Metallica - Master of Puppets (Guitar and Vocal Cover)

Bias FX ve Scarlett Studio Bundle kullanarak yaptığım bir cover,fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim arkadaşlar 🤘

Vokal gayet başarılı, diyecek söz yok, tebrikler.

Lakin gitar için yeni bir playback vakası ile birlikteyiz. Belirtmemissiniz yazınızda.

Sadece sondaki solo sizin, diger kısımlar başka coverdan araklama, oyle degil mi? O gitardan o ton siksan çıkmaz ve tamamen kusursuz bir çalım var. Bu parçayı böyle kusursuz calabilen ve JD Brothers'a devam edip bu tonu alabilen kimse yok dünyada. Ha hatalıysam da buraya bir verification video koyarsınız, aralarda kendi özgün calimlariniz olan, o zaman alkışlarız ama koy(a)mayacaksiniz bence 😁. Vokalin size ait olduğuna inanmak istiyorum 😇.

Lakin gitar için yeni bir playback vakası ile birlikteyiz. Belirtmemissiniz yazınızda.

Sadece sondaki solo sizin, diger kısımlar başka coverdan araklama, oyle degil mi? O gitardan o ton siksan çıkmaz ve tamamen kusursuz bir çalım var. Bu parçayı böyle kusursuz calabilen ve JD Brothers'a devam edip bu tonu alabilen kimse yok dünyada. Ha hatalıysam da buraya bir verification video koyarsınız, aralarda kendi özgün calimlariniz olan, o zaman alkışlarız ama koy(a)mayacaksiniz bence 😁. Vokalin size ait olduğuna inanmak istiyor
HAhahahahaha sesli güldüm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, öncelikle yorumunuz için teşekkürler hocam🙂Playback olarak adlandirdiginiz kısım orijinal (sadece vokaller izole edilmiş) parçanın üzerine gitarları çalarak kaydettim.Dikkatli dinlerseniz gitarı duyabilirsiniz ( aralalarda küçük ritm kaymaları oluşuyor 🙂)Araklama durumu da burada geçerli değil ona da açıklık getiriyim 🙂Tonu Bias FX 2 kullanarak ve bir dizi FX chainden geçirerek elde ettim.Acikcasi j&d'nin bu derece sıkı bir ton vermesi beni şaşırttı.Solo öncesi clean kısım ve solo daki sound da gitardan gelme 🙂Sadece sizi yanıltan backing trackin sesinin yüksek gelmesi olmuş anlaşılan ki yeni Creeping Death coverımda backing tracki daha kıstım.Bu kadar açıklamayla konuyu aydinlatabildigimi düşünüyorum,bu arada vokalde hiç backing yok,vokalimi iki kanal olarak kaydettim ve sonuç bu 🙂

Sadece sondaki solo sizin, diger kısımlar başka coverdan araklama, oyle degil mi? O gitardan o ton siksan çıkmaz ve tamamen kusursuz bir çalım var. Bu parçayı böyle kusursuz calabilen ve JD Brothers'a devam edip bu tonu alabilen kimse yok dünyada. Ha hatalıysam da buraya bir verification video koyarsınız, aralarda kendi özgün calimlariniz olan, o zaman alkışlarız ama koy(a)mayacaksiniz bence 😁. Vokalin size ait olduğuna inanmak istiyorum 😇.
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler hocam 🙂

😄Adam süper çalmış. Her şeyiyle Orjinal bir yetenek. Vokal süper. Bu işi iyi beceriyor, açık. Ama playback yorumunuza gülmeden edemedim. Vokalin size ait olduğuna inanmak istiyorum, dediğinizi okuduktan sonra tam koptum diyebilirim.😄 Allah da sizi güldürsün...

Merhaba, öncelikle yorumunuz için teşekkürler hocam🙂Playback olarak adlandirdiginiz kısım orijinal (sadece vokaller izole edilmiş) parçanın üzerine gitarları çalarak kaydettim.Dikkatli dinlerseniz gitarı duyabilirsiniz ( aralalarda küçük ritm kaymaları oluşuyor 🙂)Araklama durumu da burada geçerli değil ona da açıklık getiriyim 🙂Tonu Bias FX 2 kullanarak ve bir dizi FX chainden geçirerek elde ettim.Acikcasi j&d'nin bu derece sıkı bir ton vermesi beni şaşırttı.Solo öncesi clean kısım ve solo daki sound da gitardan gelme 🙂Sadece sizi yanıltan backing trackin sesinin yüksek gelmesi olmuş anlaşılan ki yeni Creeping Death coverımda backing tracki daha kıstım.Bu kadar açıklamayla konuyu aydinlatabildigimi düşünüyorum,bu arada vokalde hiç backing yok,vokalimi iki kanal olarak kaydettim ve sonuç bu 🙂

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler hocam 🙂
öyleyse harika gerçekten, tebrikler...benim mesajımı iltifat ve yüceltme olarak algilayabilirsiniz öyleyse....Aksam vakti daha yüksek sesle dinleyince farkediliyor gitar çalımınız. Grubunuz yoksa bence mutlaka kurun ve sahne alin. Başarılar diliyorum 😍👌

• Konu Sahibi Konu Sahibi
öyleyse harika gerçekten, tebrikler...benim mesajımı iltifat ve yüceltme olarak algilayabilirsiniz öyleyse....Aksam vakti daha yüksek sesle dinleyince farkediliyor gitar çalımınız. Grubunuz yoksa bence mutlaka kurun ve sahne alin. Başarılar diliyorum 😍👌
Güzel düşünceleriniz ve söylemleriniz için çok teşekkür ederim 🙂 İşten ve ailemden vakit arttırabildiğim sürece bu tarz çalışmalar yapıyorum ve yapmaya da devam edicem🙂Şu an bir grupta değilim,solo projelere vokalistlik yapıyorum.Pandemi sonrası içinse bir grup kurup,sahne almak gibi planlarım var,güzel şeyler olacak inşallah 🙂

Potansiyel var, kötü diyemem. Sözlerde, ritme vs kaçmalar olsa da :) Ses başarılı.
Bir de bu kişisel bir şey ancak sol el tekniğiniz biraz ilginç geldi bana. Daha efektif hale getirilebilir.
Mesela işaret parmağınızla 13. frete bastıktan sonra, orta parmakla 14.frete basarken işaret parmağınızı geri kaldırmanıza gerek yok. Bu size hız kaybettirir ve işaret parmağı ile yapabileceğiniz mutingi de kaybedersiniz. Sol el parmak hareketleriniz fazla abartılı, klavyeden uçup gidiyor bazı noktalarda. Bunlar hızlanmanızı engelleyecektir.

bu ne yav, hemen yarın j ve d biladerler gitarından elde etmeyi düşünüyorum. bu markanın bir stratı da denk gelmişti sahibi elindeki japon jackson dinky'i sattı bunu kesinlikle satmam diyordu bu cidilerde var bi ayak ama.. :)

bu ne yav, hemen yarın j ve d biladerler gitarından elde etmeyi düşünüyorum. bu markanın bir stratı da denk gelmişti sahibi elindeki japon jackson dinky'i sattı bunu kesinlikle satmam diyordu bu cidilerde var bi ayak ama.. :)
Benim yaklaşık 16 -17 yıl önce vardı bir JD LP gitarım. Tipi çok güzeldi ama manyetikleri vasat ve mikrofonikti. Videodaki gitar tonunun ne kadarı altta çalan orijinal parçadan geliyor çok ayırt edemediğimden bir şey diyemeyeceğim ama sen gene de o kadar ümitlenme hocam ceydibradırstan :)

Burada maharet gitarda sananlar ciddi hayal kırıklığına uğrar, hocama katılıyorum. Gitarın tonu çok çok altta, track önde cilalamış tonu tamamen. Bunu çok eskiden ben de yapardım marlin by hohner külüstür stratımla saturnus, in flames falan çalardım buram buram chorus, hehe 😁

Bu arada diğer videolara da baktım özellikle vokal fena değil acaba şan dersi almış mıdır ne yapmak, nereye varmak istemektedir? neyi amaçlamaktadır? bi aydınlatsa orayı güzel olurdu.

Kaydı birkaç kez sakin kafayla dinledim sesiniz güzel... Ammaaa bence vokalden tam izole değil o track. Mesela 2.02 deki master dediği yerde hetfield bi destek atmış gibi geldi bana. Yanılıyorsam düzeltiniz zira amacım size yüklenip eleştirmek değil. Yani tüm trackte Hetfield yok diyemedim bir türlü, bence var altta iki gözümün çiçeği.

Bu şarkıda gözler hemen down pick'e gidiyor:) Her şey çok iyi, ufak tefek şeyler var, daha iyi olmaması için hiç bir sebep yok, bir de sağlam gelen eleştiriyi karşılama şekli ve tatlıya bağlama olayı da sağlam karakteri gösterir. Kesinlikle grup kurarsanız iyi bir kariyer olabilir.

Potansiyel var, kötü diyemem. Sözlerde, ritme vs kaçmalar olsa da :) Ses başarılı.
Bir de bu kişisel bir şey ancak sol el tekniğiniz biraz ilginç geldi bana. Daha efektif hale getirilebilir.
Mesela işaret parmağınızla 13. frete bastıktan sonra, orta parmakla 14.frete basarken işaret parmağınızı geri kaldırmanıza gerek yok. Bu size hız kaybettirir ve işaret parmağı ile yapabileceğiniz mutingi de kaybedersiniz. Sol el parmak hareketleriniz fazla abartılı, klavyeden uçup gidiyor bazı noktalarda. Bunlar hızlanmanızı engelleyecektir.
Teşekkür ederim 🙂 Ağırlıklı olarak ritm gitar çalıştığım için solo gitara çok hakim değilim,ama tavsiyenizi dikkate alıcam🙂

Geri