Ordu&Samsun içinde elektro gitarımın entonasyonunu yaptırabilecigim luthier veya kişi

Youtube videolarını inceleyip yapabilirsiniz aslında. Roket bilimi değil sonuçta. Tek dikkat etmeniz gereken küçük hareketler yapmak. Ani ve sert hareketlerden kaçınırsanız sorun çıkmayacaktır sap ayarı için. Entonasyon için tuner ve tornavida yeterli zaten.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Youtube videolarını inceleyip yapabilirsiniz aslında. Roket bilimi değil sonuçta. Tek dikkat etmeniz gereken küçük hareketler yapmak. Ani ve sert hareketlerden kaçınırsanız sorun çıkmayacaktır sap ayarı için. Entonasyon için tuner ve tornavida yeterli zaten.
Floyd roseun entanosyonu biraz daha farklı diye biliyorum gitarda yeni olunca oynamaya korkuyorum yinede cevap için teşekkürler.

Gitarda yeni olan biri floyd rose entonasyonunu ayarlayamaz arkadaşlar o kadar da basit değil. Ben 12 yıldır gitar çalıyorum daha geçen sene öğrendim. 4 yıl frli gitar kullandım sadece ama olsun. Mesela teller eskiyse entonasyon ayarına düzgün tepki vermez. Ayarı yapmaya çalışan kişi de döndürür durur bir türlü doğru yere getiremez. Ayrıca action fazlaysa entonasyon bozulur (teli yüksekten aşağı dogru bastırmiş olacağın için nut'dan köprüye doğru gittikçe olması gerekenden daha tiz olur). Bir tornavida ile halledilir evet ama bilinmesi gereken detay da az değil, bilen halleder bir tornavida ile

Entonasyon ayarını kendiniz yapmaya kalkarsanız bilmeniz gerekenler,sap ayarı,köprü yüksekliği ve açısının ayarı öncelikle.Ve yeni teller olmalı üzerinde.Mutlaka çok hassas İbreli analog Tunerınız olmalı.Ondan sonra yapmaya başlayabilirsiniz:)) Yani yapılabilir tabi ancak Bayağı deneyim ister.Bence bu sefer yaptırın ve sonrasında başta yazdıklarımı yavaş yavaş çözüp deneyin....;)

Geri