Efsanevi metal klipleri

Şöyle bir baktım ama bu konu hakkında konu bulamadım. Benim için rammstein kilpleri her zaman öncelikli gelir. Zaten 90larda bu klip olayı çok önemliydi. Piyasa olmayıp mtv ye klip sokabilmek ve geniş kitleye ulaşabilmek büyük başarıydı. Günümüzde kliplere yeteri kadar önem verilmiyor. Hızlı tüket sendromu ile klipler en fazla grubun bir yerde çaldığı veya grupla alakasız olayların döndüğü ayrı sahneler olmaya başladı. Güzel klipler yollansın biraz gözümüz de doysun.

Sene 2004 veya 2005 olsa gerek sanırım mtvde izlemiştim bu klibi. Şu an yaptığım ve dinlediğim müzik çok alakasız olsa da rammstein ayrı bir yerdedir benim için. Şu klipteki till in oyunculuğu takdire şayan. Zaten benim için best of frontman kendisi.

Yine şu klip hem siyasal hem müzikal olarak çok iyidir.

Şu iş Everest, geri kalan tüm müzisyenler Vardar ovası civarında geziniyor. (Lambolu, kalça tokatlamalı işlere milyon dolarlar bayılanlar dahil.)

*Cidden çok iyi. Sinematografi, görsel ürünün şarkıyı olabilecek en iyi şekilde anlatması, detaylı set ve kostümler, hatta YouTube gibi SJW zirvesi bi platformda çatır çatır swastikalar, Nazi Almanyası sahneleri. Zaten adamlar da artık "şarkı" üretmiyor, bir deneyim, tecrübe, etkileyebildiği tüm duyulara olabildiğince yüksek şiddette ulaşmaya çalışan sanat eserleri üretiyorlar. Eminim daha o şarkı yazılırken sahnesinde kaç tane flamethrower ateşlenecek, nereden ne ışıklar çıkacak diye düşünülüyordur.

Muazzam iş cidden.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu iş Everest, geri kalan tüm müzisyenler Vardar ovası civarında geziniyor. (Lambolu, kalça tokatlamalı işlere milyon dolarlar bayılanlar dahil.)

*Cidden çok iyi. Sinematografi, görsel ürünün şarkıyı olabilecek en iyi şekilde anlatması, detaylı set ve kostümler, hatta YouTube gibi SJW zirvesi bi platformda çatır çatır swastikalar, Nazi Almanyası sahneleri. Zaten adamlar da artık "şarkı" üretmiyor, bir deneyim, tecrübe, etkileyebildiği tüm duyulara olabildiğince yüksek şiddette ulaşmaya çalışan sanat eserleri üretiyorlar. Eminim daha o şarkı yazılırken sahnesinde kaç tane flamethrower ateşlenecek, nereden ne ışıklar çıkacak diye düşünülüyordur.

Muazzam iş cidden.

Bu adamlar cidden ayrı sahadalar. Sanırım 20 seneyi geçip başlangıçtaki aynı kadroyu koruyan başka bir grup yok. Adamlar neredeyse 30 senedir bir şey üretiyorlar ve bunu her milimetresine dikkat ederek üretiyorlar. Ensdüstriyel metal çok tutmadı belli gruplar hariç, bu adamlar türünün tek örneği olabilirler. Iron Maiden desek yanına birkaç grup sokabiliriz veya Metallica vs ama bu adamlar aynı kadro ile aynı müzik türünü on yıllardır taşıyorlar. Aynı zamanda Seyda Babaoğlu ile alkol üstüne cila niyetine kebapçıya gidebilecek kadar relax adamlar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Haha. Başlık rammstein başlığına evriliyor ama şaşırtmadı. Klip konusunda çok başarılılar. Bir klipte etek giyip, başka bir klipte cum on ass takılan elemanlara sahipler.

Geri