Bilgisayarda istediğim tonları alamamak

Pc üzerinden harici ses kartı ile elektro gitar çalıyorum. Guitar rig 5 ve 6 amplitube 4 kullanıyorum ama tonlar hep birbirine benziyor. Bana öneriniz nedir?

Tek bir başlıkta derdine çare aramak.... slipknot tonu, jack dönüştürücü derken bir sürü tek tek başlık açıyorsun .... ha açarsın bir şey diyemem ama açıkçası millet artık senin nick'i görünce açıp bakmadan geçmeye başlayacak.

Guitar rig ve Amplitube eski versiyonları denedim ve bunlarla olmaz dediydim ama nedense hem popüler uygulamalar hem de çok seviliyorlar. Alternatiflere bakınız, çok daha iyi uygulamalar var. Tabii sorun programlarda da olmayabilir. Ayarları da biraz uğraş gerektiriyor. Yani aletler minimum standartları karşılıyorsa programlar vasıtası ile tatmin edici tona ulaşmak mümkün. Pes etmeyin, gerisi hallolur.

Guitar Rig'de ton alman için biraz uğraşman gerek sadece amfi ve kabinle alacağın sonuç seni memnun etmeyebilir özellikle de hi-gain tonlarda. Stl Tonality en beğendiğim simülasyonlardan biri tavsiye ederim. Bir çok simülasyon denedim ve denemeye devam ediyorum başıma bir şey gelmeyecekse Neural Dsp'yi hiç sevmedim. Clean tonlarda çok iyi olsa da hi-gain tonlarda net sound alamadım. Bias Fx 2 ise acayip cpu yiyen bir program. İyi mi iyi ama cpu sorunu yüzünden tercih etmiyorum. Amplitube 4 hi-gain severlerin uzak durması gereken bir program. Gerçekten berbat. Bunların dışında çok iyi ücretsiz vst'ler de var. Proto 4, lecto, pectifier gibi.
Ml sound lab amped roots da önereceğim basit modellemeli simülasyonlardan ve acayip başarılı.
Bir de tonelib gfx var şiddetle tavsiye ederim.
Biri çalışman yazmış abi ne alaka. Adam ton alamıyorum diyor Petrucci çalsa ton alabilecek mi? Bir de Guitar Rig kötü bir program değil arkadaşlar. Albüm kaydı yapan grup bile var. Sadece uğraşmak gerekiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Guitar Rig'de ton alman için biraz uğraşman gerek sadece amfi ve kabinle alacağın sonuç seni memnun etmeyebilir özellikle de hi-gain tonlarda. Stl Tonality en beğendiğim simülasyonlardan biri tavsiye ederim. Bir çok simülasyon denedim ve denemeye devam ediyorum başıma bir şey gelmeyecekse Neural Dsp'yi hiç sevmedim. Clean tonlarda çok iyi olsa da hi-gain tonlarda net sound alamadım. Bias Fx 2 ise acayip cpu yiyen bir program. İyi mi iyi ama cpu sorunu yüzünden tercih etmiyorum. Amplitube 4 hi-gain severlerin uzak durması gereken bir program. Gerçekten berbat. Bunların dışında çok iyi ücretsiz vst'ler de var. Proto 4, lecto, pectifier gibi.
Ml sound lab amped roots da önereceğim basit modellemeli simülasyonlardan ve acayip başarılı.
Bir de tonelib gfx var şiddetle tavsiye ederim.
Biri çalışman yazmış abi ne alaka. Adam ton alamıyorum diyor Petrucci çalsa ton alabilecek mi? Bir de Guitar Rig kötü bir program değil arkadaşlar. Albüm kaydı yapan grup bile var. Sadece uğraşmak gerekiyor.
Merhaba harici ses kartı ve amfi mi kullanıyorsun acaba?

Eski yumatu 2+1 müzik seti ile çıkış alıyorum. Gitar amfisi alsam daha güzel sesler elde edermiyim?
Anladığım kadarıyla çıkışı amfiye vereceksin ama asıl olay yaptığın modellemede. Çıkış olarak neden amfi kullanasın ki? İki seçenek var aslında birincisi analog modelleme diğeri de dijital. Yani biri gerçek amfi diğeri sanal. Elinde bir amfi vardır çıkışı verirsin ama sırf çıkış için amfi almak bilemiyorum :D

Geri