Amfi seçimi hakkında

Bu işler biraz öznel tabi. benim pedallarımın hepsi gayet güzel anlaşıyorlar. ve stok speaker yerine alnico cream veya v30 ile daha acaip bir amfi oluyor. ve evet amfinin gain katının karakteri volumü açtıkça beliriyor ama bunu apartman ortamında atenuatörsuz yapmak zor. o yüzden distotionu pedallardan alma yoluna gittim.

Fender Mustang GTX 100 bunun dışında şimdilik başka bir şey bakmanıza hiç gerek yok.
İçerisinden 7 düğmeli footswicth de çıkıyor.
Fender tone 3.0 uygulaması ve uygulama içeriğinde sunulanlara tamamen ücretsiz erişim hakkı.
Bu yeterli.
Bu gayet mantıklı geldi şu footswitch olayıdan dolayı. Ama şimdiye kadar pek bu markayı konuşan olmamış. Bunada bakacağım. Şuan Boss Katana gibi duruyor araştırıyoruz. Konuyu takipteyim önerileri değerlendiriyorum.

bu da bir fikir vermeli sanırım.... :)
Doğru.

Yıllardır kulaktan dolma işte duyardım etrafımda arkadaşlardan Fender şöyle Fender böyle diye.

Sanırım Fenderde diğer markalar gibi.

Yanlış örnek olmasın ama Televizyon denince akla gelen merkalardan biri LG dir sırf Samsung ve diğer markalarla telefon pazarında var olmak için yıllarda çırpındı ama en sonunda telefon pazarından çekildi çünkü hakim olduğu bir üretim alanı değildi. Anladığım kadarı ile Fender de bu mantıkta. Bu piyasada ürün çeşitliliğinde bende varım demek için yapıyor sanırım. Gitar konusunu eleştirmiyorum. Hem üzerime vazife değil anlamam.

Anladığım kadarı ile Fender de bu mantıkta. Bu piyasada ürün çeşitliliğinde bende varım demek için yapıyor sanırım. Gitar konusunu eleştirmiyorum. Hem üzerime vazife değil anlamam.
Hocam sana tavsiyem biraz oku araştır, her yazılanla başka yere savruluyorsun gibi geldi... Fender amfide de gitarda da efsane markadır, çok yanlış çıkarıma gidiyorsun. Benim dediğim GT gibi Mustang gibi serilerde çok da tercih edilmeyen, rakiplerinin gerisinde kalmış modelleri var.

Aslında bende
Doğru.

Yıllardır kulaktan dolma işte duyardım etrafımda arkadaşlardan Fender şöyle Fender böyle diye.

Sanırım Fenderde diğer markalar gibi.

Yanlış örnek olmasın ama Televizyon denince akla gelen merkalardan biri LG dir sırf Samsung ve diğer markalarla telefon pazarında var olmak için yıllarda çırpındı ama en sonunda telefon pazarından çekildi çünkü hakim olduğu bir üretim alanı değildi. Anladığım kadarı ile Fender de bu mantıkta. Bu piyasada ürün çeşitliliğinde bende varım demek için yapıyor sanırım. Gitar konusunu eleştirmiyorum. Hem üzerime vazife değil anlamam.
Benim de bir zamanlar sizin gibi düşündüğüm olmuştu. Sonrasında amfilerin tarihçesi üzerine okudum. Bir nevi aydınlandım diyebilirim. Çünkü piyasadaki tüm amfilerin atası fender amfiler oluyor. Leo fender fender bassman amfisini ürettiğinde Jim marshall klonlayarak marshall amfi olarak piyasaya sürüyor. Fender'den mesa Boogie türüyor. Marshall'dan friedman, vox gibi markalar oluşuyor. Piyasada british sound, USA Sound denilen tüm yelpazeyi kapsıyor. Ancak benden çok daha tecrübelerin dediği gibi bu fiyat bandında fender almak pek fiyat performans olarak mantıklı olmuyor Bence Fender alt düzey ürünlerinde marka imajını kullanarak satış yapmaya çalışıyor.Bundan ötürü pek tavsiye edilmiyor olabilir.Yoksa Fender'in twin reverb, bassman, deluxe reverb, princeton reverb, Blues Junior gibi ikonik çok güzel amfileri bulunuyor.

@solitude71 hocam selamlar. Boss Katana mk2

Bunda karar kıldık. Son kez bir daha danışmak istedim. Kusura bakma anlamıyorum işte.

Bizi pedal efekt konusunda bir 3-4 yıl idare edecek gibi duruyor cihaz.

@solitude71 hocam selamlar. Boss Katana mk2

Bunda karar kıldık. Son kez bir daha danışmak istedim. Kusura bakma anlamıyorum işte.

Bizi pedal efekt konusunda bir 3-4 yıl idare edecek gibi duruyor cihaz.
Soru ne?
İyi ettik mi diye soruyorsun .. :)
Bence iyi amfi, çok yönlü, her açıdan başlangıç için yeterli ve tatmin edici. Ama 3-4 yıl idare eder mi bilemem, zevkler beklentiler değişiyor... beyaz eşya gibi aman uzun ömürlü olsun yaklaşımı pek uymaz müzik işine :) ...... alırsanız bilgisayardan da faydalanmayı ihmal etmeyin, gerçek potansiyeli öyle çıkıyor amfinin.

Soru ne?
İyi ettik mi diye soruyorsun .. :)
Bence iyi amfi, çok yönlü, her açıdan başlangıç için yeterli ve tatmin edici. Ama 3-4 yıl idare eder mi bilemem, zevkler beklentiler değişiyor... beyaz eşya gibi aman uzun ömürlü olsun yaklaşımı pek uymaz müzik işine :) ...... alırsanız bilgisayardan da faydalanmayı ihmal etmeyin, gerçek potansiyeli öyle çıkıyor amfinin.
yok o açıdan demek istemedim. Yani insanlar bana yardımcı oldu sende oldun. Bilgi vereyim istedim. Adam yazıp yazıp gidiyor işi düşünce geliyor demesinler diye :)
Ya 3-4 yıl ben kendi kafamdaki. Tabi ki işler ilerledikçe ihtiyaçlarda değişecek dolayısı ile bunun farkındayım.

Evet bilgisayar hususunu v.s. hepsini tek tek inceledik burada da okuduk. Zaten dediğim gibi alalım tekrar burada alırız soluğu ama bu defa ben yazmam inşallah asıl muhatap ile konuşursunuz umarım :)

Geri