Sana!

Sesiniz çok güzel, parçanız da kendi janrında güzel, tebrikler. Evde referans monitörlerde dinledim, gayet hoş ve dengeli geldi bana. Naçizane görüşüm, vokalin arkasında sürekli devam eden gitar solosu irrite edici ve parçanın havasını bozuyor. Sadece sözler arasında bazı yerlerde fill-in olarak indirgemeyi düşünebilirsiniz, hatta bence daha iyisi başka bir enstrüman veya efekt düşünebilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Elinize sağlık,vokalinizde biraz Vecdi Yücelan havası sezdim ve çok hoşuma gitti.Müziğinizde ayrıca güzel.Tavsiyem masteringi tek plugin üzerinden yapmanız mesela izotope ozone 9 kullanabilirsiniz.

Vecdi Yücelan'ı yorumda belirtmeniz üzerine aratıp dinledim gerçekten iyiymiş. Mastering konusu bir şekilde bir türlü sonu gelmeyen bir girdap gibi benim için. Ne yaparsam tatmin olamıyorum. Teşekkürler.

Sesiniz çok güzel, parçanız da kendi janrında güzel, tebrikler. Evde referans monitörlerde dinledim, gayet hoş ve dengeli geldi bana. Naçizane görüşüm, vokalin arkasında sürekli devam eden gitar solosu irrite edici ve parçanın havasını bozuyor. Sadece sözler arasında bazı yerlerde fill-in olarak indirgemeyi düşünebilirsiniz, hatta bence daha iyisi başka bir enstrüman veya efekt düşünebilirsiniz.

Yorumunuzdan sonra farklı bir kafada dinleyip haklı olduğunuzu gördüm. Gerçekten de dediğiniz gibi fill-in çevireceğim. Enstrüman değişikliği yerine de farklı tonlar bakacağım. Ayrıca monitörlerinizden sesi dengeli aldığınızı söylemenize sevindim. Yapım aşamasında yüzlerce kez dinlediğim için artık objektif ve sağlıklı analiz yapamayıp salıyorum bir noktadan sonra. Hali hazırda yeni bir parça oluşturuyorum ve fill-in uygulamak bana da mantıklı geldi. Zaten bu janrında fill-in daha lezzetli olmalı. Teşekkürler.

Vallahi sesim böyle olsun isterdim:)
Üstte arkadaşın dediği gibi. vokalin ses tok güçlü arkasında ritim gitar tonu tak tak vuruyor hafif yumuşak olsa ve solo olmasa bence daha tatlı olur.

Vallahi sesim böyle olsun isterdim:)
Üstte arkadaşın dediği gibi. vokalin ses tok güçlü arkasında ritim gitar tonu tak tak vuruyor hafif yumuşak olsa ve solo olmasa bence daha tatlı olur.

Solo hiç olmaması içime sinmez ama yukarıda arkadaşın da dediği gibi fill-in makul. Ama parçayı bir dağıtım firmasına verdim ve yüklemeyi kabul ettiler artık düzenleme için çok geç bu parça için fakat yeni parçamda fill-in uygulayacağım. :) Görüşleriniz için teşekkür ederim.

Geri