Gitar Refinish Projem (11 bin liralık gitar neredeyse çöp oldu)

Siyanoakrilat buhari gozleri mahveder ama ya cok iyi havalandırmalı. Videoya eve gidince bakacagim ama merak ettim.
Evet hocam siyano akrilat ağir bir malzeme. Ama izosiyonatın veya kobalt oktoat'ın yanında gül kokusu gibi kalır. Yine de iyi bir havalandirma şart. Ben terasta yaptım. İkinci denemeyi kücük bir odada yaptım arkama vantilator alıp iki kat maske taktim herhangi bir sorun yaşamadim vantilator işe yarıyor kokuyu uzaklaştiriyor. ( bu arada akrilik bazlı bir malzeme oldugunu adından anliyoruz ayni sprey vernikler gibi ancak çok daha dayanıklısı)

Hocam bence en iyisini yapmişsınız. Ya ustaya vermeli ya da birkaç kat yağ sürüp geçilmeli. Ben de öyle düşündüm ama bazı bilgiler beni çok yanılttı. İnternetten bakiyorum adam tung yağı yapıyor mesela, 1 hafta içinde polimerleşir ve çok sert olur diyor. Ben yapıyorum sert olmuyor. O yüzden birşeylerin yanliş olduğunu dusunup baştan başladım defalarca çünkü sert olması lazım diyorlar olmuyor. Tik yağının öyle bir iddiası yok ama sizinki sert oldu mu? (Müstehçen şakaya çok müsait bir ifade oldu :D)

😂😂😂

Tik yağının öyle bir iddiası yok dediğiniz gibi, beklenildiği gibi herhangi bir sertleşme yaşanmadı :)

Geri