Turkrock forumunun neden böyle olması?

Sevgili uzaylı dostlarımız. Bir gün olur da dünyamızı ziyaret ederseniz. İnternet alemine bir hızlıca göz gezdirip buralara bakarsanız sizlere insanoğlunun iletişim sancıları adına bu başlığı ve denk gelip linklerini atacağım diğer başlıkları adıyorum:

Umudu uzaylılara bağladım :)

Sevgili uzaylı dostlarımız. Bir gün olur da dünyamızı ziyaret ederseniz. İnternet alemine bir hızlıca göz gezdirip buralara bakarsanız sizlere insanoğlunun iletişim sancıları adına bu başlığı ve denk gelip linklerini atacağım diğer başlıkları adıyorum:

Umudu uzaylılara bağladım :)
Yalnız burada bir iletişim sancısı yok. Yeni başlayan birisinin kafasını karıştırıp yanlış yönlendirdiğiniz için uzun uzun @blackfriday666 toparlamakla uğraşmış.Ben mesela o başlıkta yazan kişinin çözümünü kısmen biliyordum. Ancak çok sınırlı tecrübeye sahip olduğum için yazmamıştım. Çok kısa bir süre bias fx kullanmıştım. Kimse yardımcı olmazsa genel bilgi paylaşarak @barrios'un dediğine benzer bir açıklama yapar geçerdim. Scream pedalı, vb. tuhaf sinyal zinciri benim dahi kafamı bulandırdı. Ben yazarken yanlış bilgi vermekten, ya da yanlış anlaşılmaktan korkarak yazıyorum. Aynısını siz de yaparsanız daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

Yalnız burada bir iletişim sancısı yok. Yeni başlayan birisinin kafasını karıştırıp yanlış yönlendirdiğiniz için uzun uzun @blackfriday666 toparlamakla uğraşmış.Ben mesela o başlıkta yazan kişinin çözümünü kısmen biliyordum. Ancak çok sınırlı tecrübeye sahip olduğum için yazmamıştım. Çok kısa bir süre bias fx kullanmıştım. Kimse yardımcı olmazsa genel bilgi paylaşarak @barrios'un dediğine benzer bir açıklama yapar geçerdim. Scream pedalı, vb. tuhaf sinyal zinciri benim dahi kafamı bulandırdı. Ben yazarken yanlış bilgi vermekten, ya da yanlış anlaşılmaktan korkarak yazıyorum. Aynısını siz de yaparsanız daha faydalı olacağı kanaatindeyim.
Buradan da devam edebiliriz aslında.

Orada bahsi geçen scream pedal olayı çok tipik mesela. Sabaha karşı yazmadan google'a iki saniye yazdım karşıma gelince tamam adı budur dedim. Tekrar bakmadım bile (verdiğim linkte aletin adı var zaten). Artık doğru ismi neyse bir taraftan çok mühim değil. Öyle bir olay var ve kullanlıyor. Bunda herhangi bir yanlışlık yok ama geçenlerde scream rock diyen bir arkadaşın başlığında da "müstehzi" cevaplar falan verilmişti. O arkadaş başka bir şeyi bildiği kadar açıklamaya çalışıyor olabilir. Eksik biliyor olabilir, yanlış olabilir ama kimse kimseye bu çerçevede böyle muamele YAPAMAZ. Yapmamalıdır. Buradaki iletişim sorunu bundan ibaret. Bu başlıkta da uzun uzun aynen bunu tartıştık.

Ortada tuhaf bir sinyal zinciri de yok, dediğim gibi ben işime yarayanı ve çalışan bilgiyi paylaştım. İşine yarayan olursa kullanır, olmazsa kullanmaz. Bunun forum mantığına çok uygun olduğunu düşünmekteyim. Ben burada mesela 12 voltluk alete 220 takın gibi bir öneri getirip milleti zarara sokmuyorsam, bir sıkıntı yoktur. Bu kadar büyütülecek bir mesele hiç değildir.

Elbette daha kaliteli içerik olsun temennilerine lafım yok ama bunun üslubu, adabı ve nihayetinde yeri burası değil. Hani belki birinden biri düzgün olsa yahu tamam derim, buyrun istediğiniz gibi olsun ama üçü birden yanlış olunca ve bu tartışmaların belli bir mazisi de olunca işler böyle iletişimsiz bir hale geliyor.

Zaten çok basit bir çıkarım yapabilirsiniz, iletişim sorunu olmasa en azından bu mevzu bu kadar uzamazdı. Yani iletişim tarafları olarak da buna bari benim adıma siz karar vermeyin lütfen :) Uzaylı arkadaşlarımla beni yalnız bırakın :)

Son düzenleme:
Geri