CORT MX15R amfimi satıp üstüne para koyup amfi almak istiyorum önerileriniz neler?

Selamlar arkadaşlar, 1.5 senedir kendi çabalarımla elektro gitar öğreniyorum ve şu an 2. amfim CortMx15r var. Bunu satıp daha çaplı bir amfiye geçmek istiyorum, artık daha sert tonlara ihtiyacım olduğunu hissediyorum. bütcem total olarak 2500-3500 civarı. Thrash/heavy/death/black metal türlene karşı ilgim var aynı zamanda çok ilerlemek istediğim alan olmasa da blues/jazz denemeleri yapıyorum klavyeye daha fazla hakim olabilmek için. önerileriniz için şimdiden çok teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kombo olarak boss katana 50 sanirim butcenize yakin. sert tonlari oldukca iyi veriyor. pedal baglamak isterseniz yine iyi bir zemin sunuyor.
şimdi biraz göz gezdirdim amfiye, hoşuma gitti gerçekten. izlediğim videolardan birinde bilgisayardan bir programa bağlıyorlar boss katana 50 'nin bir programı oradan ses profil kaydediyorlar vs. amfiyi nasıl bilgisayara bağlayabilirim??

şimdi biraz göz gezdirdim amfiye, hoşuma gitti gerçekten. izlediğim videolardan birinde bilgisayardan bir programa bağlıyorlar boss katana 50 'nin bir programı oradan ses profil kaydediyorlar vs. amfiyi nasıl bilgisayara bağlayabilirim??
Arkasında yazıcı ve usb ses kartlarında olan porttan var usb kablosu ile bağlayıp yazılımı üzerinden ton Vs yazılabiliyor ben de o fiyatta amfi alacak olsam boss katana alırdım

Selamlar arkadaşlar, 1.5 senedir kendi çabalarımla elektro gitar öğreniyorum ve şu an 2. amfim CortMx15r var. Bunu satıp daha çaplı bir amfiye geçmek istiyorum, artık daha sert tonlara ihtiyacım olduğunu hissediyorum. bütcem total olarak 2500-3500 civarı. Thrash/heavy/death/black metal türlene karşı ilgim var aynı zamanda çok ilerlemek istediğim alan olmasa da blues/jazz denemeleri yapıyorum klavyeye daha fazla hakim olabilmek için. önerileriniz için şimdiden çok teşekkürler.
Bütçe güzel aslında. Geçen sene bu paralara gigmaster, tubemeister alınıyordu. Elinizdeki amfiyi satıp bunlara da yönelebilirsiniz. İkinci elde çok uygun fiyatlara gidebiliyor. Geçen @justaperfectday statesman amfiyi 3600'e satmıştı. Piyasayı biraz takip edip daha iyi alternatifler bence bulmak hala mümkün.

ben de solid state kombo amfi arayisimda katana ve mustang gtx arasinda kalmistim. kendi adima gtx tarafinda karar kildim ancak katana nin fani daha fazla, gitar store calisanlari da, reddit te daha cok oneriyor hep. gtx tercihi sebebim app ile kullanilabiliyor olmasi, yani bahsettiginiz bilgisayara baglayip ton olusturma kismini bluetooth ile telefondan yapabiliyor olmaniz ve verdigi tonlarin biraz daha bana hitap etmesi sebebiyleydi. andertons sanirim ikisini kiyaslamisti bir videoda oradan tonlarina bakabilirsiniz.

kombo amfilerde hem cab hem head simulasyonlari mevcut. yani bilgisayar ya da telefona bagladiginizda istediginiz amfi modelini istediginiz pedallar ile eslestirip kendi tonlarinizi olusturabiliyor ve baskalarinin olusturdugu tonlari kendi amfinize indirebiliyorsunuz. ayrica fiziksel olarak pedal takip kullanmak isterseniz yine iyi bir altyapi sunuyor size bu iki amfi de.

katana 0,5 watt modu ile oturma odasinda bile distorsuyonlu tonlari bozmadan kisik sesle size sunabiliyor, ev kullanimi icin cok faydali.

lambali amfi yerine cogunlukla evde bu amfiyi tercih ediyorum cunku, isinmasini beklemem gerekmiyor, yuksek seslere cikmam gerekmiyor iyi ses almak icin. ekstra her pedali almadan islevlerini, verdigi sesleri, kombinelerini tecrube edebiliyorum. gunluk calisma ve pratikler icin benim daha cok hosuma gidiyor. ancak sesi acip calabilecekseniz de dsl20 nin bile tadi bunlarda yok elbette.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok teşekkür ediyorum önerileriniz ve açıllamalarınız için. bütçem şu anlık böyle ve 2. el canımı çok yaktı zamanında o yüzden 0 üzerinden giderim. biraz daha araştırmama devam edip tahminimce boss katana mk2 de karar kılarım.

Geri