DBZ gitarlar

Merhaba,
Belki biliyorsunuzdur 7 telli gitar alma sürecindeyim. En azında almak istediğimi kendime söyledim :) DBZ gördüm bi tane hardware olarak hoşuma gitti. Ama yılların Ibanezcisi olarak ne denedim ne duydum ne gördüm.. var mıdır deneyimi, bilgisi, fikri olan?

Forumdan birinde vardı Diamond gitar. Oğluna hediye olarak birinden ikinci el olarak almıştı. Spec olarak falan iyi gözüküyordu ancak bilemiyorum rahatlığı tonu vs nasıl. Kendisini bulup sorabilirsiniz :)

İnternetten alacaksanız dikkat etmeniz gereken şey bir çok modelinin gövdesinin çok ince olması. Sevip sevmemek kişiye göre değişir ama bilmekte yarar var. Kağıt gibi gövdeleri bir çoğunun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
B
Forumdan birinde vardı Diamond gitar. Oğluna hediye olarak birinden ikinci el olarak almıştı. Spec olarak falan iyi gözüküyordu ancak bilemiyorum rahatlığı tonu vs nasıl. Kendisini bulup sorabilirsiniz :)

İnternetten alacaksanız dikkat etmeniz gereken şey bir çok modelinin gövdesinin çok ince olması. Sevip sevmemek kişiye göre değişir ama bilmekte yarar var. Kağıt gibi gövdeleri bir çoğunun.
Sizin tarafınızdan yapılan bu yorum biraz ışık oldu bana :)

Basit gibi görünse de çok önemli bir duruma değinilmiş. Gitar çalımında gövdenin ağırlığı, kalınlığı çalım rahatlığını epey etkileyen bir durumdur. Mesela örnek vermek gerekirse uygun fiyata ibanez s470 alacaktım. Denediğimde gövdesi çok ince olduğu için dizimde rahat durmamıştı, kolumun altında kaybolmuştu. Kısacası sırf gövde yüzünden soğuyup gitarı almaktan vazgeçmiştim. Bu yüzden pek bilmediğiniz gitarları denemenin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum.İşçiliğini, size uyumlu olup olmadığını ancak bu şekilde anlayabilirsiniz.

Merhaba,
Belki biliyorsunuzdur 7 telli gitar alma sürecindeyim. En azında almak istediğimi kendime söyledim :) DBZ gördüm bi tane hardware olarak hoşuma gitti. Ama yılların Ibanezcisi olarak ne denedim ne duydum ne gördüm.. var mıdır deneyimi, bilgisi, fikri olan?
İnce olanlar İmperial serisi modeller.7 Telli olanlar Super Strat oturaklı aletler.Fiyat performans olarak başarılı gitarlar.

Öncelikle konuyu hortlatmayi kendime borç bildim.

Malum döviz kuru etkisi sebepli ikinci el enstrüman piyasası da uçuk vaziyette ve sırf marka/şekil vb. etmenlere ek olarak enstrümani deneme şansı olmayan pek çok kişi de mevcut.

Son zamanlarda sarı sitede yok pahasına satılan şahane DBZ gitarlar görüyorum. Tahminim o ki sıfır pazarında pek yer bulamadığı gibi ikinci el piyasasında da pek rağbet görmediği için fiyatları düşük. Türkiye pazarında pek tutulmadilar neden bilmem, başından beri anlamadım da oysa ki fanı olunasi modelleri bile var (Bolero serisi gibi).
Vakti zamanında pek çoğunu deneme ve bir kaçına sahip olma şansım olmuştu.

Kıssadan hisse 2. el hangi gitarı alsam diye düşünen arkadaşların bu gitarları kollamasini tavsiye ederim.

Not: 2015 öncesi üretim için geçerlidir söylediklerim. Sonrasıyla alakalı bir bilgim yok.

Geri