Overloud Thu vs. bias Fx

Arkadaslar bu iki programdan birisini kullanmak istiyorum bu ikisini birlikte kullanan deneyimleyen oldumu hic? Bende deneme surumleri yuklu onlardada bir iki amfi vs var pek birsey anlamak mumkun degil deneme surumlerinden, ozelliklede karsilastirma yapamiyor insan.. bias fx de amfiyi ozellestirmek istedigimizde bias amp2 programi aciliyor ama oveloud thu da dire ayni program icerisinden ozellestiriliyor ayrica bias amp2 icinde para odemek zorunda kaliyoruz ipad, iphone, macbook bunlarda kullanicagim hangisini onerirsiniz..

Neural DSP en iyisidir diyorlar, denemedim ama öyle diyorlarsa vardır bir bildikleri... Bias'ın amfilerini denedim gayet iyiler elbette.Bias Fx de çok iyi. Ben Overloud TH-U kullanıyorum. Biraz üşengeçlikten de oluyor yani bir ayar yapınca o ayar gidene kadar kullanıyorum. Bu tarz olayları ayarlamak uzun sürüyor ama memnunum. Özellikle düşük işlemci gücü gerektirdiği için üç farklı tonu aynı anda çalışır vaziyette tutabiliyorum (diğerlerini aynı sistemde denemedim ama bir yerden sonra cpu'ya çok yük bindiriyorlar orası kesin). Yani harika programlar olsa da kullanamadıktan sonra faydası olmaz. Biraz sisteme göre de seçmek lazım.

Sonuç olarak hepsi iş gören başarılı programlar hangisinde rahatsanız onu kullanabilirsiniz. Kötü ayarlanmış herhangi biri zaten kötü sonuç verecektir. İşler ayarda bitiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kemper alicaktim buyuk fark goremedim tamam kemper iyi ama woow dedirtmedi kiyaslamalarda.. neural dsp 1600€ sahneye cikip muzik yapan birisi degilim evde hobby benimkisi... 1600 euro versem esim beni bogar cunku bir yildir arabasini degistirmemi bekliyor..

kemper alicaktim buyuk fark goremedim tamam kemper iyi ama woow dedirtmedi kiyaslamalarda.. neural dsp 1600€ sahneye cikip muzik yapan birisi degilim evde hobby benimkisi... 1600 euro versem esim beni bogar cunku bir yildir arabasini degistirmemi bekliyor..
Hocam illaki hepsini almak zorunda değilsiniz ki deneme sürümlerini kullanın beğendiklerinizi indirime girdikçe alırsınız.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Neural DSP en iyisidir orası kesin, ama ben super reverb gibi bir amfi arıyordum o yüzden amplitube 5 e geçtim. Siz ne tür müzik çalıcaktınız o da çok önemli ?

Bir ara bu karşılaştırma videoları müptelası olmuştum. Neural Dsp bias'tan çok daha iyi duyuluyor. Bir de şöyle bir karşılaştırma var: Tabii bu videolardaki tonlar ayarlayana göre de değişiyor. Sadece genel fikir verebilir. Malum en ufak şey sonuca etki ediyor. Bu arada hangi neural dsp videoda kullanılıyor, onu bilemiyorum:

Hatta şimdi bir tane daha buldum. Yukarda bahsi geçen aparatıyla birlikte karşılaştırmışlar. Tam sert tonlar değil ama gayet yakın tonlar:

Bir ara bu karşılaştırma videoları müptelası olmuştum. Neural Dsp bias'tan çok daha iyi duyuluyor. Bir de şöyle bir karşılaştırma var: Tabii bu videolardaki tonlar ayarlayana göre de değişiyor. Sadece genel fikir verebilir. Malum en ufak şey sonuca etki ediyor. Bu arada hangi neural dsp videoda kullanılıyor, onu bilemiyorum:

Hatta şimdi bir tane daha buldum. Yukarda bahsi geçen aparatıyla birlikte karşılaştırmışlar. Tam sert tonlar değil ama gayet yakın tonlar:

Karsilastirma videolari yaniltici olabiliyor, bir cok konuda forumdakilerin deneyimlerinden yola cikiyorum. Cok hesapli kemper rack ve line 6 helix buldum, ikinci eldeki fiyatinin yarisina.. belki onlardan birisini alirim daha karar vermedim

Karsilastirma videolari yaniltici olabiliyor, bir cok konuda forumdakilerin deneyimlerinden yola cikiyorum. Cok hesapli kemper rack ve line 6 helix buldum, ikinci eldeki fiyatinin yarisina.. belki onlardan birisini alirim daha karar vermedim
Hepsi aslında muhteşem aletler çok spesifik bir şey bakılmayacaksa ucuz olan oldukça cezbedici olur. Mahsuru yoksa helixin fiyatını söyler misiniz ?

Hepsi aslında muhteşem aletler çok spesifik bir şey bakılmayacaksa ucuz olan oldukça cezbedici olur. Mahsuru yoksa helixin fiyatını söyler misiniz ?
Bu adamin videolarina bayiliyorum cok dikkatli ve ince iscilik yapiyor.. herseyi ozenle ayarliyor.. Ge Lab guzelmis cidden iyiymis ama appstore daki yildizlari dusuk

Son düzenleme:

Bu sample alma olayina bayildim ben daha once dijital kullanmadim her zaman lambali amfi pedal vs kullandim ama bu sample alma olayi harika.. orange amfiyi kopyaliyor sesi bu kadar iyi benzetemezdi

Geri