3mm penalar hakkında

O kalınlıkta başka penaları da var Jim Dunlop markasının parmak yeri olmayan.

Yok. Malmsteen 1.5 mm civarı filan. Konserde penasını kapmıştı arkadaş.
Aynen ya 3mm de neymiş pardon.
Bundan işte

Dosyalar

• IMG_20210621_112226.jpg
    IMG_20210621_112226.jpg
    306.4 KB · Gösterim: 112
Arkadaşlar bugün bir müzik dükkanından 1.5mm pena rica ettim ama eve geldiğimde penaya bir baktım üstünde kocaman 3mm yazıyor bende bu vesileyle merak ettim bu 3mm penaları ne için kullanıyorlar ?149680 eklentisini görüntüle
valla ben bazen solo için kullanıyorum bazı yerlerde,

çoğunlukla jazz 3 kullanıyorum atak istersem. big stubby daha çok "akıcı" diyeyim bir performans için tercih edilebilir.

eskiden thrash çalarken dıtdıttırıdıttırı yapmak için kullanıyordum sahnede. tellere takılmıyor, ancak parlak bir ses vermiyor. canlı çalarken tercih edilebilir. elden düşer ama.

her penanın ayrı yeri var.

edit: iyi bir gitar çalıcısı değilim

Yaklaşık 2 senedir, Gravity Picks'in 3.00 mm'lik (Sunrise) penasını kullanıyorum, birçok kişiye denettim, beğeneni var, beğenmeyeni var. Benim alışmam 1 dakikamı bile almadı. Ama hala akustikte bir garip geliyor, sonrasında incecik pena ile akustik çalıyorum.

Tona katkısı var elbette ama alışmak benim gözümde çok daha önemli pena için. Gerektiği zaman belli pasajlarda belli penaları kullanırım...

Yaklaşık 2 senedir, Gravity Picks'in 3.00 mm'lik (Sunrise) penasını kullanıyorum, birçok kişiye denettim, beğeneni var, beğenmeyeni var. Benim alışmam 1 dakikamı bile almadı. Ama hala akustikte bir garip geliyor, sonrasında incecik pena ile akustik çalıyorum.

Tona katkısı var elbette ama alışmak benim gözümde çok daha önemli pena için. Gerektiği zaman belli pasajlarda belli penaları kullanırım...
Aslında bende yavaş yavaş alışmaya başladım ama orantısız güçlü vurmaya başladım bu pena ile, tiz bir ses aradığımdan sanırım.

Aslında bende yavaş yavaş alışmaya başladım ama orantısız güçlü vurmaya başladım bu pena ile, tiz bir ses aradığımdan sanırım.
Bana kalırsa tiz bir ses elde etmek için, illa da tuşeyi sertleştirmek gerekmiyor. Daha sivri penalar kullanılabilir, materyal farkı farklı tınılar elde etmede yardımcı olabilir veya parmakla çalarken çekme kullanılabilir -ki ben hybrid picking kullanıyorum özellikle daha ani ses almak için.

Bende de var aynı penadan ama akustikte kullanıyorum ve çok feci bir şekilde ton farkı yaratıyor penalar. Şahsen klavyenin cutaway kısımlarına yakın olan taraflarında 1.14mm tarzı penalara göre büyük bir farkla daha seri ve hızlı çalıyorum. Ayrıyeten mute yapıp 5li basarken de çok dolgun bir ses veriyor. Ton ve rahatlık ve hız ortalamasını alırsak eğer kesinlikle 3mm taraftarıyım tabii kişiden kişiye değişir. Bu arada ben de geçenler de ilk defa çalarken tel patlattım hem de tam ortasından. Elimde de 3mm pena vardır umarım tesadüftür. Gerçi ernie ball dediler aldım ton iyi ama teller simsiyah oldu eskidi kırıldı... Daddario'ya ihanet ettiğim için de olabilir yani. Bu arada Gitar Edevat penalar hakkında video çekmişti izleyebilirsin.

Geri