İkinci El Gitar Tavsiye Player Series vs MiM Standard Pau Ferro Klavye

Selamlar 2.el gitar almayı planlıyorum. 2 senedir HSS Rosewood Jameson marka ucuz bir Strat ım var. Bir üst seviyeye geçmek istiyorum biraz para biriktirdim. Sahibinden sitesinden İstanbul civarı 2. el strat bakıyorum. Seçeneklerim şunlar:

Model: Eski MiM Standard 5.000-6.000tl
Pick-up: HSS/SSS
Fretboard: Maple vs Rosewood

Standard Maple SSS Beyaz
Standard Maple HSS Beyaz

Model: Yeni Player Series 6000-6500tl
Pick-up: SSS
Fretboard: Maple vs Pau Ferro

Player SSS Pau Ferro Beyaz
Player SSS Pau Ferro Yeşil Beyaz

Eski MiM Standartları 5500tl civarına alabilirim diye düşünüyorum pazarlıkla. Player serisi için de en fazla 6250tl ye çıkarım. Biraz daha verip Pau Ferro klavyeli Player Strat almak mantıklı mı olur sizce ? Kafam çok karışık. Bir de fiyat olarak ne kadar vermeliyim. Sıfırıyla kıyaslayınca 6500 e Player Series fena değil gibi geldi biraz pazarlıkla 6250 e düşerim gibi. Pau ferro hissiyatını sevmeyenler de olmuş biraz bu beni düşündürtüyor. Mexico Maple SSS alıp geçsem mi diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Selamlar 2.el gitar almayı planlıyorum. 2 senedir HSS Rosewood Jameson marka ucuz bir Strat ım var. Bir üst seviyeye geçmek istiyorum biraz para biriktirdim. Sahibinden sitesinden İstanbul civarı 2. el strat bakıyorum. Seçeneklerim şunlar:

Model: Eski MiM Standard 5.000-6.000tl
Pick-up: HSS/SSS
Fretboard: Maple vs Rosewood

Standard Maple SSS Beyaz
Standard Maple HSS Beyaz

Model: Yeni Player Series 6000-6500tl
Pick-up: SSS
Fretboard: Maple vs Pau Ferro

Player SSS Pau Ferro Beyaz
Player SSS Pau Ferro Yeşil Beyaz

Eski MiM Standartları 5500tl civarına alabilirim diye düşünüyorum pazarlıkla. Player serisi için de en fazla 6250tl ye çıkarım. Biraz daha verip Pau Ferro klavyeli Player Strat almak mantıklı mı olur sizce ? Kafam çok karışık. Bir de fiyat olarak ne kadar vermeliyim. Sıfırıyla kıyaslayınca 6500 e Player Series fena değil gibi geldi biraz pazarlıkla 6250 e düşerim gibi. Pau ferro hissiyatını sevmeyenler de olmuş biraz bu beni düşündürtüyor. Mexico Maple SSS alıp geçsem mi diye düşünüyorum.
Benim bildiğim kadarıyla player stratlerın tremolo sistemleri ve pickupları daha iyi standardlardan, 6250 lira hiç kötü bir fiyat değil. Pau Ferro klavye olduğunu bilmesem söyleyemezdim hangi ağaç olduğunu o bence biraz confirmation bias, hani pau ferro olduğunu bilmek rahatsız olmalıymış gibi hissettiriyor insanlarda. Ben senin yerinde olsam beyaz Player’ı 5700-5800 gibi almaya çalışır hayatıma devam ederdim.

Geri