Chapman ML1 Pro Hybrid alternatifi ne var?

Baktığımda bu fiyata bu kadar doluluğu bir arada gördüğüm başka bir gitar bulamadım, bayağı GASlanıyorum bu gitara. HSS, çelik jumbo fretler, Seymour Duncan manyetikler, Hipshot kilitli burgular, güzel trem sistemi, roasted maple sap... dibini düşürüyor adamın. Var mı aklınıza gelen bir alternatif, "bu da düşünülebilir" diyebileceğiniz bir model?

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Chapman'ı görmeden Charvel'e yükseliyordum bayağı, o da çok hoşuma giden bir model. Eksileri de olsa sırf çelik fretlerden dolayı Chapman bir tık öne çıkıyor benim için.

Bu gitarı nasıl temin edebiliyoruz? Benim de gözüme schecter c1 sls elite takıldı. Bu da fena değilmiş.
Thomann ve Andertons gibi yerlerden alınabilir. C1 SLS Elite de mükemmel, HH bir gitar arayışında olsam muhtemelen onu tercih ederdim.

Chapman'ı görmeden Charvel'e yükseliyordum bayağı, o da çok hoşuma giden bir model. Eksileri de olsa sırf çelik fretlerden dolayı Chapman bir tık öne çıkıyor benim için.

Thomann ve Andertons gibi yerlerden alınabilir. C1 SLS Elite de mükemmel, HH bir gitar arayışında olsam muhtemelen onu tercih ederdim.
Bence çelik fretleri bu denli ayırt edici unsur olarak görmeye gerek yok. Fret aşınması hele ki Charvel gibi gayet sert ve rijit fret kullanan markalarda çok uzun yıllar sonra görülebilecek bir durum. Aldığınız gitarı hiç satmayacak ve yoğun kullanacaksanız belki mantıklı bir tercih olabilir ama satacaksanız da ikinci el piyasası asla Charvel gibi olmayacaktır, burası gerçek.

Daha önce DK24 kullandım, şu an da San dimas kullanıyorum. Bence versatilliği ve kalitesi açısından Charvel'ler her zaman tercih edilebilecek gitarlar. Zaten belirli bir bütçenin üzerinde gerek Schecter gerek Charvel, Ibanez vs kullanıcıyı çok çok tatmin eden gitarlar sunuyor. Chapman gitar hiç denemedim, o nedenle fikrim yok ama iyi bildiğim bir şey var ki yorum okuyarak gitar alınmaz. Hepsi on numara beş yıldız yorumlarda 😀

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ibanez az prestige ve premium
Ibanezlerde bi AZ224 ve Tim Henson modeli gözüme çarpıyor. AZ224'deki Hyperion'ların sesini pek beğenmedim ama deneme şansım olursa deneyeceğim, aklımda. Tim Henson modeli de düşündüğüm bütçeyi biraz aşıyor, ikinci elde de göremedim. Zaten Tremonti hariç signature kul-lan-mam(!) :p

Bence çelik fretleri bu denli ayırt edici unsur olarak görmeye gerek yok. Fret aşınması hele ki Charvel gibi gayet sert ve rijit fret kullanan markalarda çok uzun yıllar sonra görülebilecek bir durum. Aldığınız gitarı hiç satmayacak ve yoğun kullanacaksanız belki mantıklı bir tercih olabilir ama satacaksanız da ikinci el piyasası asla Charvel gibi olmayacaktır, burası gerçek.
Evet, katılıyorum ama hem nikel alerjisinden -çok etkilemese de- hem de her tel değişiminde 10-15 dk fret pürüzsüzleştirme derdinden kurtaracak beni :D En azından teoride...

Daha önce DK24 kullandım, şu an da San dimas kullanıyorum. Bence versatilliği ve kalitesi açısından Charvel'ler her zaman tercih edilebilecek gitarlar. Zaten belirli bir bütçenin üzerinde gerek Schecter gerek Charvel, Ibanez vs kullanıcıyı çok çok tatmin eden gitarlar sunuyor.
Tatmin etmeyeceğinden şüphem yok, bayıldığım bir gitar zaten özellikle DK22 SSS. Gözden çıkarmış da değilim hala, Chapman'ın birkaç red flag'i var gözümde çok beğenmiş olmama rağmen.

Chapman gitar hiç denemedim, o nedenle fikrim yok ama iyi bildiğim bir şey var ki yorum okuyarak gitar alınmaz. Hepsi on numara beş yıldız yorumlarda 😀
Sanki bu fiyat aralığındaki gitarlarda daha bi objektif insanlar, yanlış mı düşünüyorum? Özellikle global forumlarda, Youtube'da falan kalite kontrol gibi konulardan sürekli bahsediliyor. Kusur arıyor da olabilirler tabii.

Teşekkürler değerli yorumlarınız için.

Geri