elektro gitardan çıkan ses teknik mi ?

tahminimce başlık yeterince açıklayıcı olmadı tam olarak şöyle açıklayayım: grup 84-son mektup parçasında tam olarak şarkının 02:01 ve 02:05'inci saniyeleri arasında adam elektro gitardan 3 ses çıkarıyor o sesler teknikmidir nasıl oluyor da aynen o sesi çıkarabiliyor.. çok denedim olmadı. Ve sesi çok hoşuma gitti gerçekten :) wah pedalını yarılayıp deneyince aynı ses çıkmıyor çok farklı bir ses çıkıyor. Avuç içi ile telleri kapatıp vurduğundada yine aynı sesi yakalıyamıyorum daha doğrusu hiç benzemiyor :) Umarım yardımcı olan bir arkadaş çıkar. Ve eğer bilen arkadaş varsa ve bu bir teknikse gayet açıklayıcı bir dille anlatırsa sevinirim :)
teşekkürler

Evet dinledim su an, elektro gitarda ritim çalarken yaptıgımız muting olayı var ama çalan gitarın midleri düsük tizleri yüksek gibi bir ekolayzır ayarı oldugundan biraz turntableımsı bir ses cıkmıs ortaya :)

OnurGuler demiş ki:
arkadaşlar yapmayın..üşenmedim bulup dinledim.. seslerde bişey yok.. tek gitar akor çalıyo.. tuşeyle alakalı bi durum.. melodiyi çalanda bass gitar ama sanırım bunuda gitar yapıyo sanmışsınız.. çok basit bi ritm ama burdan yazarak anlatmak azcık zor... biraz gitar çalan birine canlı bi şekilde sorarsanız size göstericektir...

müzik dolu günler...

edit : tekrar dinledimde bi çok şarkılarında olduğu gibi Am G F E şeklinde gidiyo akorlar...

Bence biraz daha düşün! Tek gitar akor çalıyo diyosan eğer hiçbirşey bilmiyosun diye düşünücem. Bi gitar ritm atarken diğer gitar alttan delaylı bişeyler çalıyo. Sen bass çalıyo demişsin ya hakkaten üzüldüm.

OnurGuler demiş ki:
edit : tekrar dinledimde bi çok şarkılarında olduğu gibi Am G F E şeklinde gidiyo akorlar...

Hocam Allah'ından kork şarkı Em D C Am D# C Bm D sonra başa dönüyor (1-2 dinlemede anca bu kadar ilk D ve C'de ayrıntı sesler olabilir [7li gibi çok bakmadım açıkçası] )

Editt : D 'de f# eksiltin onu e yapın ve de tab olarak şöle kısaca

---0
---3
---2

Pozisyondan bascam fantezi olsun diyenlere;

Bare 5

---------
---------
--------7
--------7
--------
--------
Boş bırakılanlar bare basıldığı içindir

xChernobilx demiş ki:
tahminimce başlık yeterince açıklayıcı olmadı tam olarak şöyle açıklayayım: grup 84-son mektup parçasında tam olarak şarkının 02:01 ve 02:05'inci saniyeleri arasında adam elektro gitardan 3 ses çıkarıyor o sesler teknikmidir nasıl oluyor da aynen o sesi çıkarabiliyor.. çok denedim olmadı. Ve sesi çok hoşuma gitti gerçekten :) wah pedalını yarılayıp deneyince aynı ses çıkmıyor çok farklı bir ses çıkıyor. Avuç içi ile telleri kapatıp vurduğundada yine aynı sesi yakalıyamıyorum daha doğrusu hiç benzemiyor :) Umarım yardımcı olan bir arkadaş çıkar. Ve eğer bilen arkadaş varsa ve bu bir teknikse gayet açıklayıcı bir dille anlatırsa sevinirim :)
teşekkürler

gitardan 3 ses çikiyor demişsin . =) teknoloji gelişti artik ve o sesleri plug inler desteği ilede yapilibiliyor,

Geri