Manyetik ses problemi

Abiler üstadlar merhaba, elimde bi shecter damien platinum 6 var, sap manyetiğinde ses daha boğuk ve daha çok çıkıyor, şöyle örnek vereyim. Özellikle clean kanalında köprü manyetiğinde çalarken sap manyetiğine geçince ses bi anda 3 kat artıyor ve dolayısıyla köprü manyetiğinin sesini azaltıyor, yardım ederseniz sevinirim.

Dostum bi gidip bi geliyorsa sorun manyetik baglantisinda. Onu bastan söylesen coktan çözmüştük
Elinde lehim için gerekli aletler yoksa ve gitar elektroniğinden anlamıyorsan tek çözüm luthier.

Dostum bi gidip bi geliyorsa sorun manyetik baglantisinda. Onu bastan söylesen coktan çözmüştük
Kusura bakmayın eksik bilgi verdim, kayseride luthier bulabilir miyim :D çok zor değilse kendim yapmam daha mantıklı olur ama kompleks bi işse kayseride luthier bulmak zorunda kalacağım :/

Ama iste sorunu net bir sekilde anlatmayinca cozum de aksak oluyor. Simdi o ses gidip gelmesi jack baglantisindan da olabilir, pilin bitmek uzere oldugu icinde olabilir, potanslarda sikinti da olabilir, baglanti ve devre elemanlarinda da sikinti olabilir.
Pili daha yeni değiştirdim o olamaz, jak da sorun olsaydı distortionda da aynı sorun olurdu, potanslar içinde aynısı geçerli, muhtemelen manyetiğin lehiminde sorun var üstadların dediği gibi. Yinede çok teşekkürler yardımcı olmaya çalıştınız hepiniz.

Abiler üstadlar merhaba, elimde bi shecter damien platinum 6 var, sap manyetiğinde ses daha boğuk ve daha çok çıkıyor, şöyle örnek vereyim. Özellikle clean kanalında köprü manyetiğinde çalarken sap manyetiğine geçince ses bi anda 3 kat artıyor ve dolayısıyla köprü manyetiğinin sesini azaltıyor, yardım ederseniz sevinirim.
Örnek video yüklemeden yardımcı olmak zor.

Geri