Outlet gitar alınır mı?

Merhaba. Gitar alacağım. Alacağım gitar için bütçem ikinci ele yetiyor. Baktığım gitarın bir müzik mağazasında Outlet olarak satıldığını gördüm. Kusuru şu şekilde yazıyor:

1- Sap birleşme noktasında küçük vernik çatlağı mevcut.
2- Kozmetik sorunlu.
IMG_20210604_113836.jpg
Kozmetik sorundan kastı bu sanırım. Gitarın arka kapağına ait. Vernik çatlağını göremedim ben. Sizce outlet bir gitar alınır mı?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj attım klavye altında polyster çiziği var dediler. Fotoğrafta belli olmadığı için gözükmüyor dedi. Kapağı sordum jelatinden kaynaklı oluşmuş görüntü dedi başka herhangi bir sıkıntısı yok diye eklediler. Deneme şansım olsa gider denerdim. Ama internetten sipariş edecek kadar içime sinmedi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitar sanırım bu [Outlet] Schecter Sun Valley Super Shredder FR Elektro Gitar (Lambo Orange) | doremusic

Eğer sap birleşme yerindeki ufak çatlak bildiğimiz bolt on gitarlarda olan şey ise büyük bir mevzu değil. Yalnız o gitar iyi bakılmış bir 2. el gitardan daha kötü durumda olabilir. Yoksa 7500 liralık gitarı kimse indirim üstüne indirim ile 4000 liraya vermez.
Evet gitar bu. Benimde içime sinmiyor gidip görmedikçe.

İlk bakılacak şey tabiki Sapı,düzeltilemeyecek herhangi yamulma var mı? Fret işçiliği acaba nasıl ? Ondan sonra Aksamları ve elektroniği kontrol etmek lazım.
Minik kusurlar elbette basit bir Luthier müdahalesiyle çözülür.
Olay Sadece alttaki maddelerse önemli şeyler değil.

2- Kozmetik sorunlu.

0 gitarda da olabiliyor.Ancak denemeden alınmaz.Hatta Kapalı kutu gitar bile denemeden alınmaz.
Tavsiyem şu olabilir,Luthier kontrolünden geçip garantili satılıyorsa uzaktan alınabilir

İlk bakılacak şey tabiki Sapı,düzeltilemeyecek herhangi yamulma var mı? Fret işçiliği acaba nasıl ? Ondan sonra Aksamları ve elektroniği kontrol etmek lazım.
Minik kusurlar elbette basit bir Luthier müdahalesiyle çözülür.
Olay Sadece alttaki maddelerse önemli şeyler değil.

2- Kozmetik sorunlu.

0 gitarda da olabiliyor.Ancak denemeden alınmaz.Hatta Kapalı kutu gitar bile denemeden alınmaz.
Tavsiyem şu olabilir,Luthier kontrolünden geçip garantili satılıyorsa uzaktan alınabilir
Şuan luthier bulupta gidecek vakite de sahip değilim, onu müzik markete götürüp denettirecek paraya da :)

Geri