Lambalı amfi tavsiye

5-10 bin arası lambalı amfi almayı düşünüyorum. Ama tam olarak bilemiyorum karar vermekte zorlanıyorum.Hangi amfi modellerini önerir siniz?

o paralara ikinci el.. bu tipler gelmeden birkaç öneride bulunayım. komşular rahatsız olmayacaksa tarzınıza en iyi gidecek amfiler bence pro jr. 4 ve bassbreaker 007. ama komşu problemi varsa daha düşük te alabilirsiniz watt düşürücü de alabilirsiniz. daha düşük model olarak vox ac4 serilerine ve blackstar ht1, ht5 modellerine bakmalısınız. zira evde 1 watt bile fazla. benim şahsi görüşüm kulağınız o lambalı sesini aramıyorsa bu tarz amfi almasanız daha iyi. teknolojik aletlerden de faydalanabilirsiniz bence boss katana 50/100, blackstar tvp serisi. farklı bişeyler isterim dersen mooer sd30lara göz atabilirsin ama hoparlörü 8” cılız kaçabilir. o yüzden 75W modeli daha hoşuma gitti. bu arada mooer’i denemedim ama çok videosunu izledim araştırdım hatta bir ara alacaktım. arkadaşlar mooer sd30/75 serisinin içinde 150 saniye looper var bu 1. amfi modellemeleri gerçekten çok iyi zaten mesa, fender, marshall gibi aletlerin soundlarına oldukça yakın bu 2. efektleri de gayet yeterli bu da 3. denemedim ama çok aklımı çeldi bu aletler bi göz atmanızı öneririm. bulabiliyorsanız deneyip bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. illa lambalı alcam diyorsan en başta söylediklerim iyi aletler ama hiç kusursuz bir alete denk gelmedim. ya fx loop’u yok, ya kulaklık çıkışı yok. olanlarda çok pahalı yada sesi çok fazla. şöyle 1W lambalı yapsalar herşeyi olsa üstünde keşke bağlayacağın tek pedal booster olsa :D

Eklemeyi unutmuşum sadece evde çalacaksanız vox ac4tv yi önerebilirim üzerinde attenuator var. ben de kullanıyorum şahsen çokta seviyorum ama tonlarını beğenmeyebilirsin. bi mağazada denemen senin avantajına. göreceli bir durum çünkü.

Son düzenleme:
Eklemeyi unutmuşum sadece evde çalacaksanız vox ac4tv yi önerebilirim üzerinde attenuator var. ben de kullanıyorum şahsen çokta seviyorum ama tonlarını beğenmeyebilirsin. bi mağazada denemen senin avantajına. göreceli bir durum çünkü.
Çok teşekkürler benimde vox tan yana olacak sanırım tercihim. Vox ac4tv inceliceğim benim
hoşuma giden bi modelde vox ac30 bu amfi hakkında ne düşünüyorsunuz??

Çok teşekkürler benimde vox tan yana olacak sanırım tercihim. Vox ac4tv inceliceğim benim
hoşuma giden bi modelde vox ac30 bu amfi hakkında ne düşünüyorsunuz??
Zezo,

Ac30 harika bir amfidir ama apartman dairesinde ciddi ses sorunu yaşarsın. Komşularım 85 90 desibel amfi sesinden rahatsız olmazlar dersen o başka. Yasal sınır 85 db apartmanlarda. Bence biraz daha araştırmalısın. Vox ac4tv yi de açamayacaksın. Lambalı amfi tecrübelerin nelerdir

Zezo,

Ac30 harika bir amfidir ama apartman dairesinde ciddi ses sorunu yaşarsın. Komşularım 85 90 desibel amfi sesinden rahatsız olmazlar dersen o başka. Yasal sınır 85 db apartmanlarda. Bence biraz daha araştırmalısın. Vox ac4tv yi de açamayacaksın. Lambalı amfi tecrübelerin nelerdir
Hiç amfi kullanmadım. Ses kartı ve refarans monitörü kullanıyorum.

Hiç amfi kullanmadım. Ses kartı ve refarans monitörü kullanıyorum.
O zaman lambalı amfilere karşı mesafeli durmalısınız. 0.1w bugera v5 amfimi evde tam anlamıyla açamıyorum. Marshall dsl5cr i ise kaliteli bir attenuator ile kullanıyorum, ayrıca fx loopda da pedal kullanıyorum master volume olarak. Örnegin marshallı 5w modunda tek başına volume ve gain tam ortada ultra gain kanalında kullandığım zaman ses 90 db leri buluyor ki bu rakam apartman dairesinde çok ciddi bir ses seviyesi.

Yani, Vox ac30 ikonik bir amfi, ama hakkını vermeniz için hatırı sayılır desibellere çıkmanız gerekebilir. Birçok lambalı amfi için geçerli bu. Düşük volume de ise power amp yeterli beslenmediği için vızır vızır bir distortion alırsınız. Bu da sizi memnun etmez ve amfinizi aldığınız fiyatın altına elden çıkarmak isteyebilir, piyasada dolanan ölücülerin, al satçıların ve takasçıların muhabbetine maruz kalabilirsiniz.

Size tavsiyem ev için daha kullanışlı olan kaliteli solid state amfilerdir. Katana mk2, blackstar idtvp veya blackstar silverline serilerine göz atabilirsiniz.

O zaman lambalı amfilere karşı mesafeli durmalısınız. 0.1w bugera v5 amfimi evde tam anlamıyla açamıyorum. Marshall dsl5cr i ise kaliteli bir attenuator ile kullanıyorum, ayrıca fx loopda da pedal kullanıyorum master volume olarak. Örnegin marshallı 5w modunda tek başına volume ve gain tam ortada ultra gain kanalında kullandığım zaman ses 90 db leri buluyor ki bu rakam apartman dairesinde çok ciddi bir ses seviyesi.

Yani, Vox ac30 ikonik bir amfi, ama hakkını vermeniz için hatırı sayılır desibellere çıkmanız gerekebilir. Birçok lambalı amfi için geçerli bu. Düşük volume de ise power amp yeterli beslenmediği için vızır vızır bir distortion alırsınız. Bu da sizi memnun etmez ve amfinizi aldığınız fiyatın altına elden çıkarmak isteyebilir, piyasada dolanan ölücülerin, al satçıların ve takasçıların muhabbetine maruz kalabilirsiniz.

Size tavsiyem ev için daha kullanışlı olan kaliteli solid state amfilerdir. Katana mk2, blackstar idtvp veya blackstar silverline serilerine göz atabilirsiniz.
Bilgiler için çok teşekkürler. Vox ac30 hoşuma gitmişti ama kullanamayacak isem almanın lüzumu yok. Önerdiğiniz amfilerede göz atıcağım.

@zezo master volume'a sahip çoğu lambalı amplifikatörü düşük volume'de sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Belki düşük volume'de dilediğiniz tona yaklaşmak için OD /Distorsiyon ve EQ pedalları gerekebilir.

Ortalık sakinleşince Vox AC4TV, Laney Cub12R hatta Vox AC30'u gidin kendiniz deneyin. Ve benim yazdıklarım da dahil olmak üzere, bu forumda her zaman kaliteli ve objektif bilgi alacağınızı düşünmeyin. 😊

Son düzenleme:
@zezo master volume'a sahip çoğu lambalı amplifikatörü düşük volume'de sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Belki düşük volume'de dilediğiniz tona yaklaşmak için OD /Distorsiyon ve EQ pedalları gerekebilir.

Ortalık sakinleşince Vox AC4TV, Laney Cub12R hatta Vox AC30'u gidin kendiniz deneyin. Ve benim yazdıklarım da dahil olmak üzere, bu forumda her zaman kaliteli ve objektif bilgi alacağınızı düşünmeyin. 😊
Bilgiler için teşekkürler. Haklısınız bende deneyerek almayı düşünüyorum. Mağazalar açıldıktan muhtemelen gidip deneyeceğim.

Geri