Amfi alacağım kararsız kaldım yardım lütfen..

Herkese merhaba öncelikle,

Yaklaşık 1 haftadır amfi araştırıyorum orayı oku burayı izle vs artık kafa kalmadı ve kararsızlıktan almaktan vazgeçeceğim neredeyse. Sanırım size sormam en mantıklısı olacak.

Blackstar Silverline
Boss katana 50 MK2
Blackstar ID Core 20 V3 Bu diğerlerinden farklı biliyorum ama benim işimi görür mü sormak istedim.

Yukarıdaki amfiler arasında kaldım. Daha çok çalmak istediğim tarz Blues, Classic Rock, sert tonlara çok ihtiyacım yok önerilerinize açığım şimdiden teşekkür ederim.
Bu arada amfiyi evde kullanacağım profesyonel değilim gitar hobim. Bu söylediklerimin dışında bir amfi olursa da önerilere açığım.

ID:Core bu iki amfiyle aynı sıklette değil, geçin onu derim.

Katana özellik olarak daha iyi, ben onu tercih ederim. Ama Silverline'ın 1x10 modeline bakıyorsanız Katana'nın yanında, Katana alınmalı bence.

Deneme imkanınız varsa deneyin. Ben olsam silverline 20w düşünebilirdim katana yerine.

Sizin aklınızdaki tonu verebilecek bir diğer bütçe dostu amfi bugera v5 infinium olabilir. 2. Elini bulabilirseniz deneyin derim, gerçekten özellikle strat gitarlarla beraber sıcak vintage tonlar için biçilmiş kaftan ve evde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Uzun süre kullandım ve epey önce sattım. Ben memnundum.

İkisi için de inceleme yazdım Arama yap benim adımla…
Katana biraz daha çeşitlilik vaad ediyor ve bilgisayar ile iyi anlaşıyor ama Silverline’daki Celestion bu segmentte ayrı bir seviye.
Katana TÜM modellerine sahip oldum, keza Blackstar’ın da…. İkisi de çok iyi ama şu anda evde Silverline kaldı bir tek. Tercih zor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Deneme imkanınız varsa deneyin. Ben olsam silverline 20w düşünebilirdim katana yerine.

Sizin aklınızdaki tonu verebilecek bir diğer bütçe dostu amfi bugera v5 infinium olabilir. 2. Elini bulabilirseniz deneyin derim, gerçekten özellikle strat gitarlarla beraber sıcak vintage tonlar için biçilmiş kaftan ve evde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Uzun süre kullandım ve epey önce sattım. Ben memnundum.
Maalesef Yurtışında yaşıyorum o yüzden şuan burada deneme şansım biraz zor. Ama dediğiniz modeli bir inceleyeceğim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İkisi için de inceleme yazdım Arama yap benim adımla…
Katana biraz daha çeşitlilik vaad ediyor ve bilgisayar ile iyi anlaşıyor ama Silverline’daki Celestion bu segmentte ayrı bir seviye.
Katana TÜM modellerine sahip oldum, keza Blackstar’ın da…. İkisi de çok iyi ama şu anda evde Silverline kaldı bir tek. Tercih zor.
İnanin sizin incelemelerinde hepsini okudum :). Yine de sorup emin olmak istedim yanıtınız için teşekkür ederim bu arada. Kime sorsam nereye baksam Katana Katana anlayamadım bu kadar iyi mi ?. Birde PC bağla ayar yap vs gibi uğraşmakta çok istemiyorum. Biryandan da Silverline aldıktan sonra efekt konusunda beni üzmesinden korkuyorum. (Çaldığım türlerdeki)

İnanin sizin incelemelerinde hepsini okudum :). Yine de sorup emin olmak istedim yanıtınız için teşekkür ederim bu arada. Kime sorsam nereye baksam Katana Katana anlayamadım bu kadar iyi mi ?. Birde PC bağla ayar yap vs gibi uğraşmakta çok istemiyorum. Biryandan da Silverline aldıktan sonra efekt konusunda beni üzmesinden korkuyorum. (Çaldığım türlerdeki)
Katana o kadar da uğraştırmaz sana çile olsun diye değil opsiyon olsun diye var o bilgisayar işi.
Silverline üzmez, herşeyi iyi sadece yazılım olarak Boss daha iyi. Kullanımda iki amfi de çok iyi.

Ev için 50w güç sıkıntı olmaz dersen 12" silverline öneririm. 10" ile 12" farkını deneyimleme imkanım olmadı ama genel olarak 12" hoparlör bir çok gitaristin tercihi oluyor.

Efekt olarak BOSS'a güveniyorum ama bir yerde bunun sadece BOSS olduğu için olduğunu da kabul etmek lazım.

1x10 ile 1x12 aslında böyle düz kıyaslanabilecek bir şey değil. Şunu söyleyebiliriz ama: 10" ve 12" boyutlar dışında her şey aynıysa 1x10 olan daha az bas verecektir. Ama iki farklı 1x10 ile 1x12 arasında kıyas yapıldığında net olmak pek olası değil. Ama yüzeysel olarak 1x12'nin sonic olarak daha geniş bir yelpazeye, daha fazla basa sahip olacağını söyleyebiliriz, kabaca.

Silverline'lerda efekt döngüsünü yazılım olmadan kullanamayacağını da unutma ama evde kullanacaksan sorun olmayacaktır.

Katana çok iyi, evet. Ayrıca Silverline'ın alt modelleri Katana'nın üst modellerine benzer fiyatlarla geliyor, onun da etkisi var Katana'nın daha öne geçmesinde. Bir de BOSS etkisi var işte, BOSS efektleri bana daha iyi geliyor, tanıdıklar. Adı yeterli bir yerde =)

PS. Eğer Silverline fiyatlarına çıkacaksan Nextone Stage de düşünebilirsin. Efekt yok bunda, solid state amfi, piyasanın en iyi solid statelerinden. Zaten solid state'de Roland ve BOSS (ki bu ikisi aynı marka zaten) en tepedeler. Şu anda Jazz Chorus ve Nextone arasında gidip geliyorum ben de yeni amfi için.

Son düzenleme:
10" ile 12" farkını deneyimleme imkanım olmadı ama genel olarak 12" hoparlör bir çok gitaristin tercihi oluyor.
Bass tepkisi, headroom vs bir çok faktör var. Gitaristler neden ve hangi koşullarda tercih ediyor? Bir ev odası içinde 10,12 farkını anlamak çok zor, performans veya kayıt için OK ama haa 12 iyi onu alayım diye bir genelleme olmaz.

tek bir amfi alacağım dersen boss katana.

ileride amfiye prosesör de alırım dersen o zaman boss'un prosesörleri de olduğundan önce silverline alıp daha sonra boss prosesör ile boss efektlerini kullanabilirsin.

gerçi bu amfilerde fx loop yokmuş. boss katana 100w'lıklarda fx loop da var.

Geri