Sahibinden “Param Güvende”sistemi.

Böyle bir olay gelmiş ve Ben bu sistemi kendi adıma açmadığım halde dün bir arkadaş bana hiç ama hiç yazmadan ilanımdaki bir ipod u satın almış...Açıkçası Get sisteminden ne kadar nefret ediyorsam aynısını bu sistem içinde geçerli.Yurt dışında çoğu sitenin sistemi bu şekilde belki ama açık söyleyeyim ben bizim ülkenin insanına güvenmiyorum bu konuda.Satıcıyı hiç bir koşul altında koruduğunu düşünmüyorum.Satışı iptal ettiğim zamanda otomatik olumsuz yorum veriyor...Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Böyle bir olay gelmiş ve Ben bu sistemi kendi adıma açmadığım halde dün bir arkadaş bana hiç ama hiç yazmadan ilanımdaki bir ipod u satın almış...Açıkçası Get sisteminden ne kadar nefret ediyorsam aynısını bu sistem içinde geçerli.Yurt dışında çoğu sitenin sistemi bu şekilde belki ama açık söyleyeyim ben bizim ülkenin insanına güvenmiyorum bu konuda.Satıcıyı hiç bir koşul altında koruduğunu düşünmüyorum.Satışı iptal ettiğim zamanda otomatik olumsuz yorum veriyor...Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
Rezalet resmen. Hele bu Iphone, Mac falan konularında babana bile güvenmeyeceksin. Direk alırlar, beğenmedim diye aynısının pert ölüsünü geri gönderirler. Memleketin galericilerden sonra en büyük çakalları o sektörde.

GET sisteminin aynısı aslında da adını değiştirip ilan açarken bir "tik" yardımıyla seçiyorsunuz ona dikkat etmemişsiniz herhalde.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
GET sisteminin aynısı aslında da adını değiştirip ilan açarken bir "tik" yardımıyla seçiyorsunuz ona dikkat etmemişsiniz herhalde.
Yahu şimdi yeniden baktımda kargo ile gönderim yapabilir misin diye soruyor,yaparım tabii diyip işaretleyip geçmişim.Yine de teslim seçeneklerine kargo ile gönderim koyamıyorsun seçmiyorsan bu seçeneği.E potansiyel müşteri kaybı bu da.(Açıklamaya kargo yazınca ilana almıyor ama gönderim vs yazınca alıyor 😃 )Ayrıca anlamadığım Kendi ismi ile değil takma isim ile kayıt olan bi dünya üye var bu siteye.

Bence bomboş bir olay kısaca.Hatta dolandırıcılığa,Suistimal edilmeye daha açık

Son düzenleme:
İşlem komisyonunu (genelde yüzde 10 ve kargo ücreti buna dahil ama tutar yükseldikçe azalıyor) alıcıya yükleyen bir sistem, ben 2 ürün satın alırken kullandım memnun kaldım.

Satış yaparken hassas ve pahalı ürünlerde dikkatli olmak gerekiyor maalesef. Ürün alımında kullanılmaya müsait ama satışta ben de güvenemem pek heralde kimseye.

Böyle saçma bir sistem olabilir mi diyorum.

Geçen gün bir bilgisayar parçası sattım. Alıcıya teslim edilmiş. Ancak otomatik onay süresi her gün sıfırlanıyor. Normalde 2 gün olan süre her gün ürününüz alıcıya teslim edildi, onay bekliyor bildirimi ile 2 gün oluyor.

Şaka gibi.

Şimdi bu konu beni kıllandırdı :) Şimdi bir ilanımı almak isteyen birisi var, ben buna bu yöntem ile satış yapsam, sonra alan kişi amfiyi beğenmeyince bana geri yollayabiliyor sanırım kafasına göre değil mi? E hadi onu geçtim kargoda başına bir şey gelirse ve gönderdiğim sağlam ürün bana bozuk gelirse ne olacak?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi bu konu beni kıllandırdı :) Şimdi bir ilanımı almak isteyen birisi var, ben buna bu yöntem ile satış yapsam, sonra alan kişi amfiyi beğenmeyince bana geri yollayabiliyor sanırım kafasına göre değil mi? E hadi onu geçtim kargoda başına bir şey gelirse ve gönderdiğim sağlam ürün bana bozuk gelirse ne olacak?
Bugün beni sahibindenden aradılar.Niye iptal ettiniz diye.Sanırsam sistemi test ediyorlar ve çok fazla böyle olumsuz dönüş aldılar.Bu arada Evet,eğer beğenmezse geri gönderebileceği bir çok sebep var.Ben Fender aramıyormuşum Marshall amfi lazımmış bana pardon diyip başka bir bahane ile iade edip ortada bırakabilir Satıcıyı.

Bugün beni sahibindenden aradılar.Niye iptal ettiniz diye.Sanırsam sistemi test ediyorlar ve çok fazla böyle olumsuz dönüş aldılar.Bu arada Evet,eğer beğenmezse geri gönderebileceği bir çok sebep var.Ben Fender aramıyormuşum Marshall amfi lazımmış bana pardon diyip başka bir bahane ile iade edip ortada bırakabilir Satıcıyı.
Kesinlikle katılıyorum. Enstrüman yada ekipman alışverişine pek uygun bir sistem değil. 4500 liralık ilana "2500 lira vereyim, ok dersen hemen havaleni yapıyorum" yada "gitar yurtdışından hediye geldi, kutusundan çıkmadı, sıfırı bilmem ne" diyen adamlarla şen şakrak deli dolu bir süreç geçirilebilir.

Geri