Hangi Wah Pedalı tercih etmeli ?

H-S-S manyetikli bir gitar ile birlikte Wah Pedal almaya karar verdim. Ancak o kadar çok seçenek çıktı ki karşıma neyi seçmem gerektiğini yada neye dikkat etmem gerektiğini bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Jim Dunlop Crybaby baktım şimdiye kadar seçtiğim bir modeli yok.

Ben 95q modelini kullaniyorum yillardir ve memnunum. Diger cry baby modelleriyle karsilastirdigimda switch olmamasi ve basinca otomatik devreye girmesi cok buyuk bir rahatlik sagliyor. tavsiye ederim.

Crybaby Zakk Wylde
Crybaby Hendrix
Crybaby 95Q
Modellerini kullandım.
Biraz daha agresif ve dolgun bir Wah istiyorsanız Zakk Wylde alabilirsiniz.Ben kullandıklarım arasında en çok onu sevmiştim.

95Q kullanımı daha rahat normal düz
wah.Sahne falan yapıyorsanız tercih edilebilir

Hendrix Daha yumuşak bir karaktere sahip.İlk elime geçtiğinde bende şaşırmıştım.Ama funky şeylerde çok çok zevkli.

Vox-Morley vs vs denemedim yorum yapamıyorum o yüzden.Bugün yine Wah pedalı alacak olsam ya zakk wylde alırdım ya da paraya kıyıp Vintage Crybaby falan bakardım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Crybaby Zakk Wylde
Crybaby Hendrix
Crybaby 95Q
Modellerini kullandım.
Biraz daha agresif ve dolgun bir Wah istiyorsanız Zakk Wylde alabilirsiniz.Ben kullandıklarım arasında en çok onu sevmiştim.

95Q kullanımı daha rahat normal düz
wah.Sahne falan yapıyorsanız tercih edilebilir

Hendrix Daha yumuşak bir karaktere sahip.İlk elime geçtiğinde bende şaşırmıştım.Ama funky şeylerde çok çok zevkli.

Vox-Morley vs vs denemedim yorum yapamıyorum o yüzden.Bugün yine Wah pedalı alacak olsam ya zakk wylde alırdım ya da paraya kıyıp Vintage Crybaby falan bakardım.
Yok güzel abim sahne falan bende ne arar.

VOX 847A kullandım, hala da duruyor; başka bir model alma ihtiyacı hissetmedim; alırken ilk hand wired olan modelini alacaktım (o zamanlar tonlarını yakalamaya çalıştığım gitarist bunu kullanıyormuş), sadece pille çalıştığı için ve fiyatı yüksek olduğundan 847A alıp geçtim. Yalnız wah pedalında detaya giden biri değilim, amaç bir tane olsun iş görsündü. O gitarist de daha sonra Morley Bad Horsie II'e geçmiş. Cry Baby from Hell | Dimebag Darrell Wah -> metal için arıyorsan bu modele de bakabilirsin.

Geri