Sticker yapıştırmak

Merhabalar,şu an kullandığım bir bas gitarım var ve bu ilk gitarım olduğu için asla satmam zaten. Bu yüzden fiyatı düşer mantığıyla değil de zevk için basımı süslemek istiyorum. Evet, biliyorum önemli olan gitarın rengi,şekli, kozmetiği değil iyi ses çıkarabilmesi ve iyi çalabilmek ancak geçen gün en azından titreşimi azaltsın diye fretwrap taktım ve basın böyle daha güzel olduğunu görünce daha fazla çalmaya başladım. Bu yüzden gitarın gövdesinde adımın olmasını istiyorum, zaten gitarı ikinci el aldım, aldığımda da üzerinde sol anahtarı çıkartması vardı. Çıkartmayı çıkardım ve çok kolay bir şekilde çıktı. Bu nasıl oluyor acaba, gidip kırtasiyeden çıkartma alıp direkt yapıştırmak olur mu? İsim olmasını istediğim için üzerine yazı mı yazdırmalıyım? Nerede yazdırabilirim ve çıkartma alıp direkt yapıştırmak olur mu? Son olarakta gitarın üzerinde çıkartma veya yazı olması sesini bozar mı?

Son düzenleme:
Belki iş görür.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Belki iş görür.
Çok teşekkürler bunu görmemiştim. O zaman istediğim yazı fontu ve punto ile desen belirleyip. Reklam ajansına gittiğimde hallederler.

Ben bir fikir vereyim.

Çevrenize yakın bir araç ve bina dış cephe reklam giydirme işlemi yapan yer bulun.

yada;

Örnek : Ziebart, Meguiars gibi. Araç bakım ve boya koruma işlemi uygulayan bir yer. (genelde ticari araçlara reklam giydirmesi yapan firmalarda veya toplu taşıma araçlarının üzerine konulan reklam sticker işlerini yapan firmalar sanki daha tecrübeli duruyor.)

Gitarınızın mevcut hali ile oraya bir gösterin isteğinizi anlatın. Tahminimce daha profesyonel ve hızlı bir şekilde istediğinizi alabilirsiniz.

Bu esnada manyetiklerin sökülmesi icabı gerekir mi ? bilemiyorum. Ancak arabalara yapılan uygulamaları dikkate aldığımda bir çok bileşen sökülmeden oldukça ciddi ve güzel sonuçları oluyor araç kaplamada. Yapacak kişinin el hassasiyetine göre belki de sadece telleri ve yüzeysel olarak potans düğmelerinin çıkarılması yeterli olabilir.

Hem de gitarınızın gövdesinin tamamı eşit düzgünlükte kaplanmış olacak.

Tabi bu sadece bir fikir, anlattıklarımın hiç birisi olmaya da bilir. Ama bence yapılabilir. Araçlara ve binaların dış yüzeylerine reklam giydirme yapanlar bunu da hayli hayli yapacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben bir fikir vereyim.

Çevrenize yakın bir araç ve bina dış cephe reklam giydirme işlemi yapan yer bulun.

yada;

Örnek : Ziebart, Meguiars gibi. Araç bakım ve boya koruma işlemi uygulayan bir yer. (genelde ticari araçlara reklam giydirmesi yapan firmalarda veya toplu taşıma araçlarının üzerine konulan reklam sticker işlerini yapan firmalar sanki daha tecrübeli duruyor.)

Gitarınızın mevcut hali ile oraya bir gösterin isteğinizi anlatın. Tahminimce daha profesyonel ve hızlı bir şekilde istediğinizi alabilirsiniz.

Bu esnada manyetiklerin sökülmesi icabı gerekir mi ? bilemiyorum. Ancak arabalara yapılan uygulamaları dikkate aldığımda bir çok bileşen sökülmeden oldukça ciddi ve güzel sonuçları oluyor araç kaplamada. Yapacak kişinin el hassasiyetine göre belki de sadece telleri ve yüzeysel olarak potans düğmelerinin çıkarılması yeterli olabilir.

Hem de gitarınızın gövdesinin tamamı eşit düzgünlükte kaplanmış olacak.

Tabi bu sadece bir fikir, anlattıklarımın hiç birisi olmaya da bilir. Ama bence yapılabilir. Araçlara ve binaların dış yüzeylerine reklam giydirme yapanlar bunu da hayli hayli yapacaktır.
Çok teşekkürler dikkate alacağım.

Şeffaf folyo ile matbaacılar yardımı ile de yapabilirsiniz.ben hiç hazzetmem normalde sticker falan.airbrush yaptırmak yerine böyle yapmıştım yukarıda bahsettiğim şekilde. 444F5227-2F86-471D-A558-25F0A417D351.jpeg09D7BD5C-CB0E-4CC9-9ECA-8B4A9B6DE6F6.jpeg

Geri