Elektro gitar amfi önerisi

Merhaba arkadaşlar.
ibanez rg2550 gitar kullanıcısıyım. Metal tonları ve metallica ağırlıklı çalışıyorum. Bir süredir kulaklık ve ses kartı ile kullanıyorum ama tatmin etmiyor tonlar.

Şuan elimde olan ekipmanlar
Gitar : ibanez rg2550
Ses kartı : ik multimedia AXE I/O
Ses kartı 2 : irig pro duo
Kulaklık : Beyerdynamic Dt 770 Pro 80 Ohm
Uygulama : Bias FX2 Elite

bu sistem ile bias üzerinden metal tonları eklediğimde tonlarda birşeyler eksikmiş gibi sesler tatmin edici olmuyor. Ses kartı ayarını 1024sample a getirdiğim zamanda çok az değişiklik oluyor.
2. El lambalı amfi ve/veya kabinde düşünmüyor değilim.
Bütçem: 5000TL civarı

Manyetikler stock ise manyetik değişimi daha ucuz ve direkt çözüm olabilir. Ve başka pluginlere göz atmakta fayda var. Bilgisayar başında çalmak sıkıntı değilse bir FRFR monitör alınabilir. Ev kullanıcısı için bence lambalı amfi bu devirde sefa pezevenkliği gibi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Manyetikler stock ise manyetik değişimi daha ucuz ve direkt çözüm olabilir. Ve başka pluginlere göz atmakta fayda var. Bilgisayar başında çalmak sıkıntı değilse bir FRFR monitör alınabilir. Ev kullanıcısı için bence lambalı amfi bu devirde sefa pezevenkliği gibi.
Şuan elimde audioengine a5+ var ama hiç ona bağlamadım. Dönüştürücü alıp ona da bağlayıp kullanırsam FRFR monitör gibi olur mu?

Şuan elimde audioengine a5+ var ama hiç ona bağlamadım. Dönüştürücü alıp ona da bağlayıp kullanırsam FRFR monitör gibi olur mu?
FRFR monitörler sadece hoparlör çapı olarak bile fark yaratır. Hatta direkt böyle yazılımlarla kullanmak üzere yapılan kabinler bile mevcut. Direkt amfi simülasyonunu güzel veriyorlar. Dediğiniz monitörlerle de kesinlikle kötü olmayacaktır ama FRFR gibi çok olmuyor. Şu da var, dandik bir FRFR iyi bir stüdyo monitörünün yanında sönük de kalabilir haliyle.

Yalnız kulaklığınız iyi, monitörler ile duyacağınız ton çok farklı olmayabilir. Sadece tonu beğenmiyorsanız manyetik ve farklı yazılımlar denemeyi öneririm.

Katana 50 gibi birşey işinizi görür diye düşünüyorum geçen günlerde zuhal müzikte denemiştim gerçekten beğendim. elimdeki lambalıyı satmayı düşündürtmedi tabiki okadar değil ama yine baya başarılı. ki ben uygulamasını kullanmadan böyle düşündüm. Pluginler her nekadar güzel olsa da bir amfinin yerini tutmaz diye düşünüyorum. ki tutmaz zaten. bütçe 5000 diyorsanız 100 wattlık modeli de olabilir ihtiyaca göre değişebilir. bu tarz birşey önermemin sebebi ses kartından ve pluginlerden ötürü bu tarz programlara eliniz yatkım ise güzel tonlar çıkartabilirsiniz bence. metal çalmıyorum ama o amfiden her ton çıkar gibiydi. bütçenize göre bi liste oluşturun ve çıkıp sırayla deneyin imkanınız var ise.

Geri