m-box ta sorun

merhabalar
bir kaç gün önce m-box aldım.usb portundan bilgisayara ve girişlerinden miksere bağladım acayip bir hışırtı geldi müzik hiç duyulmadı
xp nin service packlerinide yükledim.ama m box ı ana makinama taktığım zaman hışırtı gelmedi.m box ın laptoplarla ilgili bir sorunumu var.bu arada laptopun ses kartınıda yüklemedim yani çakışma gibi bir sorunda olamaz

teşekkürler

USB ile bilgisayara baglanan her turlu ses arabirimini ilgilendiren bir konu var. Bunu maalesef ureticiler cok fazla on plana cikarmiyorlar, ancak birseyler ters gittiginde haberin oluyor.

Iki cesit USB port var: Universal Host Controller ve Open Host Controller. Ses arabirimleri genellikle Open Host Controller turu port'larla daha iyi sonuc veriyor. Ana bilgisayarla laptop arasindaki fark bu olabilir.

Bilgisayarda ne tur USB port oldugunu gormek icin Control Panel-> System-> Hardware-> Device Manager'a gittikten sonra acilacak pencerede "Universal Serial Bus Controllers"i ac, orada portlarin hangi cesit oldugunu gorebilirsin.

peki.. bu usb controller ı universal host tan open host a çevirmek mümkün mü? yoksa ayrı bir open host usb girişi mi takmak gerekir?

Emre, bu ikisinin arasindaki fark tamamen hardware'e dayali, o yuzden birini digerine donusturmek mumkun degil. Laptop'larda open host controller tabanli USB port'lari olan bir kart denenebilir.

Tabi bu arada berbes'in sorunu bambaska birsey de olabilir, ben yalnizca tahmin yurutuyorum. Ama kesin olan birsey varsa o da mbox'in laptoplarla gul gibi gecinmesi gerektigi, cunku Digidesign onu portatif bir sistem olarak tasarlayip pazarliyor.

Geri