(ORJİNAL Mİ?) SQUIER BULLET STRAT HSS

Merhabalar.
Zuhal Müzik’te vb. bulamadığım için Trendyol’dan “Squier Bullet Strat HSS” elektro gitarı aldım. Kafama şey takıldı. Burada “bullet strat” yazması gerekmez mi? Orjinal mi acaba?
SERİ KODU: CMCK20001034

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Squier'in headstocktaki yazilari surekli degisiyor birkac yilda bir. Bendeki Affinity Strat'ta da benzer bir durum vardi. Hatta yurtdisindaki bir forumda da birisi sizin gibi bir soru sormustu benim gitarimin headstock'u da ayni oldugu icin rahatlamisti. Google'dan bakarsaniz bazilarinda kalin fontlu stratocaster yaziyor, bazilarinda sadece "strat" yaziyor, bazilarinin Squier logosu siyah bazilarinda altin rengi falan. Bullet strat headstock diye google'layin siz de bir suru goreceksiniz.

Selamlar,

Emin olmamakla beraber bullet yazmayan modeller MM modelleri oluyor. Büyük ihtimal bu da MM modeli bullet değil. Bu fiyat gitarların çakması olmaz ancak bu bullet değil MM modeli. Arasındaki farkı araştırabilirsin.

Sevgiler,

Güzel bir noktaya değinmişsiniz, MM strat modeli de olabilir. Sanıyorum MM olanların hepsi sabit köprülü oluyor, başlığı açan kişi buradan başlayabilir araştırmaya.

MM versiyonları bildiğim kadarıyla 3. dünya ülkelerinde satışa çıkarılan bir model, Fender'in kendi web sayfasında bir bilgi de bulunmuyor. Bullet'in bir altı gibi düşünebiliriz.

Selamlar,

Emin olmamakla beraber bullet yazmayan modeller MM modelleri oluyor. Büyük ihtimal bu da MM modeli bullet değil. Bu fiyat gitarların çakması olmaz ancak bu bullet değil MM modeli. Arasındaki farkı araştırabilirsin.

Sevgiler,
Güzel bir noktaya değinmişsiniz, MM strat modeli de olabilir. Sanıyorum MM olanların hepsi sabit köprülü oluyor, başlığı açan kişi buradan başlayabilir araştırmaya.

MM versiyonları bildiğim kadarıyla 3. dünya ülkelerinde satışa çıkarılan bir model, Fender'in kendi web sayfasında bir bilgi de bulunmuyor. Bullet'in bir altı gibi düşünebiliriz.
Sabit köprü değil tremolo bulunuyor HSS manyetikli. Seri kodunu yazdığımda herhangi bir şeye ulaşamadım.

Fenderlerde böyle bir sorun söz konusi olmuyor genelde. Ama Her squierin seri numarası çıkmıyor sanırım. Ben disbritorlüğü olan güvenilir bir mağazadan almıştım, seri numarası Fender.com'da çıkmıyordu. Gitarı da yanlış renk göndermişlerdi. İade ettim. Fener'e de durumu sırf meraktan sordum. Aylar sonea cevap geldi. Squier seri numaralarında Bazen öyle olabiliyor demişlerdi.
Resimlerdeki Endonezya ürerimi sanırım. Bende Crafted in China yazıyor. Çin üretimi. Zuhal Müzik’te vb stoğu olsa ordan alırdım içimde kuşku da olmazdı.

Resimlerdeki Endonezya ürerimi sanırım. Bende Crafted in China yazıyor. Çin üretimi. Zuhal Müzik’te vb stoğu olsa ordan alırdım içimde kuşku da olmazdı.
Squier'in en ucuz ürünü de çakma olmasın ya😄

Fenderlerde böyle bir sorun söz konusu olmuyor genelde. Ama Her squierin seri numarası çıkmıyor sanırım. Ben disbritorlüğü olan güvenilir bir mağazadan almıştım, seri numarası Fender.com'da çıkmıyordu. Gitarı da yanlış renk göndermişlerdi. İade ettim. Fener'e de durumu sırf meraktan sordum. Aylar sonra cevap geldi. Squier seri numaralarında Bazen öyle olabiliyor demişlerdi.

İçin rahat etmesi için Squier bullet modelinden iyi anlayan bir mağazaya götürüp gitarı gösterebilirsin.

Squier'in en ucuz ürünü de çakma olmasın ya😄

Fenderlerde böyle bir sorun söz konusu olmuyor genelde. Ama Her squierin seri numarası çıkmıyor sanırım. Ben disbritorlüğü olan güvenilir bir mağazadan almıştım, seri numarası Fender.com'da çıkmıyordu. Gitarı da yanlış renk göndermişlerdi. İade ettim. Fener'e de durumu sırf meraktan sordum. Aylar sonra cevap geldi. Squier seri numaralarında Bazen öyle olabiliyor demişlerdi.

İçin rahat etmesi için Squier bullet modelinden iyi anlayan bir mağazaya götürüp gitarı gösterebilirsin.
Cidden dolar o kadar yükseldi ki en ucuz dediğimiz gitara 2k bayıldım. İnsan hayret ediyor. Bunun bile çakmasını yapıyorlar diye kuşkuya düşmüyorum değil.

Geri