Kozmos Marka Les Paul

Merhabalar, yıllardır les paul kasa gitar almak istiyorum fakat fiyatlar malum bir türlü nasip olmadı ve bugün kozmos markasının les paul gitarlarına rastladım. Önceden strat kasa bir gitarını çalmıştım ve fena değildi, bu gitar nasıldır sizce?. Şu linkteki gitar, rengi falan fena durmuyor. Zaten çok büyük bir beklentim yok fakat uzun zamandır gitar çalıyorum ve les paul kasa ve soundunu tecrübe ettirebilecek bir gitar mı merak ediyorum. Bilgisi olan yazarsa sevinirim.

p.z

Kozmos, madison, puka vb. uyduruk markalar son zamanlarda çoğalmaya başladı.Alım gücünün yerlerde sürünmesine bunu bağlıyorum.Uzun vadeli çalma planınız varsa o paraya epiphone standart alıp en azından gitar aldım dersiniz. Hala 3000 lira bandında bulgur pilavı misali güldürmeyecek ama karnınızı doyuracak, iş görecek gitarlar mevcut.

Uzun zamandır gitar çalıp les paul sesine yabancı olmak talihsizlik. Epiphone standard ve üzeri serilere bakmanızı tavsiye ederim.
Talihsizlik değil de tercih meselesi diyebilirsiniz. Başlık sahibi dışında kendi üzerimden örnek vermek gerekirse 4,5 yıldır aktif bir şekilde çalıyorum. Ev gitaristliği de değil direkt eğitim alarak yapıyordum 1,5 yıl öncesine kadar. Daha öncesinde klasik gitar ekolünden geldiğim için les paul kasaya başlamanın daha iyi olacağını söylemişlerdi. Direkt doreye gidip les paul alacaktım. Denediğimde çok rahatsız olduğunu ve çok ağır olduğunu hissettim.Sustain dışında hoşuma giden hiçbir özelliği barındırmayan çağdışı bir tasarımdı. Ondan ötürü hareketli köprülü süper strat tarzı gitarlara yönelmeye başladım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kozmos, madison, puka vb. uyduruk markalar son zamanlarda çoğalmaya başladı.Alım gücünün yerlerde sürünmesine bunu bağlıyorum.Uzun vadeli çalma planınız varsa o paraya epiphone standart alıp en azından gitar aldım dersiniz. Hala 3000 lira bandında bulgur pilavı misali güldürmeyecek ama karnınızı doyuracak, iş görecek gitarlar mevcut.
Şu an tek dikkat ettiğim şey görüntü diyebiliriz, işçiliğin falan ne kadar kötü olabileceğini tahmin edebiliyorum. Aslında niyetim alırsam yavaş yavaş modifiye etmek akort burguları, manyetikler vs. değiştirmek. Sonra ortaya güzel bir şey çıkar diye düşünüyorum.

Şu an tek dikkat ettiğim şey görüntü diyebiliriz, işçiliğin falan ne kadar kötü olabileceğini tahmin edebiliyorum. Aslında niyetim alırsam yavaş yavaş modifiye etmek akort burguları, manyetikler vs. değiştirmek. Sonra ortaya güzel bir şey çıkar diye düşünüyorum.
O markanın modifiyeye değecek bir marka olduğuna emin değilim. Epey bir macera olabilir sizin için M. S.

Uzun zamandır gitar çalıp les paul sesine yabancı olmak talihsizlik. Epiphone standard ve üzeri serilere bakmanızı tavsiye ederim.
Epiphone'ların headstock kısmını beğenmiyorum maalesef yoksa güzel gitarlar. Edwards diye bir marka buldum, esp'nin markasıymış ama türkiye'de bulunmuyor maalesef. Olmadı biraz daha bekleyip yurt dışına gidip öyle alacağım, çok güzel japon les pauller var.

O markanın modifiyeye değecek bir marka olduğuna emin değilim. Epey bir macera olabilir sizin için M. S.
Haksız sayılmazsınız, en iyisi mağazaya gidip bakmak. Belki keyfi alınabilir o fiyata, yoksa düşeceği yok fiyatların. Bekleyelim diyoruz almak için, sonra beğenmediklerimizi bile alamıyoruz fiyatlar artınca.

Talihsizlik değil de tercih meselesi diyebilirsiniz. Başlık sahibi dışında kendi üzerimden örnek vermek gerekirse 4,5 yıldır aktif bir şekilde çalıyorum. Ev gitaristliği de değil direkt eğitim alarak yapıyordum 1,5 yıl öncesine kadar. Daha öncesinde klasik gitar ekolünden geldiğim için les paul kasaya başlamanın daha iyi olacağını söylemişlerdi. Direkt doreye gidip les paul alacaktım. Denediğimde çok rahatsız olduğunu ve çok ağır olduğunu hissettim.Sustain dışında hoşuma giden hiçbir özelliği barındırmayan çağdışı bir tasarımdı. Ondan ötürü hareketli köprülü süper strat tarzı gitarlara yönelmeye başladım.
Birkaç yıl superstrat çaldım floydrose'lu sonra tel değiştirme işleri falan yormaya başladı, bir yıldan fazladır da strat çalıyorum. İkinci gitarım olacak zaten, beni çeken şey görüntüsü ayrıca yaratıcılığımı olumlu yönde etkileyeceğini hissediyorum.

İşçilik vb. konulara girmeden az çok ağaç kalitesi üzerine düşünün derim. Bu gitarlar görsel olarak dikkat çekecek şekilde tasarlanmış kalite olarak alt seviye bile değiller. Eğer Ltd tasarımlarını seviyorsanız ec400 sizin için iyi bir tercih olabilir. Bizzat denemedim ama çevremde kullanıp öven insan sayısı çok fazla. Bir deneyin derim.

Geri