Bir süre gitar çalmamak (muhafaza etmek)

1 ay gibi bir zaman gitar çalamayacağım nasıl muhafaza etmeliyim forumda bu başlığa benzer konuları inceledim genellikle 1 tam nota gevşek bırakılmasını , case nin içine silica jel konulması gerektiğini duydum fakat silica jel yani nem tutuculardan fazlaca koymalı mıyım eğer fazla koyarsam nem oranı oldukça düşerse gitarı kötü etkileyebilir mi nasıl yapmalıyım

1 ay gibi bir zaman gitar çalamayacağım nasıl muhafaza etmeliyim forumda bu başlığa benzer konuları inceledim genellikle 1 tam nota gevşek bırakılmasını , case nin içine silica jel konulması gerektiğini duydum fakat silica jel yani nem tutuculardan fazlaca koymalı mıyım eğer fazla koyarsam nem oranı oldukça düşerse gitarı kötü etkileyebilir mi nasıl yapmalıyım

Olduğu gibi bırak.

1 ay uğraşacak bir süre değil ... koy case veya kılıfa kimsenin çarpmayacağı güneş almayan efendi gibi bir yerde sakla gitsin. Silica'ymış, akort gevşetmeymiş bunlar uzun vade veya seyahat nakliye durumlarında lazım olur. 1 ay uzakta değilsen yani sadece çalmamak için kaldırıyorsan ve için rahat olsun dersen haftada bir çıkart akort et kaldır, belki sıcaklarda teller fazla folloş olur bu ara.

Geri