha fazla sene ve güncelleme alan bir logic senin için daha iyi olur.

Bir diğer artı iphone veya ipadin varsa aralarındaki senkronda çok işine yarar.

Bende crackli bazı programlar var ama sıfır m1 işlemcili bir alet alıcaksam orjinal almaya çalışırdım herşeyi.

Apple Mac Mini M1, 16 Gb siparişi vermek üzereydim, foruma girince başlığı gördüm. Apple'a para veriyorsun yazılıma da ver demeyeceğim elbette ancak tüm bu setup ticari bir amaçla kuruluyorsa (Youtuberlık, Ev stüdyosundan freelance çalışma vb) çok net bir şekilde hırsızlık olarak görüyorum ben durumu. Bunun istisnaları elbette vardır ama şahsen çocukken korsan oynadığım Vice City'lere kadar vakti gelince Steam'den satın almış birisi olarak bunları sevimlileştirmek doğru değil bence.

Yine de yardımcı olmak adına, bunları burada konuşmanız banlanmanıza sebep olabilir. Ayrıca niyetiniz kişisel kullanım ise video düzenlemede Davinci Resolve, kayıt konusunda birçok farklı yazılımın ev kullanıcısına yönelik ücretsiz versiyonları bulunmakta. Ayrıca sadece Logic'e 1300 Tl verip içindeki Sampler'a ücretsiz davul sampleları atıp davul ihtiyacınızı, comp, limiter, eq vb pluginleri, ayrıca Amped gibi firmaların, yukarıda da bahsettiğim kişisel kullanıma yönelik amfi modellemeleriyle gitar konusunu çözebilirsiniz.

Korsan muhabbeti hayatın bir gerçeği ama burada gözüne soka soka konuşmak doğru değil.

Monster olur Godzilla olur bilemem, en sağlam windows bilgisayar bile beni Mac'ten caydıramaz. Video ve müzik sözkonusuysa tek yol Apple. Bilgisayarların teknik özelliklerini çarpıştırmak da bence lüzumsuz. Anlık performans, zirve değerler hikaye ... güvenilir bir şekilde ve zart zurt update, dll, driver vs naz yapmadan çalışıyor mu o önemli. Şu anda 2016 MacBook Pro ile yazıyorum. 2015 Toshiba Satellite var benzer özelliklerde. Mac uçuyor her alanda, ötekini demin açtım kullanılır hale gelmesi 3-4dk sürdü, chrome'a bastım hala açamadı ben bu mesajı yazarken. Arada da bir iki not responding bekleriz artık gün içinde. Macbook özellikle RAM yükselterek x2 performans veriyor aklınızda olsun. Benimki orijinal ama yapanlar söylüyor.

Bilgisayarın kalitesini 'oyun performansı' ile ölçenler herhangi bir ses sisteminin kalitesini 'bas miktarı'yla ölçenleri bir türlü anlayamıyorum :) :)

Misal şu an kullandığım GPU'yu satsam yerine 4 tane RTX 3090 alabilirim aynı paraya, ama oyun açınca vasat bir 1080'den farkı kalmıyor şu an, hatta kasıyor.. Neden, üstünde akrep kartal RGB falan yok çünkü... Baksana mantıksız iş yapıyormuşuz.

Bir bilgisayar spec sheet'inde yazan sayılardan çok kullanıcısına kazandırdığı zaman, ömrü ve dayanıklılığı (ve dizüstü söz konusu ise ergonomi) ölçüsünde 'iyidir'. Bilgisayarla işi olan insanlar bugün neden akrepli kartallı Monster değil de 10 yıllık MacPro5,1'leri tercih ediyor acaba...

Kısa keseyim, işiniz prodüksiyon ise gönül rahatlığıyla tercihinizi Apple'dan yana kullanabilirsiniz. Video işini bilemeyeceğim ancak audio işlerinde crack işlerine gerek kalmadan kalburüstü sonuçlar elde edebileceğiniz çok sayıda ücretsiz plugin ve DAW mevcut.

Bende oyun oynayan biri olmama rağmen 2017 yılından beri Mac bilgisayarları kullanıyorum.2019 i7 pro aldım 3-4 ay oluyordur belki.Logic pro yu en başta cracklı kullananlardan biriydim.Bence yanlış bir şey belli bir yere kadar yok bunda.Ben alışmak denemek için zamanında 900 tl kadar para vermek istemedim.Alışıncada lisansı satın aldım.

Benim Mac tercih etmemin ana sebebi pil ömrü, stabilitesi ve hali hazırda apple ekosistemi içinde olmam.Bunları hiç bir Windows cihazda bu seviyede bulamazsınız.Ayrıca eğer cihaz satayım derdinde biri değilseniz,10 yıl sonra bile günlük olarak kullanabileceğiniz seviyede kalacak bir cihaz olacak.Tek diyeceğim Air almamanız yönünde olur.Fanı olmaması uzun dönemde sıkıntı çıkartabileceği yönümde fikirler getiriyor aklıma.

biri sizin bilgisayarınızı çalsa hoşunuza gider miydi? Milletin hakkını emeğini çalıp "param yoktu ancak son model macbook kadarına yetti" gibi bir savunma kabul edilemez. mantık dışı bir hareket.
Ülkede yapılan her şey legal, her şey yolunda çalınan bir tek bu tür emekler değil mi :) Yapmayın allah aşkına, yaşadığımız ülkede insanlar kıt kanaat geçinirken gelip de burda, bu konuda namus bekçiliği yapmanız çok yanlış. Yapılan şeyin doğru olmadığını herkes biliyor zaten herkes bunun bilincinde fakat böyle bir zamanda bu konuyu "Emek hırsızlığı" olarak deşmenin bir manası yok. Konu hakkında daha fazla konuşarak forumun kurallarına aykırı düşmek istemiyorum. Sağlıklı günler dilerim.

Emek hırsızlığı değildir demiyorum, doğru bir davranış olduğunu da söylemiyorum. Gönül isterdi ki ülkedeki herkes istediği gitarı alsın, bütün yazılımların ücretini hakkını vererek kullansın fakat sizce şu durumda bu mümkün mü? Maalesef değil. Zabıtlık yapma konusunda hemfikiriz, eleştirmek istediğim konu zabıtlık konusu.

Yazdım yazdım sildim. Yıllar önce mahcem'in forumunda benzer konularla çok cebelleşmiştik. Yani elbette hırsızlığa giriyor, bu tartışılmaz amma olayı daha geniş açıdan, insanların kendilerini ifade etme araçları olarak bakınca işler karışıyor. Burada kriter belki işte yapılan işten para kazanılıp kazanmamaya göre değişebilir. Yani keşke bunu yüzde yüz uygulayacakları bir sistem olabilse de tüm ticari yazılımların bireysel versiyonları bedava olsa. Ticari amaçla kullananı çıkardığı üründen bir şekilde yüzde yüz tespit edip üründen kazandığı para oranında bir ücretle bir çözüm bulunabilse... Şimdi kendi başına herhangi bir şey yapmak isteyen birinin yazılımlara o kadar bütçe ayırabileceğini (en azından ülkemiz koşullarında) düşünmek zor. Bir de ticari bile olsa kazandıkları oranda bir ücret kesimi yapılması gerekir, bu şekilde standart ticari kullanımlar için uçuk fiyatlar da engellenebilir. Yani komple adaletsiz bir sistem var. Vergi sistemine de benzetebiliriz. Artık teknoloji öyle bir noktaya geldi ki en temel ihtiyaç, bir şekilde hayat yolunu buluyor ama kimsenin memnun olduğu da yok. Bunca zamandır benim ticari olmayan kişisel gözlemim böyle.

1987 yılından beri bilgisayar kullanırım. Bileniniz varmıdır bilemeyeceğim lakin zx specturum bu ülkede evlere girebilen tek pc denebilir. hah işte o tarihen beri ben pc kullanırım. Ne zaman ki ülkeye oem girişleri yapılmaya başlandı hah işte o zamandan beride kendi pcmi kendim toplarım. 2000 - 2005 yıllarında koç unisysde hukuk programlarının yazlımında görev aldım.
Gitar hususunda nasıl ki sizlerin engin bilgisine erişkin değilsem bilişim hususunda da kendi bilgi ve donanımına bir okadar güvenirim.
Apple kötü tü ka ka hiç bir zaman demedim diyemem de o cihazlarında kendisine göre ve kullanıcısına göre bir takım artıları mevcut. ANCAK !!
Bir intel veya amd işlemcilerin nm mimari yapısı ile M1 işlemcinin nm mimari yapısını bu işten azda olsa anlayan koysun yanyana
Bugün apple macbook satış starejesini değiştirdi. Tıpkı iphonelarda olduğu gibi. ne yaptı iphonelarda tuttu s fala bilmem ne diye düşük maliyetli telefonlar çıkardı ki herkesin elinde bir apple ürün olsun pşyasa marjını arttırsın diye. İşte macbook içinde aynı stratejiyi geliştirdi. Macbook air M1 kedi işlemcisini koyarak intel ile anlaşmasını bitirmeye gitti. ve yine ANCAAAK !!
Bugün ciddi anlamda performans ürünü bir macbook istiyorsanız yok mu ? elbette var peki ne bunlar MACBOOK PRO İ7 (intel işlemci kullanmaya devam ediyor) MACBOOK PRO İ9 (intel işlemci kullanmaya devam ediyor.)
Peki apple neden bu amiral gemisi modellerinde HALA intel işlemci kullanmaya devam ediyor ? çünkü oturmuş mimari yapısı ve gerek grafiksel veri aktarım hızı gerek matematiksel işlem veri aktarım hızı intelin önüne geçebilmiş değil. Çok eskilerde AMD ATHLON işlemciler çıkmıştı. o zamanlar intelin tahtını sallar gibi oldu. ancak gerek windows güncellemeri gerekse oyunlardaki grafik işletim motorlarının ağırlaştırılması hüsrana uğrattı.
Ömrü hayatım da 2 tane notebook kullandım.
1- 2008 yılında aldığım Toshiba QOSMIO G50 (hala kullanıyorum, en ufak bir uğgrade yapmadım.)
2- Masasütü pcmi satıp monster almıştım. Ancak notebook üzerinden özellikle online oyunda oynamaya alışamadığım için sattım ama harika bir cihazdı. (1999 yılından 2005 yılına kadar bil fiil counter-strike oynadım. 2005 yılında klan olarak Türkiye şampiyonu olup ülkemizi İtalya world cybergames te temsil etmek şansını yakaladım. 2005 yılından 2015 yılına kadar aralıksız world of warcraf oynadım dünyanın en iyi guildinde Nhiliumda kadrolu raid oyuncusu oldum bu sayede asus ve nvidia sponsorluğu kazandım. Guildin dağılması ile bilrlite bunlarda bitti gitti.)
Buradan bir çok teknik bilgi aktarabilirim. Lakin dediğim gibi bu bir tercih meselesidir. Ama ben kalkıpta notebookumun ön kapağında elma yanacak diye o cihaza 12-13K vermem piyasada o fiyata çok daha kaliteli cihazlar var ki oturur en kral masa üstü pcyi toplarım o rakama en kral ses kartı ile birlikte.
Crack ve torrent kullanmakta ben hiç bir sakınca görmüyorum ve bunun da bu zaman kadar da hiç bir olumsuz tarafını görmedim yaşamadım. İndireceğiniz programın nereden indirileceğini ve nasıl yüklendiğini iyice süzerseniz update konusunda da sıkıntı yaşamıyorsunuz. Forumda bir arkadaşımıza da yardımcı oldum bu konuda o arkadaş anlatmak isterse kullandığı prgramında sorun varmı yokmu daha iyi aydınlanırsınız. Program ve crack konusunda da kafanıza takılan olursa yardımcı olurum. Saygılarımla.

Son düzenleme:
"Kimsede yokken bende vardı diyem, çok oynadım diyem, sağdan soldan okuduk o kadar nanometre diyem mimari diyem de biliyormuş gibi görünem"

Çok şey yazmışsın ama hiç bir şey dememişsin.

Bize biraz nm ve mimari anlatmak suretiyle teknik bilgi aktarsana, mesela kaç olanı nasıl olanı makbul?

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler