Elektro gitarda manyetik seçimi

Elektro gitara başlamak istiyorum ama bu manyetikler hakkında pek bilgim yok. Humbucker ve Single manyetiklerin olduğunu, Humbucker'ın metal gibi sert tonlarda Single'ın ise blues gibi yumuşak tonlarda kullanıldığını biliyorum fakat şu SSH, HHH, HSH, H ve diğer manyetik dizilimleri ne ifade ediyor bilmiyorum. Hangi dizilimler hangi tür için tercih edilmelidir?

S S H

S = Single
H=Humbucker

S S H
Single single humbucker

Yani diyor ki gitar beni single olarakta calabilirsin humbucker olarak ayni zamanda Single ve humbucker ayni anda da calabilirsin.

H H olursa her turlu sert manyetiklerin olmus olacak ha bir de coil split denilen bir şey var humbucker manyetigin single olarak calisabilmesini sagliyor ama bildigim kadariyla tam bir single de olmuyor. Klavye ingilizce karisik biraz kusura bakmayin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
S S H

S = Single
H=Humbucker

S S H
Single single humbucker

Yani diyor ki gitar beni single olarakta calabilirsin humbucker olarak ayni zamanda Single ve humbucker ayni anda da calabilirsin.

H H olursa her turlu sert manyetiklerin olmus olacak ha bir de coil split denilen bir şey var humbucker manyetigin single olarak calisabilmesini sagliyor ama bildigim kadariyla tam bir single de olmuyor. Klavye ingilizce karisik biraz kusura bakmayin.
Peki HSS ve HSH veya HH ile H arasında ne gibi farklar var?

Humbucker ya da single coil bir fark yaratmaz zorluk ya da kolaylık olarak, niye yaratsın ki? Ama şimdi biri sorsa pasif manyetiklerle başla derim, daha zor pasif çalmak.

Ton açısından nasıl bir zorluktan bahsediyorsun anlayamadım ben, hangi tonu almak istiyorsan ona uygun manyetikler ve amfi al işte. Zorlukla bir ilgisi yok bunun.

Geri