LTD M-200 Black Desert Camo Hakkında

Bu gitar ile alakalı 2020 yılında bir başlık açılmış lakin çok bilgi yok.
H-S-S dizilimli ve tremelo koluna sahip bir gitar almayı istedi canım. Niye bilmiyorum. Gerek floydrose köprü gerekse de bir tremelo kollu gitar ile alakalı deneyimim yok. O bakımdan ilk başta uçuk kaçık fiyatlara falan da girmek istemedim. Ne dersiniz bu gitar hakkında ? veya bu gitarın ücretine yakın f/p bir ürün varmıdır ? tavsiyeniz ne olur. Saygılar. Ha fiyat 4.700-TL ama ben daha mağazaya gitmedim, yani benimle tanışmadı satıcı henüz. :)
özellikleri :
Bağlantı Şekli:Bolt-On
Skala:25.5"
Gövde:Ihlamur
Sap:3 Parça Akçaağaç
Klavye:Gülağacı (Pelesenk)
Eğrilik Yarıçapı:350mm
Cila:Black Desert Camo grafik desenli siyah
Üst Eşik Genişliği:42mm
Üst Eşik Tipi:Kilitli Üst Eşik
Sap Profili:Ekstra İnce U Profil
Perde Sayısı / Tipi:24 XJ (Extra Jumbo)
Donanım Rengi:Siyah Nikel
Askı Pini:Standart
Akort Burguları:LTD
Köprü:LTD by Floyd Rose
Sap Manyetiği:ESP Designed LH-150
Köprü Manyetiği:ESP Designed LH-150
Elektronikler:Pasif
Elektronik Devre:Vol/Ton/Manyetik Seçme Anahtarı

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanıtlar için teşekkür ediyorum.
Bahsettiğim gitar hakkında yorumu olan var mı ?
B.C. Rich nedenini bilmiyorum bir iddiamda yok ama ülkede B.C. Rich getirip satan neredeyse yok gibi. Hatta yok. Sırf Warlock kasa için piyasada ismi kalan bir firma. Daha çok Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya gibi ülkelerde çok ucuz olduğundan tercih ediliyor.
Paylaştığınız bu gitar İzmir Bor müzik markette 3.800-TL satıcı 2 yıl garanti veriyor 0 olduğunu belirtti. Sanırım ilan sahibi gitarın şekli şemaline göre fiyat vermiş.

Acaba bilgilerini verdiğim gitar nasıl ?
veya başkaca H-S-S dizilim bir f/p ürünü (b.c. rich - epiphone - sx - yamaha - gibson - godin - suhr dışında) 0 şekilde bir tavsiyeniz var mı ?

Yanıtlar için teşekkür ediyorum.
Bahsettiğim gitar hakkında yorumu olan var mı ?
B.C. Rich nedenini bilmiyorum bir iddiamda yok ama ülkede B.C. Rich getirip satan neredeyse yok gibi. Hatta yok. Sırf Warlock kasa için piyasada ismi kalan bir firma. Daha çok Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya gibi ülkelerde çok ucuz olduğundan tercih ediliyor.
Paylaştığınız bu gitar İzmir Bor müzik markette 3.800-TL satıcı 2 yıl garanti veriyor 0 olduğunu belirtti. Sanırım ilan sahibi gitarın şekli şemaline göre fiyat vermiş.

Acaba bilgilerini verdiğim gitar nasıl ?
veya başkaca H-S-S dizilim bir f/p ürünü (b.c. rich - epiphone - sx - yamaha - gibson - godin - suhr dışında) 0 şekilde bir tavsiyeniz var mı ?
Bu gitarla bizim bahsettiğimiz gitarın aynı olduğunu düşünüyorsan çok yanlış yoldasın hocam. Yani aşırı yanlış yoldasın... Hani Ibanez Prestige ile GRG serilerinin ikisi de RG serisi olarak adlandırılıyor diye ne farkı varmış, bas GRGyi geç demek gibi bi şey bu. Ben bu ilandakinin Japon yapımı ve kafası biraz farklı olanını 900 TLye satmıştım 2012'de, adam İzmit'ten Zonguldak'a gelip almıştı. Ki o zamanlar 750 TLye Meksika Fender Standardlar, 900 TLye de limited editionlar, vintage 50s 60s serileri falan bulunuyordu. 😅

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu gitarla bizim bahsettiğimiz gitarın aynı olduğunu düşünüyorsan çok yanlış yoldasın hocam. Yani aşırı yanlış yoldasın... Hani Ibanez Prestige ile GRG serilerinin ikisi de RG serisi olarak adlandırılıyor diye ne farkı varmış, bas GRGyi geç demek gibi bi şey bu. Ben bu ilandakinin Japon yapımı ve kafası biraz farklı olanını 900 TLye satmıştım 2012'de, adam İzmit'ten Zonguldak'a gelip almıştı. Ki o zamanlar 750 TLye Meksika Fender Standardlar, 900 TLye de limited editionlar, vintage 50s 60s serileri falan bulunuyordu. 😅

Olabilir, satıcının verdiği bilgiye göre paylaştım. adam çünkü telefonda ısrarla aynı gitar dedi durdu, satıcı sonuçta malını satmaya çalışıyor.
B.C. Rich almak istesem, 0 da 2.000-TL 2. Elde de en fazla 1.000-TL veririm. Her ne kadar bu piyasaya uzak olsam da B.C. Rich nedense bana hep uzak kaldı. Piyasada çok az oluşu ve 2. el tercihi düşük olması.

Alıp almamanız şahsi tercihiniz tabi, kimsenin o konu hakkında yorum yapmaya haddi yok ama bu iki gitar arasında adları dışında bi benzerlik yok. Aynı olduklarını iddaa eden satıcı bu işi bıraksın derim. Arkadaşın paylaşıldığını gitar neck-thru, diğeri ise bolt on, sadece bu fark hakkında bile saatlerce konuşulabilir. Bu arada bu B.C. Rich'i almayı düşünen diğer arkadaşlara da uyarı olsun, bu gitarların sapları standart shredder tarzı kılıç kadar ince değil, bendeki çok kalındı. Zaten benimkini satma sebebim de buydu.

Son düzenleme:
Abiler, ablalar. Yokmu bu gitar hakkında bilgi paylaşacak. Cangöze gittim mağazada yok dedi. Ama garip bir şekilde şu gitarı gördüm. Denedim. Çok beğendim ama son olur mercisini burası gördüğüm için yeniden soruyorum ve tavsiye istiyorum.

LTD MH-203 QM H-S-S dizlimli kavye v.s. çok hoşuma gitti. Bir Fender kadar olmasada clean tonları güzel.
başka bir önerisi olan var mı ?
Abiler ne diyorsunuz. 4.300-TL dedi. (bu defa sessiz kalma hakkımı kullandım pazarlık sonra :) )

Yani ne diyelim ki, dümdüz bir superstrat. Üstünde kaliteli manyetikler yok. Bazı 200-300 serisi LTD'ler gibi neck thru da değil. Kağıt üzerinde bile zayıf kalan bir gitar.
LTD'nin alt seviye ürünlerini severim ve zaten benim gördüğüm kadarıyla diğer markalara kıyasla fiyat olarak az biraz daha yukarıdadır TR'de. Ama bu gitardan alacağın performansı 2. elde 2-3k civarına bulabileceğin gitarların yaklaşık yarısından da alabilirsin zaten.
Gidip de sıfır almaya deyecek bir gitar değil benim gözümde. Yani benim LTD MH1000'i 6kya ilana atmayı planlıyorum desem dediğin gitarın üstüne 1k daha koyup her açıdan çok daha kaliteli birşey alabiliyor oluyorsun. Ki 5-6k civarına 1000 serisi, 3.5-4k civarına da 400-500 serisi LTD bulabileceğini düşünüyorum sarı sitede.
Hiçbir şeyi görmüyorsa üstündeki kaliteli manyetikleri görür bari insan.

Geri