Amfi mikrofonlama ve gecikme sorunu

Merhabalar, Yakın zamanlarda yeni bir kayıt alacağım. Amfi mikrofonlamak istiyorum. Kayıt teknolojileri konusunda çok yeniyim.
İki adet sm57 mikrofonum var. Mikrofonları amfinin önüne konumlandırdım. Mikrofonları ses kartının sağ ve soldaki girişlerine taktım. (M AUDİO AİR 192 6)

Daw içerisinden, soldaki mikrofon girişini %70Sol %30Sağ olarak panladım. Sağdaki mikrofon girişini de %70sağ %30Sol olarak panladım.

Fakat garip birşey oldu, gecikme var gibi bir ses alıyorum. kaydım sanki reverbli gibi geliyor. Sorun nedir anlayamadım. Yardım eder misiniz? Mikrofonlarım orjinal, ses kartımda arıza yok, kablolarımdan biri fender diğeri kirlin. Her iki kablo da müzisyenlerce sık kullanılan kablolar, cihazlarımda arıza yok. Sorunu çözemedim.

Son düzenleme:
İilkoo,

Mikrofonların amfiye uzaklığı nasıl, mesela biri daha uzak yada daha yakın olabilir. Phase sorunu.

Kullandığın ses kartında direct monitör vs gibi bir seçenek varsa işe yarayabilir. Bu şekilde kullandığın daw daki izlemeyi kapatmalısın. Yada ses kartındakini kapatıp, dawdakini açabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İilkoo,

Mikrofonların amfiye uzaklığı nasıl, mesela biri daha uzak yada daha yakın olabilir. Phase sorunu.

Kullandığın ses kartında direct monitör vs gibi bir seçenek varsa işe yarayabilir. Bu şekilde kullandığın daw daki izlemeyi kapatmalısın. Yada ses kartındakini kapatıp, dawdakini açabilirsin.
Olabilir, bir deneyim tekrar. Ama çok fark yoktu belki yarım cm kadardır.

Geri