elektro gitarımın akordu yapılı, fakat doğru sesleri vermiyor

arkadaşlar akordu telefondan yapıyorum, gitarı elime alıyorum, yandan şarkıyı açıyorum aynı anda çalacağım onla, sanki akord yapılırken yarıda kalmış gibi doğru sesleri vermiyor özellikle si teli. ne yapmam gerek entonasyon ayarı mı gitmiştir sap ayarına mı bişey olmuştur gitar 4 aylık gibson les paul studio 2020 şu linkteki gitar Gibson | Les Paul Studio neden koskoca les paul böyle bir saçmalık yapsın ki. sizce sorun nedir?

önemi var mı bilmiyorum ancak amfim de blackstar ht5r mk ii şu linkteki amfi Blackstar HT-5R MKII Kombo Elektro Gitar Amfisi (Bronco Grey) | doremusic

Hocam eğer boş telde değil de perdeye basarken böyle bir sorun oluyorsa tellere fazla basıp çaldığınız notaya bend yapıyor olabilirsiniz. Eğer sorun bu değilse gitarınızın entonasyonunda problem olabilir. Bunu kontrol etmek için teli akort ettikten sonra 12. perdeye basıp akort aletinde bu notanın tonu doğru mu buna bakın. Eğer sorunlar hala çözülmediyse şarkıda çalınan gitar tam akortlu olmayabilir (12 aralıklı ton değerine göre). Buna örnek olarak RHCP-Scar Tissue gösterilebilir. Si teli biraz daha pes kayıtta yanlış hatırlamıyorsam. En son aklıma gelen şey ise tellerinizin eski olma ihtimali. Teller eskidikçe entonasyon sorunları çıkmaya başlayabiliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam eğer boş telde değil de perdeye basarken böyle bir sorun oluyorsa tellere fazla basıp çaldığınız notaya bend yapıyor olabilirsiniz. Eğer sorun bu değilse gitarınızın entonasyonunda problem olabilir. Bunu kontrol etmek için teli akort ettikten sonra 12. perdeye basıp akort aletinde bu notanın tonu doğru mu buna bakın. Eğer sorunlar hala çözülmediyse şarkıda çalınan gitar tam akortlu olmayabilir (12 aralıklı ton değerine göre). Buna örnek olarak RHCP-Scar Tissue gösterilebilir. Si teli biraz daha pes kayıtta yanlış hatırlamıyorsam. En son aklıma gelen şey ise tellerinizin eski olma ihtimali. Teller eskidikçe entonasyon sorunları çıkmaya başlayabiliyor.
yok hocam basarken bend falan o kadar çalmayı biliyoruz tabi ki, teller yeni. sanırım sap ve entonasyona baktırmam gerek

Selamlar,

Şarkıyla aynı tonda çalıyor olmayabilirsin de PanoTuner yükle tüm perdeleri kontrol et yada direk 12 perdeden kontrol et. Eğer entonasyon bozuksa zaten belli olur. Eğer bunları deneyip sorun gözükmüyorsa parçayla aynı tonda çalmıyor oluşundandır.

Sevgiler,

Telefon ile akort pek güvenilir olmaz. Kablo ile takılan adam gibi tuner tavsiye ederim.
Koskoca LP neden yapsın demenin de bazı yok, üstelik Gibson akort tutarlılığı açısından zaten ilk akla gelen marka değilken.
Teller yeniyken entonasyon ayarı yapmak lazım.

arkadaşlar akordu telefondan yapıyorum, gitarı elime alıyorum, yandan şarkıyı açıyorum aynı anda çalacağım onla, sanki akord yapılırken yarıda kalmış gibi doğru sesleri vermiyor özellikle si teli. ne yapmam gerek entonasyon ayarı mı gitmiştir sap ayarına mı bişey olmuştur gitar 4 aylık gibson les paul studio 2020 şu linkteki gitar Gibson | Les Paul Studio neden koskoca les paul böyle bir saçmalık yapsın ki. sizce sorun nedir?

önemi var mı bilmiyorum ancak amfim de blackstar ht5r mk ii şu linkteki amfi Blackstar HT-5R MKII Kombo Elektro Gitar Amfisi (Bronco Grey) | doremusic
Baktın mı entonasyona

sonuç nedir düzeldi mi

jak girişi olan bir tunerla gitarın her telinde ki her perdeye basın doğru notayı verip vermediğine bakın vermiyosa entonasyon bozulmuştur

arkadaşlar bir sürü kişi denediniz mi diye sormuş, bugün yarın deneyeceğim yazacağım. kablolu tuner alacağım. power akorlarda akort doğru olsa bile hep bi değişiklik var hiç ilk zamanlardaki gibi güzel gelmiyor ses ve sanki tele yanlışlıkla bend yapıyormuşum gibi oluyor ama yapmıyorum yani. yazacağım cevapları. öneriniz için de teşekkürler jak girişi olan tuner alacağım

Merhaba. Farklı markaya ya da kalınlığa geçtiyseniz sap ve entonasyonun tekrar elden geçmesi çoğu zaman gereklidir. Ayrıca eğer bir önceki teller uzun süre gitarın üzerinde kaldıysa ve eski tellerle entonasyon ayarı yapıldıysa, yeni telleri taktığınızda perdelere basarken bazı tellerin normalden daha tiz tınlaması olasıdır. Doğru ya da daha pes de tınlayabilir tabii. Bende de tune o matic köprüye sahip bir gitar var sizinki gibi. Entonasyon ayarı yapmayı kesinlikle öğrenin bence, çok da kolay ayrıca özellikle bu tip köprülerde. Ha bir kez şöyle bir olay başıma gelmişti, ne yaparsam yapayım re teli entonasyon tutmadı. En bilindik markalardan birisi öyle ucuz vs değildi. Ustayla beraber telin hatalı üretim olduğuna karar verdik, böyle şeyler de olabiliyor.

Arkadaşlar ani bir olay yüzünden 1.5 ay köye gittim, 2 hafta once döndüm. Evimize hırsız girmiş, gitarım vs yok artık başlık aklıma geldi mail da dolaşırken gordum yazayım: gitarı luthiere götüremeden acil bir iş için köye gittim ve döndüğümüzde hırsız girdiğini ve her şeyi götürdüğünü gördük. Artık bir gitarım olmadığı için bilmiyorum sebebini. Herkese iyi çalışmalar

Arkadaşlar ani bir olay yüzünden 1.5 ay köye gittim, 2 hafta once döndüm. Evimize hırsız girmiş, gitarım vs yok artık başlık aklıma geldi mail da dolaşırken gordum yazayım: gitarı luthiere götüremeden acil bir iş için köye gittim ve döndüğümüzde hırsız girdiğini ve her şeyi götürdüğünü gördük. Artık bir gitarım olmadığı için bilmiyorum sebebini. Herkese iyi çalışmalar
Wow büyük geçmiş olsun ya

Çok geçmiş olsun. Polise haber verdiniz mi?Keşke çalınan eşyalarınızın çalıntı olduğuna dair tutanak tutulsaydı. Ev soygunlarını bilmiyorum ama motosikletlerini çaldıran yakınlarım bu şekilde motorlara ulaşabilmişti.
Eğer elinizde gitarın fotoğrafları varsa
Çalıntı Ekipman Başlığı şu başlığa atarsanız hırsızlar seri numarayı değiştirmeyecek kadar acemiyse tespit edilebilir. Tekrardan geçmiş olsun.

Geri