David Gilmour - The Blue

bunu kolay yolu yok mu ya, kendime çalarken de whammy kullanabileceğim. Ayrı pedallar var mı acaba kontrolcü olarak pcye bağlanan
Usta ben çok araştırdım ne yapılır ne edilir diye ama ilkel çözümler dışında işe yarar bir şey bulamadım. İlkel çözüm dediğim şöyle; YouTube üzerinde birkaç DIY Wah pedalı yapımları var. Herifler mukavvadan veya tahtadan pedala benzer bi kutu yapıyorlar sonra içine devreleri yerleştiriyorlar falan. Ben şöyle düşündüm: Aynı mantık Whammy'e benzer bi kutu inşa edeceğiz, sert bir mukavvadan olabilir veya marangoza yaptırtılabilir. Bu kutucuğun üzerine uzunca bi tane rampa, yani şu ayağımızı koyduğumuz yer, bunu yaylarla veya tahtravalli menteşeleri olur ya adını bilmiyorum o oynar şeyin, onlardan koyacağız düzeneğe ki ayağımızla rahatça ittirip çekebilelim. Sonra bu kutucuğun içine de mouse'u koyacağız ama iki click'i de bantlayalım ki basılı kalsın, imleci Whammy'in üzerine getirip ayağımızı düzeneğe koyduğumuzda mouse da hareket edip Whammy'i kontrol edebilsin. Daha iyi anlaşılabilmesi için Paint'te çizdim buyrun:

1.jpg

Geri