Başlangıç amfi önerisi

Herkese selamlar, 2 amfi arasında kaldığım için sizlere sorma gereği duydum, bütçem yaklaşık 1500-2000 tl arası. Daha önceden başlamıştım kısa süre sonra sağlık problemlerim dolayısıyla bırakmıştım. Önceden blackstar id core v2 kullanıyordum. Şu an hangi amfiyi almalıyım kararsızım. Sizler bu fiyat bandında veya bu ikisi arasında yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi günler.

Herkese selamlar, 2 amfi arasında kaldığım için sizlere sorma gereği duydum, bütçem yaklaşık 1500-2000 tl arası. Daha önceden başlamıştım kısa süre sonra sağlık problemlerim dolayısıyla bırakmıştım. Önceden blackstar id core v2 kullanıyordum. Şu an hangi amfiyi almalıyım kararsızım. Sizler bu fiyat bandında veya bu ikisi arasında yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi günler.

Bu amfiler epey pahalanmış. Amfi, ekipman vb. birşey alırken kafam rahat olsun, masraf çıkmasın mantığıyla alındığında ikinci elde sandığınızdan daha fazla zarara uğruyorsunuz. 2000 lira bandında ikinci el ht5, katana 50 vb. rüştünü ispatlamış amfilere yönelmenizi öneririm.Ben güvenemiyorum ya da bütçeyi arttıramam diyorsanız @solitude71 ht1 satıyordu.Yarım asrı devirmiş güvenilir bir yazardır. Hem sattığı amfi o iki amfiden de daha iyidir. Ben pratik için alacaktım bir türlü boş vakit denk getiremedim.

Boss katana için link paylasabilir misiniz rica etsem? Sıfır almayı düşünüyorum, 10-15 wattlık ev için olanı var mıydı?
Zuhal Müzik (shopzuhal) sitesine girebilirsin veya mydukkan.com.
Ev için diye bir watt aralığı yok. Katana 100 mk2 mesela evde yan odada insan uyurken çalıyordum ama 1 watt lambalı amfi ile komşularla papaz olursun. Amfi cinsini iyi araştır. Ev için apartman için filan bunlar çok yüzeysel kavramlar.

@solitude71 ht1 satıyordu.Yarım asrı devirmiş güvenilir bir yazardır. Hem sattığı amfi o iki amfiden de daha iyidir.
hahha ha evet sondaki 71 doğum senem, plaka mı diye soran oluyor bazen :)
Asıl bir de THR10X satıyorum, inanılmaz bir amfi ama soran yok. İnsanlar artık güvensizlik mi, letgo gibi, sahibinden gibi leş ortamlardaki katakulli havası mı neyse forumdan almaz oldu, hala sıfır olsun, MG olsun filan ilgi görüyor, yazık.

@DamascusDevil daha önce idcore kullandın madem, v3 inan daha iyisi hele de 20 olanı alırsan pişman olmazsın bence yani öyle MG filan geç bi kalem ... Katana tam bunun sikleti değil ama o da oldukça iyi. Forumda destan gibi Katana (mk1 ve mk2) incelemesi yazmıştım, karıştır bak.

hahha ha evet sondaki 71 doğum senem, plaka mı diye soran oluyor bazen :)
Asıl bir de THR10X satıyorum, inanılmaz bir amfi ama soran yok. İnsanlar artık güvensizlik mi, letgo gibi, sahibinden gibi leş ortamlardaki katakulli havası mı neyse forumdan almaz oldu, hala sıfır olsun, MG olsun filan ilgi görüyor, yazık.

@DamascusDevil daha önce idcore kullandın madem, v3 inan daha iyisi hele de 20 olanı alırsan pişman olmazsın bence yani öyle MG filan geç bi kalem ... Katana tam bunun sikleti değil ama o da oldukça iyi. Forumda destan gibi Katana (mk1 ve mk2) incelemesi yazmıştım, karıştır bak.
id core 10 ve 20 arasında ne kadar ve nasıl bir fark var biraz daha detaylandırabilir misiniz rica etsem?

Binlerce video ve yorum var internet'te.... hangi detayı onlardan daha iyi anlatayım?
v3'ler arasında hopalör çapı ve oda içinde yaratacağı ses dağılımı ve "gerçekçi" hava, gerisi aynı. v2 ve v3 arasında yazılım farklı, Architect geriye dönük çalışsa da emulated out kısmında ses kartı gibi kullanırken oynayabileceğin IR seçenekleri yok (Cablite mı ne diyorlar). Kozmetik farklar (ön grill, arka tutamaç)....

Çok teşekkür ederim, yüksek ihtimalle tercihimi id core veya katana'dan yana kullanacağım, arada yaklaşık 1000 tl gibi bir rakam oynuyor hala kararsızım bu konuda.

1 watt lambalı amfi ile komşularla papaz olursun. Amfi cinsini iyi araştır. Ev için apartman için filan bunlar çok yüzeysel kavramlar.

Tecrübeli insanlar tarafından onlarca kez konuşulmuş bu konuya gerçekten kulak verin. İyi araştırma yapmak çok önemli. Sonra benim gibi lambalı amfi diye tutturup zamanınızı ve paranızı boşa harcarsınız. Bir müsibet bin nasihatten iyiymiş :D

Evde lambalı kullanılmaz anlamı çıkmasın bu dediğimden .... "ev tipi" ya da "apartman tipi" diye bir şey yok, aldığını şeyin ne olduğunu, gücünü, özelliklerini bilin diye dedim. Yoksa evinde apartmanında 100w kafa kullanan da var. Onun tadı başka.

Zuhal Müzik (shopzuhal) sitesine girebilirsin veya mydukkan.com.
Ev için diye bir watt aralığı yok. Katana 100 mk2 mesela evde yan odada insan uyurken çalıyordum ama 1 watt lambalı amfi ile komşularla papaz olursun. Amfi cinsini iyi araştır. Ev için apartman için filan bunlar çok yüzeysel kavramlar.
Katana'nın aslında burada tek avantajı düşük seste de kullanılabilir düzeyde olmasından kaynaklanıyor. Master volume potunu milimetrenin onda biri kadar açarsanız her amfiyle gece vakti çalarsınız. Ama lambalı amfi olduğu zaman verimli çalabilmek mümkün olmuyor. İyi araştırıp almak gerekiyor. Power soak barındıran, çift kanallı, üç kanallı amfiler ev ortamında iş görebilir sanırım.

bütçeni 2k ya çıkarabilirsen, line 6 spider iv da alabilirsin. Dip gürültüsü yok sıfır, istersen gaini fulle herşeyi yap, elektrik düzgün olduğu sürece dip gürültüsü sıfır. Ayrıca tonlarıda hoş, clean, crunch, metal ve insane adında hoş bi rock tonu koymuşlar, fakat bütçen blackstar id core v3 e yetiyosa düşünmeden blackstarı al. Ne de olsa line 6 eski bi amfi ama başlangıç için güzel olduğunu düşünüyorum.

Geri