Allen Hinds drive soundu için setup önerileri ?

Merhaba bu sayfada bu işin kompetanı olan bir çok insan olduğunu biliyorum,umarım aradığım cevaplara ulaşabilirim.
Allen hindsin drive tonuna yakın bir sonuca ulaşmak istiyorum.
Sahnede ampli kullanmıyorum ve bu işi amplisiz ,gerekirse lambalı preamplar,kaliteli ampli simülasyon pedalları ve cabin simülatör pedalları ile çözmek istiyorum.
Allen hindsın iki üç bestesinin linkini buraya bırakacağım ve bulduğum setup fotoğraflarını ve toplu listeyi de buraya ekleyeceğim size hem duyum hem de ekipman bilgisi vermek adına.
Şu an elimde Nux cerberus,Mooer fender deluxe amp sim pedalı,yamaha compressör pedalı var ve bu üçünü mixere gönderip idere ediyorum , nux cerberusun overdriveından ya da distortionından istediğim sonuç çıkar mı ? yoksa çok farklı bir karaktere mi sahip ? eğer bu cihaz ile sonuç çıkmayacaksa bunu elden çıkarıp başka drive pedallarına yöneleceğim. Aslında pedallar belli ama kafamda toparlayamadığım şeyler mesela bazı setuplarında iki tane booster var benim de iki booster mı almam gerekir ? buradaki driveların hepsi mild drivelar bunlardan birini alınca iş çözülecek sanırım ama cerberusun driveı da bu şekilde mild mi sizce ve işimi görür mü ? en temel sorun ise drive pedalını,boosterları aldıktan sonra nasıl bir ampli simülasyonundan ya da preamptan geçirmeliyim ve nasıl bir cabin simülatörü iyi sonuca ulaştırır ?
Şimdiden Teşekkürler.

The Bob Burt AH-1 Distortion (Distortion)
Dumbloid B (Overdrive)
Klon Centaur (Transparent overdrive)
Xotic Soul driven(Overdrive)
Fulltone OCD (Overdrive)
Boss Chorus Ensemble (Chorus)
Arion Stereo Chorus (Chorus)
Neunaber Inspire Tri-Chorus Plus (Chorus)
Jacques meistersinger (Chorus)
Demeter TRM-1 Tremulator Pedal (Tremolo)
Super Pulsar (Tremolo)
Boss tremolo/pan (tremolo-pan)
Digitech supernatural (Reverb)
T.c electronic hof (Reverb)
Guyatone MR2 (Reverb)
Xotic RC Booster (Booster)
Xotic AC Booster,comp (Booster)
Xotic sp (Compressor)
Boss DD20 (Delay)
Mobius Delay (Delay)
Diamond Memory Lane Jr (Delay)
Digitech Polara(Delay)
Strymon TimeLine Multidimensional Delay (Delay)
Budda Guitar Wah-vol (Wah&vol)
Xotic 250K vol (Volume pedal)
Joyo voodoo octave mod (Fuzz,octave)
Fulltone Mini Deja Vibe (Phaser)

Dosyalar

• unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    64.9 KB · Gösterim: 104
  • WhatsApp Image 2021-07-06 at 20.35.06.jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-06 at 20.35.06.jpeg
    192.9 KB · Gösterim: 95
  • 2.jpg
    2.jpg
    186.7 KB · Gösterim: 96
  • 5.jpg
    5.jpg
    175.3 KB · Gösterim: 100
  • 6.jpg
    6.jpg
    174.3 KB · Gösterim: 98
  • 7.jpg
    7.jpg
    161.2 KB · Gösterim: 92
Güncel simülatörler hakkında çok tecrübem ve bilgim yok malesef ancak JTM kılıklı bir Marshall + 4x12 Greenback, GT500 ve köprüde Pearly Gates olan maple strat ile %99.9 bu sesleri çıkartabiliyorum.

Son düzenleme:
Geri