Entonasyon ayarı hakkında acil yardım

Arkadaşlar selamlar,

50 - 60 yaşlarında framus antika hollow body gitarıma uzun süre sonra ayar yapmak istedim. İlk defa karşılaştığım bir sorun oldu ve nasıl çözeceğimi bilemiyorum. Bridge'in vidalarını ne kadar büksemde entonasyona etki etmiyor. Resimlerini aşağıda görebilirsiniz. Acaba telin baş kısmının takıldığı yer yüksek temi kalıyor bu sebeple yükselti orantılı bridge ayarları etki etmiyor mu? Konu hakkında destek olur musunuz?

234.jpg

Köprünüz gördüğüm kadarıyla Bigsby tarzı bi köprü. Bu köprülerin entonasyon ayarı konusunda bi bilgim yok ancak düz mantık Bigsby köprünün ileri-geri ayarı olmalı teknik olarak bir kurcalar mısınız köprüyü gövde üzerinde ileri veya geri hareket ettirecek bi mekanizma mevcut mu ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Köprünüz gördüğüm kadarıyla Bigsby tarzı bi köprü. Bu köprülerin entonasyon ayarı konusunda bi bilgim yok ancak düz mantık Bigsby köprünün ileri-geri ayarı olmalı teknik olarak bir kurcalar mısınız köprüyü gövde üzerinde ileri veya geri hareket ettirecek bi mekanizma mevcut mu ?
Selamlar evet saddle ayar vidaları var şaşırdığım şey aslında vidaların haraket ettiği halde entonasyona etki etmemesi. İlk defa böyle bir sorunla karşılaştım.

Geri