Seksendört - Ton Konusunda Yardım

Merhaba,

Grup 84 (Seksendört) - Yorma şarkısına çalışıyorum. Gitarım Epiphone Les Paul Studio LT. Amfi olarak Roland Micro Cube var. Pedallar için iRig 2 ile Deplike uygulamasını kullanıyorum.
Şimdiye kadar, gerek Seksendört gerek diğer sanatçılar içn, denediğim şarkılarda aşağı yukarı beni tatmin edecek, orijinaline biraz benzetebildiğim kombinasyonlar yapabildim. Fakat Seksendört'ün Yorma isimli şarkısındaki elektro tonuna bir türlü yaklaşamadım.
Bilmeyenler için şarkı:

Kullandığım uygulamada bulunan amfilerin listesi:
Kabinlerin listesi:
Pedalların listesi:

Sizlerin önerebileceği bir kombinasyon var mı?

Teşekkürler,

Merhaba, Fender Strat veya Tele tarzı bir gitar + low gain bir amfi modellemesi (şarkının orijinalindeki amfi bana vox gibi geldi hatta) + tube screamer modellemesi + melodi kısımları için bir oktav efekti işi çözer gibi geldi bana. Çok detaylı bir ton değil zaten. Klişe türk pop-rock gitar soundu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Yine tam olarak istediğim tona yaklaşamasam da beni tatmin edecek seviyede bir ton yakaladım, tabii ki tavsiyeleriniz doğrultusunda.
İleride bir gün benden başka bu hususta arayış içine düşen olursa diye kullandığım uygulamadaki ayarları paylaşıyorum. Hem belki, bu vesileyle, tonu nasıl daha iyi hale getirebileceğim konusunda öneriler gelmeye devam eder. :)
Amfi.jpeg

Octaver.jpeg

Overdrive.jpeg
Tekrar teşekkür ederim.

Merhaba,

Grup 84 (Seksendört) - Yorma şarkısına çalışıyorum. Gitarım Epiphone Les Paul Studio LT. Amfi olarak Roland Micro Cube var. Pedallar için iRig 2 ile Deplike uygulamasını kullanıyorum.
Şimdiye kadar, gerek Seksendört gerek diğer sanatçılar içn, denediğim şarkılarda aşağı yukarı beni tatmin edecek, orijinaline biraz benzetebildiğim kombinasyonlar yapabildim. Fakat Seksendört'ün Yorma isimli şarkısındaki elektro tonuna bir türlü yaklaşamadım.
Bilmeyenler için şarkı:

Kullandığım uygulamada bulunan amfilerin listesi:
Kabinlerin listesi:
Pedalların listesi:

Sizlerin önerebileceği bir kombinasyon var mı?

Teşekkürler,

Bildiğin Bağlamacı tonu
Zaten müzikte Fantezi müziğin gitarla yapılmasından ibaret.
Dostum biraz Koyu overdrive ve en önemlisi bağlamacılarında kullandığı Oktav pedalı.O ara sololarda Oktav kullanılmış.(Oktavı %30-40 gibi bas sesten alman lazım)

Geri