Islak Elektro Gitar kablosu tehlikeli mi ?

Insani öldüren akimdir watt degil. Hoş, voltaji biliyorsan akimi wattan yola cikarak bulabilirsin. Ama insan vucudunun dayanabildigi akim miliamper mertebesinde dolayisiyla buyuk ihtimal tehlike arz edebilecek bir âkim seviyesi ortaya cikacaktir.

Duşta gitar calmayi birakarak riski azaltabilirsin :)
Aslında havuz deniz sonrası örneğini pek uygulamıyorum . Ama benim mi aptallığım bilmiyorum, o kablo her halükarda ıslanıyor. Mesela geçen su içiyordum yan odadan biri seslendi bağırdım. Ve bir baktım laptopun ekranı full su olmuş . Bunları da yıllardan beri yapıyorum ve hiçbir olay yaşamadım. Bir de benim aklıma takılan şey şu: kablo Direkt olarak bağlanmıyor amfideki gibi. arada ses kartı var o bir nebze de olsa direnç sağlayabilir mi acaba benim olduğum tarafa diye düşünmüyor değilim bu fizik terk bilgi birikimimle

streç filmle kuru iken sar. 3 amper elektrik gelirse kalbin durur garanti veriyorum.
Yok abi ben kararımı aldım ya en rahatı şu : bir adet referans kulaklığı alıp hoparlörü kapatmak ve kulaklıktan almak sesi. Akım problemi de yok. Temiz iş. ya da wirelesslara yöneleceğim. Zaten komşular yüzünden basları iliklerimde hissedemiyordum hep kısık ve boynu bükük çalardım. Ama hoparlöre de o kadar parayı boşuna kazıklanmadık bari müzik dinlerken açık olsun o da mı olmaz laptopun dışı plastik zaten yine problem olmaz diye düşünüyorum

Acaba su icme isini mutfakta mi halletsen? Anladigim kadariyla, sorun kabloda degil, su ile senin aranizda ki iliskide.
Bu denklemden kablo ve elektrigi cikaramiyorsak, suyu cikarmayi bir dusun derim :)

Gün geçmiyor ki bir başlığı ciddiye alalım cevap verelim ama başlık billur geçme olmasın…. Yav mevzu ne , bardaktan su içememek mi, havuzdan çıkıp belde havlu müzik yapma acikiyeti mi….!!!!
Ya dayı bir sen eksiktin ya gayet normal bir şekilde soru sordum herkes saygı çerçevesinde cevap verdi ara sıra dışarı çık yürüyüş falan yap seni diğer başlıklarda da gördüm ama derdini pek kavrayamadım . Tamam en duyarlı sensin ve en iş ciddiyetine sahip de sensin bunda tartışmaya girmem ama başlığı beğenmediysen hiç girmemen gibi bir parlak bir fikir vereyim ek olarak cevap vermezsen sevinirim seninle tartışacağıma gider evlenme programı falan izlerim.

Acaba su icme isini mutfakta mi halletsen? Anladigim kadariyla, sorun kabloda degil, su ile senin aranizda ki iliskide.
Bu denklemden kablo ve elektrigi cikaramiyorsak, suyu cikarmayi bir dusun derim :)
hahahhaah hobi için çalıyorum ve sırf bunun için rahatımı bozup mutfağa gideceğim öyle mi :) ? Yok ben şunu anladım düşük miktarda su direnci yeteri kadar arttıramadığı için ( 1 bardak suya kadar yolu var :)) elektrikte bir problem olmuyor o yüzden kasıtlı olarak su dökmedikçe problem olmayacağı kanaatindeyim teşekkürler düzgün yanıtlayan herkese benden bu kadar. Duyar tayfa geldi şimdi kankaları da gelir o yüzden ben en iyisi hesabı kapatayım. Hesap nereden kapanıyor aradım bulamadım yardım edebilecek birisi olursa sevinirim .

hahahhaah hobi için çalıyorum ve sırf bunun için rahatımı bozup mutfağa gideceğim öyle mi :) ? Yok ben şunu anladım düşük miktarda su direnci yeteri kadar arttıramadığı için ( 1 bardak suya kadar yolu var :)) elektrikte bir problem olmuyor o yüzden kasıtlı olarak su dökmedikçe problem olmayacağı kanaatindeyim teşekkürler düzgün yanıtlayan herkese benden bu kadar. Duyar tayfa geldi şimdi kankaları da gelir o yüzden ben en iyisi hesabı kapatayım. Hesap nereden kapanıyor aradım bulamadım yardım edebilecek birisi olursa sevinirim .
Kapat kapat ceryan yapıyor zaten. Çarpar falan şimdi.

comment get GIF

Kahkaka şelalesinden akıtılan suyun damıtılması sonucu zemzem suyu ile birleştirilip bulutlardan aşağıya akıtılıp mizah mağarasından kayıkla geçip damıtılıp şef mizahi ungada bungaya tekneyle götürülmesiyle ve onun kutsal suyla birleştirilmesiyle elde edilen suyun hint müzikleri eşliğinde kutsanması ve büyülenmesiyle çori çeri büyüsünün oluşmasının birinci aşamasındaki umma lumpaların çikolata kanyonundan akıtıp devlerin ayak tırnaklarında kalmış haci şakir suyunun çölde ayin ile damıtılıp içilmesiyle beraber çıkan dinazor fosillerinin içinde ısıtılıp katı hale geldikten sonra şef kikiri kukuronun onu büyüleriyle gaz haline getirdikten sonra tekrardan paranormal büyüler ile kutsanıp sabunun yapılmasıyla yıkanıp akan suların arıtmadan geçirilmesiyle tekrardan kutsanıp içilmesiyle oluşan çok güzel bir mizahi espiriydi sizi tebrik ederim bu mizahın var olması için nice umma lumpa öldü nice unda bunga öldü nice dağ gibi devler öldü sizi tebrik ederim gözümden mizah suyu aktı

kesinlikle tehlikeli akıma kapılırsan ölüm için şartlar oluşmuş olur.bence her şeyin bir zamanı olmalı.benim tavsiyem gitarla vakit geçirmek için uygun ortamlar seçilmesi.elektrik gitarla bir değişim yaşamaz.suyunda iletken olduğu düşünülürse sanata veda etmek işten bile değil.
Teşekkürler yanıtın için birazcık bekliyorum kablo kurusun üstteki üyenin dediği gibi streçleyeyim sonra kafam rahat olur. Bu arada kablosuzlara da pek sıcak bakamadım çünkü radyasyon değerleri falan hiç yazılmamış.

Teşekkürler yanıtın için birazcık bekliyorum kablo kurusun üstteki üyenin dediği gibi streçleyeyim sonra kafam rahat olur. Bu arada kablosuzlara da pek sıcak bakamadım çünkü radyasyon değerleri falan hiç yazılmamış.
Kablosuz gitar sisteminin radyasyon degerlerine bakip sende yapacagi etkiyi anlıycak fizik bilgin var ama ıslak yerde çaldığında elektrik kaçağı varsa ne olabilceğini bilmiyorsun yani?

Kablosuz gitar sisteminin radyasyon degerlerine bakip sende yapacagi etkiyi anlıycak fizik bilgin var ama ıslak yerde çaldığında elektrik kaçağı varsa ne olabilceğini bilmiyorsun yani?
Bilimin özelliği bu değil midir zaten ? Senin sicim teorisini anlaman için einstein olmana gerek yoktur. Tek ihtiyacın olan zeka ve istektir. Eğer bu yazdığım 2 unsurdan herhangi birine veyahut ikisine de sahip değilsen garipsemen normaldir. Bunu buraya açmamın tek sebebi de kablolar hakkında yeterli veriye ulaşamamam. Umarım çok merak ettiğin sorunun cevabını almışsındır genç adam. Başarılar sana.

Geri