MT2 ye alternatif ve Setup ile ilgili bazı genel sorularım

Arkadaşlar herkese selam,

3 sorum olacak.

1- Boss MT2 distortion pedalım var. Ancak ton olarak çok tizli bulmaktayım. Treble ı kapatsak dahi kendine has tiz tonu kaybolmamakta. O nedenle bu kriteri göz önüne alarak daha tok tonda bir distortion tonu alabileceğim hani distortion pedallarını öneririrsiniz? Bütçe problemim yoktur. Tabi 2000 tl de bir pedala vermek istemiyorum

2- Anfimi de yenileyeceğim yakın zaman içerisinde. Muhtemelen 30 W civarında combo bir anfi alacağım. Alacağım her anfi clean ve distortion geçiş pedalı kullanımına uygun olur mu? Yani sadece anfinin bana sunduğunu kullanmak isteyebilirim. Çünkü Anfi araştırırken kendi distortion tonunun istediğim gibi olması durumunda pedalı aradan kompile çıkarabilirm.

3- Bu soru bilgi amaçlı. Gitarımızı aldıktan sonra anfi dışında bir de distortion ya da overdrive için analog pedal ya da prosesör alıyoruz. Peki bu durumda gitarın kendi manyetikleri ile oluşturulan distortion tonlarının ve ağacının bir önemi kalmıyor mu? Bu durumda gitar sadece klavye olarak rahat bir gitar olsun ama manyetik ve ağaçlarının bir önemi yoktur çünkü zaten alacağımız pedal/prosesör ile her gitar da aynı sounda ulaşacağız durumu ortaya çıkmıyor mu?

Teşekkürler.

Metal Zone'u doğrudan power amp'a bağlamayı deneyin, kendisi de preamp pedali gibi işlev gördüğünden doğrudan preamp'a bağlayınca sorunlu oluyor.

Her amfi her pedala uyar diyemeyiz, amfiye bağlı, pedala bağlı.

1- Benim bazı pedal ilanlarım var onlara bak, 2000 filan vermeden alınacak çok güzel pedallarım var. Satış yapayım diye değil, zaten sorsan da önerilecek çok iyi pedallar…

2- Katana mk2 100 veya olmadı 50 modelini incele. Bu forumda Katana inceleme yazıları var, biri de benim.

3- Manyetik ve diğer gitar bileşenleri ton oluşturur ama distortion yaratmaz kendi başına. Gitar önemsiz herşey cihazlarda demek çok büyük saçmalık ama modern teknolojide bu epey tartışılır noktaya geldi. Yani eskisi gibi değil, bazı eksiler başka artılarla kapatılabiliyor diyelim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Metal Zone'u doğrudan power amp'a bağlamayı deneyin, kendisi de preamp pedali gibi işlev gördüğünden doğrudan preamp'a bağlayınca sorunlu oluyor.

Her amfi her pedala uyar diyemeyiz, amfiye bağlı, pedala bağlı.
Şuan kullandığım anfi 15 watt Marschall Kombo anfi. Power amp'a bağlamayı deneyin derken, zaten tek input seçeneğimiz var Jak ı takabilmek için.
Ben anlamamış olabilirim, biraz daha açabilir misiniz?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1- Benim bazı pedal ilanlarım var onlara bak, 2000 filan vermeden alınacak çok güzel pedallarım var. Satış yapayım diye değil, zaten sorsan da önerilecek çok iyi pedallar…

2- Katana mk2 100 veya olmadı 50 modelini incele. Bu forumda Katana inceleme yazıları var, biri de benim.

3- Manyetik ve diğer gitar bileşenleri ton oluşturur ama distortion yaratmaz kendi başına. Gitar önemsiz herşey cihazlarda demek çok büyük saçmalık ama modern teknolojide bu epey tartışılır noktaya geldi. Yani eskisi gibi değil, bazı eksiler başka artılarla kapatılabiliyor diyelim.
Cevaplarınız için teşekkürkler

Pedallarınız arasında boss pedalların hepsini denedim bana çok hitap etmiyor. DS-1 - 2 bunlar distortion olarak yeterli gelmiyor. MT2 ve ML2 de çok tiz geliyor.
Denemediğim Blackjack Blackstar HT-Metal Lambalı Distortion & Overdrive Pedalı var. Buna bir bakarım
Sattığınız anfiler çok ufaklar. 15 Watt altından verim alamıyorum. üzeri varsa link atabilirsiniz bakarım.

Katana mk2 100 ev için 100 Watt çok fazla. Ev kullanımında böyle bir anfi ne derece kullanılabilinir? MK2 50 ye baktım o nedenle çok kaliteli duruyor. MK2 50 de anfi üzerindeki farklı modlar arasında (clean - crunch - lead - vb.) geçiş yapmak için footswitsch bağlantısı kabul ediliyor mu? Bu benim için önemli

Şuan kullandığım anfi 15 watt Marschall Kombo anfi. Power amp'a bağlamayı deneyin derken, zaten tek input seçeneğimiz var Jak ı takabilmek için.
Ben anlamamış olabilirim, biraz daha açabilir misiniz?
Amfinin power amp'ını kullanmak için gitarı ve Metal Zone'u doğrudan amfinin efekt döngüsüne ya da power amp girişine bağlamak gerekli. Sizin amfinizde ama ikisi de bulunmuyor maalesef.

Yeni bir amfi alacaksanız efekt döngüsü olmasına dikkat edin.

Katana-100 MkII alınır evde çalmak için, ev için daha uygunu yok bence. Evde kullanmak için 0.5W modu var, daha çok ses istiyorsanız 50W modu da var ama 0.5W ile bile evi inletiyor.

Eğer pedalları 15W Marshall ile denediyseniz sorun pedal değil, amfide diyebilirim.

Dostum ne olur İNCELE .... şu yorum külliyen yanlış. Katana solid state bir amfi, 500 Watt da olsa evde çalarsın üstelik çoğu amfide olmayan kendinden attenuator özelliği var 0.5 watt'a da düşebiliyor. Ha 100 iken bile ben yan odada insan uyurken çaldım geceleri. Biraz oku, yarım saatte çözersin herşeyi.
Uzunca ara verince ben biraz geride kalmışım. Normalde 50 -100 W gibi anfiler evde Volume Potansı az açıldığında ton verimi çok düşerdi. Çok açmak da haliyle evde çalındığından mümkün değildi. Söylediğiniz Watt çıkış gücü opsiyonlarını ben de yeni farkettim. Bu getirilen özellik eğer ton rengi ve kalitesi düşmeden sadece çıkış gücünü düşürüyorsa evet harika bir özellik. Ama öyle değilse o zaman Volume potansını kısmanın verdiğinden öteye gitmez. (Ben genel düşüncemi belirtiyorum bu arada. Katana yı denemedim henüz, ama sizlerden anladığım kadarıyla ilk söylediğim gibi durum yani pozitif yönde)

Yazıları şimdi okudum. Youtube dan da katana ile ilgili kayıt videoları dinledim. Bu durumda Boss Katana aldığımda footswitsch ile anfinin kendi distortion ve drive ını kullanmak yeterli gibi duruyor. şuan sadece ayrıca distortion pedalı arayışına girer miyim acaba bu anfiyi aldıktan sonra diye bir şüphem var. O konuda da yorumlarınız kıymetlidir. teşekkürler.

BOSS Katana modelleme amfisi (içinde prosesör var gibi düşünün), içinde onlarda efekt var zaten. Wattage azaltmak ve sesi kısmak da tonu etkilemiyor.

Satın alabileceğiniz çoğu pedal Katana'nın içinde de var.

Geri